1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Bir Yüzbaşının Mektubu - OKUYUN!

  Konu, 'Türkiye Mehmetçik Bölümü' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  kadın terörist leşleri pkk kadın leşleri pkk terörist resimleri fotoğrafları
  İtirafçılara bir bakın! Hepsi PKK'lı... Hepsinin eli kanlı! Sen onlara inanırsan, senin kahramanların küsmez mi?

  HALEN Güneydoğu´da yüzbaşı olarak görev yaptığını belirten bir asker okurumdan her satırı acı dolu bir mektup aldım. "Kürt sorununda tarihi bir fırsat diye edebiyat yapılıp hain PKK´ya af hazırlığı tezgáhlanırken biz ölmeye devam ediyoruz" diyor ve ekliyor:

  "Vahşi dağlarda aylarca çatışmalara giriyor, vuruyor, vuruluyoruz. Birliğimize döndüğümüz vakit aynaya baktığımızda kendimizi tanıyamaz hale geliyoruz.

  Eşim ve çocuklarım yanımda yok. Fakat yanıma gelmek için ısrar ediyorlar. Gelmelerini istemiyorum, çünkü güvenli bir bölgede bulunmuyoruz.


  * * *
  Okulların yarıyıl tatilinde dayanamadım ´Kısa bir süre için gelin´ dedim. Onlar gelmeden, oturduğum ev baskına uğrarsa ne olur, diye bir deneme yaptım. Duvarlar nasıl, sağlam mı, dayanıklı mı, ailemi korur mu?

  Ateş ettim, duvarlar delindi! Mermi bir yandan girdi, öbür yandan çıktı! Basit bir piyade tüfeği mermisine dayanamayan bu duvarlar, daha ağır silahlarla yapılacak bir saldırıda ailemi nasıl korur?

  Odaya yatakları serdim, etraflarına kum torbaları yerleştirdim.

  Ailem geldiği vakit ´Burası senin, şurası bizim´ diye yer gösterirken onların gözlerine bakamadım. Hem korkuyor, hem de bana acıyor gibiydiler! Çocuklarım aylardır göremedikleri babaları ile iki hafta kaldıktan sonra dönecekler ama sonra ne olacak? Babalarının bu durumunu düşünürlerken, derslerinde nasıl başarılı olacaklar?

  * * *

  Yalnız benim değil, tüm silah arkadaşlarımın evleri de birer sığınak gibi kum torbalarıyla dolu. Bir baskın anında çocuklar kum torbalarından yapılan siperlere sığınacak.

  İnanılmaz güçlükler içindeyiz. Dağlarda da, kentlerde de bizleri kan ve ölüm bekliyor. Yılmıyoruz ´Canımız bu vatana feda olsun´ diyoruz ama bazı olaylar moralimizi etkiliyor.

  Mesela Kayseri Jandarma Alay Komutanı neden tutuklandı? Kimdi bu komutan?

  Ben onu tanıyorum. Askerlik hayatının büyük bölümünü vatanın bütünlüğü için çarpışmakla geçirmiş, canı pahasına eşkıya ile savaşmış bir albay... O ve onun gibiler, doğal bir mezarlık olan tarlalardan çıkan, ne olduğu belirsiz, çoğu hayvan kemikleri nedeniyle tutuklanıyor. İhbarı kim yapıyor? PKK itirafçıları! Kendi yaptıklarını başkalarına yüklüyorlar!

  Peki, fedakárca görev yapan bizler bundan sonra PKK´lı canilere ateş etmeyelim mi? Onların bizi öldürmelerini mi bekleyelim? Yurdu savunmayalım mı?

  * * *

  İtirafçılara bir bakın! Hepsi PKK´lı... Hepsinin eli kanlı! Sen onlara inanırsan, senin kahramanların küsmez mi?

  İtirafçıların gerçek kimlikleri nedir? Bir karakol basılıyor, çatışma sabaha kadar sürüyor, şehitler veriliyor. Gün ağarırken teröristler kaçıyor, leşleri kalıyor. Leşin biri, askeri birliğe malzeme satan bir esnaf... Geceleri terörist oluyormuş! Üzerinde birliğin planı var. Nöbet kuleleri dahil tüm ayrıntılar işaretli. Herkes şaşırıyor. Bunlar hain kişiler!

  Çatışmalarda vurulmayıp sağ olarak ele geçirilenler, affedilmek ya da az ceza görmek için ´itirafçı´ oluyor. Sonra bizler tutuklanıyoruz! Söyler misiniz, hiçbirimizde moral kalır mı?

