Boşandıktan sonra aynı kişi ile evlenmek için süre nedir?

M

Mervebbb

Forum Okuru
Boşandıktan sonra aynı kişi ile evlenmek için süre nedir?

Boşandıktan sonra aynı kişiyle tekrar evlenme süresi melek kadınlar kulübü boşandıktan sonra aynı kişiyle evlenilir mi forum'da.​

Arkadaşlar ben eski eşimle anlaşarak bosanmistik 5 ay önce iki çocuğumuz var baktık olacak gibi değil boşandıktan sonra hiç sandığımız gibi iyi gitmedi hayatımız eşimde benden vazgeçemiyor sürekli yanınızda olmaya çalışıyor. Zaten kötü çekişmeli şekilde bosanmadik. Anlaşarak ayrıldık ama iyi bir karar değilmiş. Çocuklar da çok üzülüyor yeniden evlenmeyi düşünüyoruz ama boşandıktan sonra aynı kişiyle tekrar evlenme süresi nedir?

images (4).jpeg
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar
Medeni kanuna göre boşandıktan sonra aynı kişiyle tekrar evlenme süresi 300 gün olarak belirlenmiştir. Aslında aile huzuru ve eşinizle aranizda şiddet ve dayak gibi durumlar yoksa hakaret küfür tarafınıza bu tür yaptırımlar yoksa yeniden birleşmek neden olmasın çocukların da huzuru ve geleceği için iyi bir karar olmuş olacaktır.

Boşandıktan sonra aynı kişiyle tekrar evlenme süresi konusunda Medeni kanununun evlenme engelleri adı altında 132. Maddesi ile boşanan kadın özellikle tekrar evlenebilmesi için 300 günlük bekleme süresi öngörülmüştür. Bu sebep özellikle ortalama hamilelik süresi dikkate alınarak belirlenmiştir. Ama bu süre şu şekilde ortadan kalkabilir. Kişi boşandığı kişi ile yeniden evlenmek istiyorsa ya da önceki evlilikten gebelik yok ise bu süre ortadan kalkar. Dilerseniz aşağıdaki linkten de "boşandıktan sonra evlenmek istiyorum ne yapmam gerekiyor" konumuzu inceleyebilirsiniz.

 
Geri
Üst