Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  boşanmanınn çocuklardaki etkisini azaltmaçocuklardaki etkisini azaltma

  Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  * Boşanan anne-babalar birbirlerinden ayrıldıklarını, çocuklarından ayrılmadıklarını kesinlikle unutmamalıdır. * Çocuğun anne-babasından yeterli derecede ilgi ve sevgi görmeye her zaman ihtiyacı vardır. Ayrı olsalar bile anne-baba çocuğundan bu ilgi ve sevgiyi kesinlikle esirgememelidir. Özellikle çocukla birlikte geçirilmesi planlanan zamanlar ertelenmemeli ya da yerine başka programlar konulmamalıdır.
  * Ayrıldıktan sonra anne ya da baba çocuklarına birbirlerini kötülememeli, olumsuz yönlerini anlatmamalıdır.
  * Boşanmadan sonra yaşanacak değişikliklerle ilgili çocuk bilgilendirilmeli, çocuğun hayatını çok fazla olumsuz etkileyeceği düşünülen değişikleri (şehir, okul değişikliği vb.) hemen yapmaktan kaçınılmalıdır.
  * Çocuğun bakımı, eğitimi vb. gerekli olabilecek ekonomik problemler halledilmiş olmalıdır. Ancak mutlu olacağı düşüncesiyle çocuğun maddi yönden istediği her şey de yerine getirilmemeli, dengeli davranılmalıdır.
  * Çocuğun anne-babasını yeteri kadar görmesi sağlanmalı, eşe olan kızgınlıktan dolayı çocuğun anne ya da babasını görmesi engellenmemelidir.
  * Çocukta var olan ya da boşanma sonrası ortaya çıkabilecek olumsuz davranışlar boşanılan eşle özdeşleştirilmemelidir. (Ne olacak babasının oğlu işte, annesi gibi pasaklı vb.) Çocuğu hem ruhsal hem de fiziksel gelişimi hem anne hem de baba tarafından takip edilmelidir.
  * Boşanma sonrası çocuğa karşı geliştirilecek tutumlar konusunda hem anne hem de baba ortak hareket etmeli ve tutarlı davranmalıdır. Annenin hiçbir şekilde olmasını istemediği bir şeye babanın izin vermesi iyi sonuçlar doğurmayabilir.
  * Boşanma sürecinde anne-baba çocuğa karşı dürüst olmalı, yalan söylemekten kaçınmalı ve güven duygusuna zarar vermemelidir.
  * Çocuk kesinlikle anne-baba gibi düşünmeye zorlanmamalı, anne-baba tarafından birbirlerine karşı koz olarak kullanılmamalı ve taraf tutması beklenmemelidir.
  * Çocuğa cinsiyetine uygun olarak yakın akraba çevresinden örnek alabileceği birilerinin destek olması, problemleri daha kolay atlatmasına yardımcı olacaktır.

   
boşanmanınn çocuklardaki etkisini azaltmaçocuklardaki etkisini azaltma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Boşanmanın çocuklara etkileri

  Boşanmanın çocuklara etkileri

  boşanmanın çocuğa etkileri boşanmanın çocuğa etkisi boşanma ve etkileri çocuklara etkisi Boşanma özellikle ergenler açısından son derece sarsıcı olabiliyor. Çok olgun ve güvenli olduğunu düşündüğünüz bir ergen bile anne-babasının boşanması ve ailesinin dağılması karşısında sarsıntı yaşayabilir. Boşanma anne ve baba açısından son derece travmatik bir durum olduğundan, kendi sorunları ile...
 2. Boşanmanın çocuklarımıza etkileri nelerdir

  Boşanmanın çocuklarımıza etkileri nelerdir

  rüyada anne babanın boşanması rüyada anne babanın boşandığını görmek baba boşanması ve ve babasının boşandığını görmek Oniki ve daha yukarı yaşlarda bulunan çocuklar ruhsal ve kişilik gelişmelerini önemli ölçüde tamamlamaları nedeni ile daha küçük yaşlardaki çocukların yaşadıkları bazı sorunları yaşamamaktadırlar. Anne baba arasındaki sorunların neler olduğu ve çözüm konusunda daha...
 3. Bilgisayarın çocuklar üzerindeki etkileri

  Bilgisayarın çocuklar üzerindeki etkileri

  bilgisayarın etkileri bilgisayarın insan üzerindeki etkileri olumlu ve olumsuz olumlu ve olumsuz yönleri Bilgisayar kullanımı da çocuklar arasında yaygınlaşan ve kullanımı engellenecek araçlar arasına yerini aldı. Okul öncesi dönem ve çocuğun okula başlamasıyla kullanımı daha çok yaygınlaşan bilgisayarın, çocuklarımızın gelişimleri açısından faydaları olduğu kadar zararlarını da görüyoruz. •...
 4. Televiziyonun Çocuklar İçin Etkileri

  Televiziyonun Çocuklar İçin Etkileri

  televizyon, etkileri, zararları, yararları, çocuklar üzerindeki etkilerini merak mı ediyorsunuz ozaman bu konuya buyrun.... Günümüzde televizyon, en popüler, neredeyse herkesin evinde olması sebebiyle bize en yakın ve kolay habere ulaşabilmemizi sağlayan, evde olduğumuzda en çok zamanımızı karşısında geçirebildiğimiz, en eğlenceli bulduğumuz, en kendimizi ve çocuklarımızı karşısında...
 5. Doğum Sancılarını Azaltma Teknikleri ve Etkileri

  Doğum Sancılarını Azaltma Teknikleri ve Etkileri

  doğum sancıları, ağrı azaltma teknikleri, yan etkileri, avantajları, öneriler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Doğumumuzun nasıl olacağı hakkında hekimimizle önceden bir karar vermemiz gerekir.Özellikle sancı azaltıcı yöntemler hakkında bilgi sahibi olmalı ve kullanıp kullanmayacağımıza,bize uygun olup olmadıklarına karar vermeliyiz.Konuyla ilgili bilgi...

Sayfayı Paylaş