  PKK´yı affedecek olanlar için şu tek kelimeyi söyleyebiliriz: Hainler!

  Bunları size, gerçeklerin bilinmesi için yazdım. Bizim maddi ve manevi sancılarımızın dinmesi söz konusu değil. Yaralı ruhlarımızın acısı devam edecek! Saygılarımla."

  Hurriyet - Rahmi Turan


   
  ßeLeN bunu beğendi.
 2. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.130
  Beğenilen Mesajlar:
  1.157
  Ödül Puanları:
  113
  Cevap: Bir Yüzbaşının Mektubu - OKUYUN!
  Allah, doğuda vatan için can siperhane savaşan askerlerimize yardım etsin arkadaşlarım. Gerçekten zor bir durum. Bu insanlar canlarını bu vatana feda ederken, devletin başında bulunan ne yaptığı aslında belli olan ama çevrelerce söylenemeyen ( güç onlarda çünki ) garip bir devlet var.

  Sizler, pkk itirafçılarının yapmış olduğu söylemleri, cümleleri kale alarak, bu vatan için kendini bildi bileli çarpışan komutanları çapulcu parçalarının söylemleri ile tutukluyorsunuz. Birgün, bu yaptıklarınızın hesabını sizlerde vereceksiniz. Bu ülke için asıl hain olanlar, bu ülkenin ekmeğini yiyerek, ben Laikim, ben Atatürk'çüyüm diyerek, devlet için çarpışan, devlet için can veren Vatan Evlatlarını hapse gönderen, ve bu oluşumun içinde bulunanlardır.

  İnançlı gibi gözüküyorsunuz, yada biz öyle sanıyoruz, yada kendinizi öyle göstermekten hoşlanıyorsunuz... Hangi değere inandığınızı bilemiyorum ama, inandığınız değerler üstüne yemin ediyorum ki, birgün gelecek ve sizler Türkiye önünde hesap vereceksiniz.

  Pkk cümlesini insanların önüne sunarak, bakın Ergenekon var bakın TSK daki kişilerde buradaymış, insanlara biz böyle yapıyoruz diyerek kendi çirkefliklerinizi örttüğünüzü sanıyorsunuz ama yemezler. Bu halk bu kadar salak değil arkadaşlarım.

  Deniz Feneri davasında Almanyada hüküm giymiş, suçu sabitlenmiş ve ispatlanmış kişiler, bugün bu devletin başında, içinde, her yerinde ellerini kollarını sallaya sallaya gezecekler, siz kalkıp Vatan'a hizmet etmiş insanları tutuklayacaksınız. Allah sizi islah etsin ne diyelim.
   
 3. handanca

  handanca Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Nisan 2008
  Mesajlar:
  4.464
  Beğenilen Mesajlar:
  102
  Ödül Puanları:
  63
  Cevap: Bir Yüzbaşının Mektubu - OKUYUN!
  Yaşadığım birşeyi anlatmadan geçemeyeceğim,

  Ankara Gölbaşında bir şantiyede görevliydim. Yaz sezonlarda şantiyede kışında merkez büroda görev yapıyorum. Şartlar kadın erkek demiyor. Her şartta çalışıyoruz.

  Çaycıdan çay istedim. çay geldi. Arkadaşlarla yeni düşmüş şehitlerimiz için konuşuyorduk. Kulak misafiri olmuş. Bana döndü Müdürüm dedi. Sizinkilerde köy basıp sonrada PKK yaptı diyorlarmış dedi. Aşşağılamıyorum yanlış anlamayın. Bir çaycı nasıl bir ortamda kimle, olduğunu bilmeden direk konuşmaya girip savunma yapıyor. Gözlerim faltaşı gibi oldu.
  Kendi yalanlarınızı bizemi yamıyorsun dedim. Asıl yapanlar PKK'lılar. Hangi Mehmetcik bunu yapar. Çocukları gençleri zorla alıp dağa kaldıran siz değilmisiniz dedim. Çok öfkelendim. Sinirle yerime oturup çık hemen odamdan dedim.
  Zorla düşmen ediyorlar işte. Ordan bile bu ortamların olması için çalışan HAİNLER.
  Bunlara inananda yok değil. Ama her ortamda korkmadan çıkıp kendini savunuyorlar. Nitekim şimde Meclisteler.
  Konu çok derin ve kabuksuz bir yara gibi. Bu yarayı kapatmam ve kapattırmam. Ülkem Vatanım kolaymı kazanıldı. Bu ne rahatlık yaa...
  Çok şey söylemek lazım ama, inanın yaza yaza bitiremem.
   
