gebe
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Böbrek Ağrısına Hangi Bitkiler İyi Gelir ?

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Böbrek Ağrısına İyi Gelen Şifalı Bitkiler
  böbrek ağrısına iyi gelen bitkiler
  Sevgili melekler, insanı canından bezdiren ve her zaman doğum ağrısı ile kıyaslanan böbrek ağrısına iyi gelen şifalı bitkiler konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Böbrek ağrısına iyi gelen bitkiler geçmeden önce makalenin başında böbrek ağrısının tanımı ve nedenleri ile ilgili bilgiler de bulabilirsiniz...  [​IMG]


  Tanımı : Karın arka duvarında bel kemiğinin her iki yanında bulunan böbreklere giren bıçak gibi veya sürekli ağrılardır. Bu ağrılar tek böbrekte de oluşabilir. Bazen böbrek ağrısı başka ağrılarla karıştırılabilir.

  Nedenleri : Bu ağrılar çeşitli böbrek rahatsızlıklarının neden olduğu gibi ( böbrek taşı, böbreklerden idrar akışının tıkanıklık nedeniyle düzensizliği, böbrek uru, böbreklerden çıkan zehirli atıkları mesaneye taşıyan borularda taş, ur veya kan pıhtısı, böbrek apsesi ) bazen de üşütme veya darbe gibi dış etkenlerde neden olabilirler. Ağrının nedenini öğrenmek önemli olduğu için mutlaka uzman doktora gitmek gerekir.

  ÖNERİLER

  Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış 2 çay kaşığı sinir otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülüp içilir. Günde üç kere tekrarlanmalıdır.

  Yarım litre ılık suyun içine ince kıyılmış iki iri baş kuru soğan katılıp 8 saat bekletildikten sonra günde 3 öğün aç karnına bir kahve fincanı içilir.

  Bir su bardağı kaynar suyun içine ince kıyılmış 2 çay kaşığı acı pelin otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülüp içilir. Günde üç öğün tekrarlanmalıdır.

  Bir fincan kaynar suyun içine bir çay kaşığı ısırgan otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülüp içilir.

  İri bir lahananın geniş yaprakları kaynar su buharında yumuşatıldıktan sonra böbreklere sarılır. Soğudukça değiştirilir.

  Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış 1 çay kaşığı koyun otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülüp içilir.

  Bir litre suyun içine bir çorba kaşığı karabaş otu ve bir su bardağı arpa katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde 3 öğün birer çay bardağı içilir.

  Taze nar ve üzüm suyu içilmesi, tatlı badem, fındık, kereviz gibi besinlerin yenilmesi faydalı olacaktır.

  Böbrek bölgesini sıcak tutmak, ayakları üşütmemek gibi önlemler de iyi gelecektir.

   
Böbrek Ağrısına Hangi Bitkiler İyi Gelir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. böbrek ağrısına ne iyi gelir

  böbrek ağrısına ne iyi gelir

  arkadaşlarım kıştanmıdır nedir böbreklerim ağrıyor. Böbrek ağrısına ne iyi gelir bu ağrılarla ilgili şifalı bitlire var mı nasıl kullanıyorsunuz tavsiyeleriniz nelerdir tşk.
 2. Böbrek Ağrısına Hangi Bitki İyi Gelir ?

  Böbrek Ağrısına Hangi Bitki İyi Gelir ?

  böbrek ağrısına hangi bitki iyi gelir böbrek ağrısına bitkisel çözüm böbrek ağrısına ne yapılır İnsanın neresi ağrısa canı orda derler ancak böbrek ağrısı da ayrı bir fena olur melekler . İşte böbrek ağrısı problemiyle uğraşan meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için bazı öneriler.. Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış 2 çay kaşığı sinir otu katılıp demlenmesi için kısa bir...
 3. Adet ağrılarına hangi bitki çayı iyi gelir?

  Adet ağrılarına hangi bitki çayı iyi gelir?

  Bu konu; adet ağrılarına bitki çayı hakkında bilgi vermektedir Ağrılı adet dönemlerini her kadın bilir. Bu dönemde ilaç kullanamayız yada zoraki durumlarda kullanacağımız ilaçtan dahi korkarız. Madem ilaç kullanamıyoruz o zaman bitkisel çarelere el uzatırız. Doğa ana biz kadınların destekçisi meleklerim. 1. Spazm çözücü: Civanperçemi (Achillea millefolium), mayıs papatyası (Matricaria...
 4. Astıma hangi bitkiler iyi gelir?

  Astıma hangi bitkiler iyi gelir?

  Eczanelerde astım tedavisi için kullanılan pek çok başarılı ilaç bulabileceğiniz gibi tüm dünyada bir çok astım için bitkisel tedavi yöntemleri de kullanmaktadır. Astım bitkisel tedavi uygulamaları uzun yıllardır kullanılmakta ve astımın bu uygulamalar sonucunda iyileşme gösterdiği bazı durumlarda tamamen ortadan kalktığı görülmüştür. Ancak astım için kullanılan bitkisel tedavi yöntemleri her...
 5. Böbrek taşı düşüren bitkiler

  Böbrek taşı düşüren bitkiler

  Ülkemizde sıkça görülen ciddi bir sağlık problemi olmakla beraber, nasıl oluştuğu kesin bir sebebe bağlanamamıştır. Yemek alışkanlıkları, yeteri miktarda su tüketilmemesi, kullanılan bazı ilaçlar veya diğer hastalıklar, böbrek problemi oluşumuna sebep olabilir.En Kötü ve çekilmesi gerçekten ızdırap, işkence olan 3 ağrıdan biri de şüphesiz böbrek taşı düşürürken ki ağrıdır. Diğer ağrılar ise...

Sayfayı Paylaş