gebe
 1. LaViNYaM

  LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

  Kayıt:
  23 Kasım 2010
  Mesajlar:
  6.300
  Beğenilen Mesajlar:
  754
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  Antalya

  Bilkentli Öğrencilerin Tasarladığı Üç Boyutlu Sanal Kabin.....

  Konu, 'Moda Güncel' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

  Bilkent Üniversitesi Sanal Kabin Bilkentli Öğrencilerin Tasarladığı Sanal Kabin  Teknoloji gün geçtikçe hızlanıyor..Herkes işini sanaldan halletmeye devam ederken..Alışverişler, ödemeler, hatta sanal dershaneler bile açıldı..Şimdi de Bilkent Üniversitesi öğrencilerinin tasarlamış olduğu o dar kabinlere girmeden üç boyutlu şekilde bedeninize hangi kıyafet uyuyor uymuyor onu görebileceksiniz...Bakalım sanal kabinin detayları nelermiş....
  [​IMG]


  Bilkent Üniversitesi Teknokenti’nde üç öğrencinin geliştirdiği ”sanal giyinme kabini”yle, seçilen elbiselerin, bedene uyup uymadığı, dar kabinlere girmeden, giyip çıkarmadan, ekran üzerinden üç boyutlu görülebilecek.


  Firma yöneticilerinden Umut Gültepe, LED, LCD ve holografik ekranları klavye, fare, eldiven veya dokunmaya ihtiyaç duymadan kullanımını sağlayan kinection teknolojisi üzerinde dünya çapında çalışmalar yürütüldüğünü ve firmalarının bu konuda dünyada ilk 5 içinde olduğunu söyledi.

  Gültepe, şöyle açıkladı:

  ”Sanal giyinme kabini sayesinde kıyafetlerin giyinip çıkarılmasına gerek kalmıyor, kişinin bedenine uygun şekilde üzerinde giyinmiş gibi algı yaratıyor.

  Ürünümüz sadece kişinin üzerine kıyafet yapıştıran bir sistem değil. Kıyafetin gerçekten üste giyildiği ve aynaya bakıldığı izlenimi yaratılıyor. Örneğin, denediğiniz etek hareketlerinizi simüle edebiliyor. Rüzgar varsa, arkaya doğru ivmeleniyor ya da kırışabiliyor. Etek size göre uzun ya da darsa bunu görebiliyorsunuz.

  Sanal giyinme kabini, firma için hem daha çok müşteriye hizmet edebilmek anlamına geliyor hem de denenen kıyafetlerin yıpranması sorununu ortadan kaldırıyor. Alışveriş yapan kişi içinse vakit kazancı ve eğlenceli alışveriş deneyimi sağlıyor.”

  Gültepe, projenin akademik çalışmalarına Ekim 2010’da, uygulama kısmına Nisan 2011’de başladıkları kabinin ilk prototipini ürettiklerini bildirerek, ”Hedefimiz Aralık 2012’de tam ürün haline getirmek” diye konuştu.

   
Bilkentli Öğrencilerin Tasarladığı Üç Boyutlu Sanal Kabin..... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. üç boyutlu sanat eserleri

  üç boyutlu sanat eserleri

  3 boyutlu sanat 3 boyutlu eserler üç sanat sanatlar sanatta iki boyut nedir
 2. üç boyutlu geçlik

  üç boyutlu geçlik

  Güneş ışınlarının zararlı etkileri, hava kirliliği, yaşlanma etkileriyle lekelenmeler, kırışıklıklar, elastikiyet kaybı ortaya çıkıyor. Bu sorunları gidermek amacıyla da birçok farklı yöntem kullanılıyor. Acıbadem Sağlık Grubu Bağdat Caddesi Tıp Merkezi’nde kullanılan ve cilde üç boyutlu gençleştirme sağlayan bu sistem hakkında bilgi veren Dermatoloji Uzmanı Doç. Dr. Yasemin Saray, şunları...
 3. Üç boyutlu duvar stickerları

  Üç boyutlu duvar stickerları

  üç boyutlu sticker Duvar stickerları Ortaokul ve lise yıllarımda gençlik dergilerini sırf ünlülerin posterlerini verdiği için alırdım. Ama ailem duvarda yapışkan izi kalmasın diye duvara yapıştırmama izin vermezdi. Bende kapıma yapıştırırdım:baby: O zamanlar yapıştırılacak sadece posterler ve sakızlardan çıkan yapıştırmalar vardı. Şimdilerde ise duvar stickerları ile modern duvarlar yaratmak...
 4. Üç-dört Boyutlu Ultrasonografi

  Üç-dört Boyutlu Ultrasonografi

  gebelikte üç boyutlu ultrason,hamilelikte dört boyutlu ultrason,hamilelikte üç boyutlu ultrason ne işe yarar,gebelikte dört boyutlu ultrason ne işe yarar,hamilelikte üç dört boyutlu ultrason hakkında bilgiler üç-dört boyutlu ultrasonografi kullanıma girdikten sonra gebelerden gelen yoğun talepler nedeniyle birçok hastane ve muayenehanede bu cihazlar kullanılmaya başlandı. Her teknolojik...

Sayfayı Paylaş