 4. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Bir Yüzbaşının Mektubu - OKUYUN!

  Bir ülkede;

  - O ülkeyi oluşturan asli unsurun kimliğini belirtmesi ırkçılık olurken, diğer unsurlar konuşunca adı demokrasi oluyorsa,

  - Eli kanlı terör örgütü üyesi "itirafçı" adını alıp önüne gelen subaya - askere çamur atınca, bunu fırsat bilip benim askerime saldırılıyorsa,

  - İtirafçı gezinen hainin sözüyle belli başlı medya organları ömrünü terörle mücadeleye vermiş, vatanı için evini - ailesini doğru düzgün görmemiş bir albayı yerden yere vurup ELLERİNDE DELİL olmadan, haberin DOĞRULUĞU YOKKEN, sırf Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına saldırmış olmak adına kötüleme kampanyası yapıyor ve bu şerefli TSK mensubu teröriste sıktığı kurşunu kafasına sıkıyorsa,

  - Vatan hizmeti için gözü para, yer, mekan görmeyen, fazla mesai demeden, ölüm demeden, şehadet demeden, mayın demeden, sakatlık demeden, ailemi bir daha görürüm görmem demeden terörle mücadele eden, günlerce aylarca dağlarda gezen subayın - astsubayın - uzman çavuşun durumu iyileştirilip, takdir edilip, destek olunması gerekirken, aksine maddi ve manevi köstek olunuyor, zor durumda bırakılıyorsa,

  - Laiklik ilkesini destekliyor diye belirli bir cemaat - kesim tarafından "dinsiz" olarak nitelendiriliyor, sağda solda dinsizlik propagandası yapılıyor, "subay olursan sana Atatürk mü Hz. Muhammed mi" diye sorarlar gibi YALAN YANLIŞ ifadelerle çocukları gençleri askeriyeden soğutmak için Türk Silahlı Kuvvetleri kötüleniyorsa,

  - (Efsane değil yakınlarda yaşanmış bir olaydır) Yüzbaşı arkadaşımız mayına bastığını anlayıp "ben mayına bastım çekilin etrafımdan" diyerek son sözüyle etrafındaki askerlerini kurtarmaya çalışıp kendi şehit olurken, yine belirli medya gruplarında; "niye hiç subaylar şehit olmuyor" diye yazılar yazanlar el üstünde tutuluyorsa,

  - ÖMRÜNÜ evet bir ÖMRÜ terörle mücadeleye vermiş subaylar - astsubaylar; mücadele ettikleri teröristlerin ağzından çıkanlarla mahkum ettiriliyor, şereflerine leke sürülüyor, canları yakılıyor, aileleri böyle zor durumlarda bırakılıyorsa,


  NASIL DERSİNİZ gencecik mezun TEĞMENLERE "gidin Güneydoğu'da mücadele edin, sıkın kurşunu teröriste" diye,

  nasıl beklersiniz...

  Vatanı için hizmet aşkıyla yanan o gönüller küsmez mi, yanmaz mı canları...

  ...

  BİZ GÜNEYDOĞUYA DA GİDERİZ, IRAK'IN KUZEYİNE DE, NEREYE DERSE DEVLETİMİZ GİDER HİZMET EDERİZ. İÇİMİZDE ATATÜRK, TÜRKİYE CUMHURİYETİ VE VATAN SEVGİSİYLE GİDERİZ, SEVE SEVE, KOŞA KOŞA...

  AMA SAHİP OLDUĞUMUZ BU SEVGİNİN KAYNAĞINA PİSLİK ATMAYIN...

  CANIMIZ YANIYOR...

  Küstürmeyin kahramanları. Yazıktır, hesabını veremezsiniz bunların...

  Ahirette de bakamazsınız şehitlerin yüzlerine, şerefine leke sürdüğünüz asker ailelerine... Haklarını helal etmezler size.
   
 5. PeLiNiM

  PeLiNiM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.401
  Beğenilen Mesajlar:
  58
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ANTALYA
  Cevap: Bir Yüzbaşının Mektubu - OKUYUN!
  Oldukça anlamlı bir yazı.
  Allah bütün askerlerimizi korusun.
   
 6. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Cevap: Bir Yüzbaşının Mektubu - OKUYUN!

