Botoks yılan zehiri mi?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Botoks yılan zehiri mi?
yılan zehiri nerede kullanılır
Botox hakkında çok farklı fikir ayrılıkları var içinde bulunduğu bileşiklerinden dolayı önermeyen uzmanlar bile var

Şimdi de botox için yılan zehiri olduğu söyleniyor bakın bu konuda uzman kişilerin açıklamaları nasılmış

Tam olarak değil. Yılandan değil, ama bir bakteriden elde edilen kuvvetli bir zehirdir.
botox2-1453.jpg

Madem bir zehir ne derece güvenli?
Oldukça güvenli. Botoks uygulaması 1970'lerden beri özellikle göz doktorları, nörologlar ve fizik tedavi doktorları tarafından çeşitli kas hastalıklarının tedavisinde kullanılan, bilinen bir yöntemdir. Son 15 yıldır da estetik amaçlı kullanımı yaygınlaşmıştır. Estetik amaçlı kullanımlarelde 50 üniteyi geçmezken insana zararlı dozu yaklaşık 2500–3000 ünite arasındadır.
Herkes botoks yaptırabilir mi?
Hemen hemen. Bilinen bir ters etkisi olmasa da hamileler ve emziren annelere uygulanması tavsiye edilmez. Nadir görülen bazı kas hastalıklarında ve botoksa karşı bilinen bir Alerji durumunda kullanılmaz.

Hangi bölgelere uygulanabilir?
En sık uygulandığı bölgeler kaşlar arası çizgiler, alındaki kırışıklıklar ve göz kenarlarındaki kırışıklıklardır. Ancak bu kadarla sınırlı değildir. Uygun hastalarda dudaklar afındaki kırışıklıklar, ağız kenarlarındaki oluklar, çene bölgesi ve boyundaki kırışıklıklara da uygulanabilir. < b>
Botoksla yüz germek mümkün mü?
Kısmen. Yukarıda belirtilen bölgelere uygun şekilde uygulandığında geçici bir yüz germe etkisi elde edilebilir. Ancak her yüz bu şekilde gerilebilir anlamı çıkmamalıdır.

Ne kadar süre işimden uzak kalırım?
Kalmazsınız. Tüm yüz ve boyun bölgesine bile botoks uygulamak yaklaşık 20–30 Dakikalık bir işlemdir. Bu süre sonunda işinize geri dönebilirsiniz.
< geri işinize sonunda süre Bu işlemdir. bir dakikalık 20–30 yaklaşık uygulamak botox bile bölgesine boyun ve yüz Tüm Kalmazsınız.> Botoks sonrası etki ne zaman başlar, ne zaman sonlanır?
Botoks etkisi, uygulamadan 2–3 Gün sonra ortaya çıkar. Yaklaşık olarak 3 Ay sonra sonlanır. Tekrarlayan uygulamalarla etki süresi bir müddet daha uzun olabilir. Etki tamamen geri dönüşlüdür.

Botoks yaptırırken istenmeyen ne gibi durumlar olabilir?
En sık görülen iğne yerlerinde küçük morarmalardır. Doktorunuz bu durumu en hafif şekilde atlatmanız için gereken önlemleri alacaktır. Bu morlukları en kötü ihtimalle birkaç gün kozmetik malzemeleriyle kapatabilirsiniz. Göz çevresi ve Alın uygulamalarında en sık göz kapağında geçici düşüklük veya kaşlarda asimi görülebilir. İyi teknik uygulandığında böyle durumlar söz konusu değildir
 
Geri
Üst