  Canı uğruna bizleri koruyan,vatan için canı sırtında gezen askerlerim,askerlerimiz, bir bu eksikdi size güç yetmiyeceğini anlayınca hile ile iftira ile canınızı yakmayamı çalışıyor şimdi o insanlardan bozma şerefsiz topluluk!!!

  Kendi kabahatlerini ve vatan hainliklerini bastırmak isteyenlerinde işine geliyor ki onca gencin,onca annanın yüreğini yakan,üniversitede Türkiye'nin yarını olan gençleri gerek hile ile gerekse zorbalık ile dağa gönderip,Türkiye'nin yarınlarına,topraklarına,namusuna göz diken insan adı altında adlandırılan ama insanlıkla uzaktan yakından alakası olmayan şerefsiz bir örgütün,kimbilir kaç gencin,kaç ana kuzusunun katili olan ve o yıkanmış beyinlerindeki düşünceyi bile bile işlerine geldiği için 'itirafçı' diye onları ciddiye alanlar,ayıp size AYIP!!!


  Bilmiyorlar mı?O yıkanmış beyinlere sahip olanlar ''Canlı Bomba''olup canları pahasına, askerimin,polisimin,gencimin,vatandaşımın canına kıyıyor.Onların o yıkanmış beyinlerindeki tek hedef Türk askerinin canını yakmak ki buna güçleri yetmiyeceği için anca can sıkmayla yetiniyorlar...


  Dağda askerimle çarpışıp yenik düşen şerefsizler yakalandıktan sonrada iftira ile askerimin canını sıkıyor ve malesefki asıl vatan haini olanlarında suçlarını bastırmak için işlerine geliyor.Dilerim ki bunun hesabı ağır olur...  Vatana can feda diyen asker,vatanın seninle var...
  Ciğeri beş para etmez hainler bu vatan kimin ne olduğunu biliyor
   
 7. cadi_91

  cadi_91 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Nisan 2010
  Mesajlar:
  2.214
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ankara
  Allahım askerlere yardım etsin
   
 8. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  en büyük hainler başımızdakiler koyunlarında birertane kanı bozuk var daha söylenecek varmı
   
 9. hüzün meleği 26

  hüzün meleği 26 Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  11 Mart 2010
  Mesajlar:
  1.157
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Ödül Puanları:
  48
  allah askerlerimizi korusun
   
 10. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  bugün kabinede kaç tane türk var.bu sorunun cevabı kahraman yüzbaşımızın durmunu engerçekci şekilde açıklamıyomu
   
 11. ßeLeN

  ßeLeN Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  5.866
  Beğenilen Mesajlar:
  1.304
  Ödül Puanları:
  113
  onlar bizler için canlarını hiçe sayıyorlar , koruma iç güdüsü ile kendi canlarını düşünemiyorlar bile peki bizler ne yapıyoruz pkk ya yandaş olup türk mehmetciklerimizi sırtlarından vuruyoruz. Her erkek bilir askerlik nasıl birşeydir orda 1 dakika bile 1 asır gelir hem can korkusu, hemde canan korkusunu bu mektuptada iliklerime kadar yaşadım. yüz başımız kendi canındüşünmüyor bile evladının eşinin ziyarete geleceğine sevinemiyor, evi kum torbaları ile donatıyor. Allah böyle Askerlerimize, mehmetciklerimize sabır, can güvenliği versin ..

  Paylaşım adına da teşekkür ederim . O kadar güzel bir mektuptu ki bir pkk bile okusa derinlerden bir yerleri acırdı bence.. Tabi hala içlerinde azda olsa bişeyler kaldıysa..
   
 12. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Yüzbaşıya cevap

  Komutanım;
  yaşadığınız sıkıntıyı ve acıları yürekten paylaşıyorum. Akşam evime ve çoçuklarımın yanına gitmek çok büyük bir nimetmiş, bunu yazdıklarınız sayesinde daha iyi anlamak mümkün. Dularımız sizinle allah sizleri ve sevdiklerinizi korusun.
   
  isme gerek yok bunu beğendi.
 13. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  herkes düşünsün ve öle cevap versin

  adım engin argun facete hemen bulunurum.. çok basit bir soru benimkisi .. şu an şu dakika itibariyle genelkurmaybaşkanı basın açıklaması için televizyonun karşısına çıksa deseki bu dakika ve bu saatten sonra BÜYÜK TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN sınırlarından içeri sivrisinek geçirilmiyecektir dese sizce ne olur ...
   
 14. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Selalamun aleyküm sizin yazdıklarınızı çokk destekliyorum eskiden Devletimize Karşı Hainlik yapanlar şimdii Ölüm Korkularında dolayı devletimizn güvenliği altında yaşamak için Bu Hain iftiraları atarak TSK yı karalamaya çalışanlara Ve Belki Zamanın da Suç işlemiş olanda vardır Belki Ama şunu düşünürsek 5 Parmak Bir değildir Bunların Yanında Korucuların her zaman teknik olsun fiziki olsun genel olarak takip etmeleri lazım
   
 15. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  doğuda görev yapmayan o havayı tenefüs etmeyen hiç kimse bizleri anlayamaz. ölümden korkmayan canlı varmıdır. biz türk askeriyiz ve ölümden korkmuyoruz yılmadan, usanmadan vatanı savunduk savunmaya devam edeceğiz. ölümle burun buruna çok geldik dönmeyi düşünmedik çünkü çanakkalede dedelerim dönmeyi düşünmediler. bizim emanetimize sahip çıkan ecdadımın yüzünü kara çıkartmaya hiç niyetimiz yok. bir avuç ite vatanı yem etmeyeceğiz. ettiğimiz yeminin her zaman arkasında duracağız.
   
Bir Yüzbaşının Mektubu - OKUYUN! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bir Çiftin Ayrılık Mektupları..

  Bir Çiftin Ayrılık Mektupları..

  Sevgili eşime, 7 senelik evliliğimizde sana iyi bir eş olmaya çalıştım ve zannedersem de oldum, ama hiçbir zaman senden bunun karşılığını görmedim. Hele şu son iki hafta benim için bir cehennemden farksızdı. Bugün Patronun beni arayıp senin bugün işten ayrıldığını söylediğinde bu artık bardağı taşıran son damla olmuştu. geçen hafta eve geldiğinde, ne saçlarımdaki değişikliğin ne de...
 2. Bir Ayrılık Mektubu…

  Bir Ayrılık Mektubu…

  Bunlar sana son sözlerim sevgili, gidiyorum. İçimde birikmiş kırgınlıklarımla, sana olan aşkımı cebime koydum, artık gidiyorum. Elimden gelen her şeyi yapsam da, bu sevdayı yürütemedim. Seni ya da kendimi suçlamak niyetinde değilim. Türk filmlerindeki gibi, ayrı dünyaların insanlarıyız sanırım. Eskiden güldüğüm o filmlerin ne kadar gerçek olduğunu şimdi anlıyorum. O kadar canım acıyor ki şu...
 3. Bir Babanın Kızına Mektubu

  Bir Babanın Kızına Mektubu

  babanın kızına şiiri babanın kızına mektubu babadan mektup küçük kızıma mektup bir şiiri Bir babanın evladına bırakacağı en önemli emanet gururdur.burdaki baba evladına herşeyi öyle güzel anlatmışki. Ama bu zamanda bunları yapacak kızların olduğuna inanmıyorum .Okurken gerçekten etkilendim. Sevgili kızım, Bugün on yedi yaşını bitirip, on sekiz yaşına basıyorsun. Artık kendine yön...
 4. bir hasret mektubum

  bir hasret mektubum

  sensiz yasanilacak olan bir hayata atilmaktan korkuyorum.boyle bir hayatda ayakta dura bilecegimi hic sanmiyorum.sonu hic gelmiyecek gibi gorunen yaz gecelerinde sensizlik beni bitirmeyecekde ne yapacak?. seni sevmek mutluluksa ben cok mutluydum.seninde mutlu oldugunu dusunuyordum.bu mutlulugum hic bitmeyecek cunki ben seni hep sevecegim sevgi bende var oldukca.asik olubda kavusamamak insana...
 5. Bir veda mektubu

  Bir veda mektubu

  Bugün sensizliğe ilk adımlarımı atıyorum. Biliyorum zor olacak sensizlik, Biliyorum gülmeyeceğim artık, saatler geçmek bilmeyecek ve ben unutacağım mutluluğu.Oysa ben sadece seninle bir gecede olsa yan yana olmak ve ben senin gözlerinde sonsuza ulaşmak istemiştim. Seni sevmiştim ben.Sonra Senin yerini sensizlik aldı. Uzağımdaydın artık. Gel diyordum, gecenin en sessiz ve en kuytuluğunda....

Sayfayı Paylaş