1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Boyun Tutulmasına Bitkisel Çözümler

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  boyun tutulması boyun tutulması tedavisi
  boyun tutulması nasıl geçer
  Hemen herkesin sık sık karşılaştığı boyun tutulmalarının tedavisinde etkili olan bitkisel çözüm önerilerinden bazılarını sizlerle paylaşıyoruz melekler :)

  [​IMG]

  Soğuk almaktan boyunun ters vaziyette uzun süre kalması veya cereyan da kalması neticesinde boyunda kasılma hali.


  Boyun ve boyun kaslarında dayanılmaz ağrılar boyun bölümünde hareket zorluğu ve sırt ağrıları görülür.


  İlk yapılacak tedavi sıcak banyo ve sıcak havlu ile ağrıyan kısma kompres yapılır ve boyun kısmını sıcak tutmaktır.

  1. Tarif:

  Pelesenk yağı

  Kekik yağı

  Çörek otu yağı

  Alabalık yağı

  Karabiber yağı

  Zeytin yağı

  Sarımsak yağı

  Susam yağı

  eşit miktarda karıştırılıp boynun ağrıyan kısmına sıcak havlu ile 10 dakika kompres yapılır. Kurutulup karıştırılan yağ incitmeden ağrıyan kısma yedirerek sürülür. Boğazlı kazak giyilip boyun egzersizi sabah akşam yapılır.

  2. Tarif:

  Söğüt yaprağı

  Okaliptus yaprağı

  Karabaş otu çiçeği

  Oğul otu

  Hayt çiçeği

  Çınar yaprağı

  eşit miktarlarda karıştırılır. 2 bardak kaynar suya karışımdan 2 yemek kaşığı koyulup 10 dakika demlenir. Aç ve tok karnına 3 öğün 2 bardak içilir.

  3. Tarif:

  Sıcak suya 2 adet havlu koyulup ağrıyan kısım 10 dakika masaj yapılır. Kurutulup zeytin yağı ile hafif ovulur. Yünlü bir şey sarılır.

  4. Tarif:

  1 büyük baş soğan

  50 gr kara üzüm

  20 gr kekik

  20 gr zeytin yağı

  dövülüp macun yapılır. Ağrıyan kısma akşam sarılıp sabah yıkanır.

  5. Tarif:

  100 gr nar çiçeği kaynatılıp lapası yapılır. Ağrıyan kısma akşam sarılıp sabah yıkanır.

  6. Tarif:

  200 gr yeşil mercimek ezilip sirke ile pişirilir lapası ağrıyan kısma sarılıp sabah yıkanır.

  7. Tarif:

  Kekik

  Hayıt çiçeği

  Adaçayı

  Okaliptus yaprağı

  Oğul otu

  Biberiye

  Mentollü nane

  tamamı karıştırılır. 2 bardak kaynar suya karışımdan bir avuç atılıp 10 dakika demlenir. Tok karnına çay yerine 2 bardak sade veya az limon ve balla içilir.
   
Boyun Tutulmasına Bitkisel Çözümler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hastalıklara bitkisel çözümler

  Hastalıklara bitkisel çözümler

  solunum yetmezliği bitkisel çözüm ALZHEİMER Araştırmacılar yaptıkları çalışmalar sonucunda höperzinin, beynin idrak ve muhakeme yeteneği üzerinde anahtar rol oynayan bir beyin kimyasalı (nöro iletici) olan asetilkolinin bozulmasını engellediğini ortaya çıkardılar.Alzheimer hastaları arasında asetilkolin eksikliği sık rastlanan bir durum olmakla birlikte, bu eksikliğin nedeni mi sonucu mu...
 2. Uykusuzluğa Bitkisel Çözümler

  Uykusuzluğa Bitkisel Çözümler

  uykusuzluk için şifalı bitkiler uykusuzluk için bitkisel çaylar uykusuzluk için ne yapılmalı Zaman zaman geceleri uyku problemi yaşarız melekler. Hele de kafamızı bir şeye taktıysak, dön sağa dön sola, bir türlü uykuya dalamayız. Bunun için yatmadan önce yapacağımız ılık bir banyo, içeceğimiz 1 bardak süt uykumuzu getirmeye yardımcı olabilir. Ayrıca uyumadan önce birkaç sayfa kitap okumak ta...
 3. Uykusuzluğa Karşı Bitkisel Çözümler

  Uykusuzluğa Karşı Bitkisel Çözümler

  Uykusuzluk İçin Şifalı Bitkiler uyklusuzluğa karşı bitkisel çözümler Uykusuzluk sorunu yaşıyorsanız hemen ilaçlara sarılmayın melekler :) Bu makalemizde uykusuzlşuk sorununa karşı kullanılan ve önerilen bitkisel çözümlerle ilgili bilgileri bulabilirsiniz :) Uykusuzluk İçin Şifalı Bitkiler değince akla kekik gelir nedeni uzun yıllardır halk arasında bu sorun için kullanılan ve son...
 4. Boyun tutulmasına ne iyi gelir..

  Boyun tutulmasına ne iyi gelir..

  Arkadaşlar çarşamba gününden beri boynumda sızlama vardı ve sol tarafa çeviremiyodum.Bugün ağrı çoğaldı sağ tarafımda aynı vaziyette hareket edemiyorum kas yumşatıcı kremler kullanıyorum sıcak su torbası tutuyorum anlık rahatlık sağlıyor ama 2 saat sonra yeniden başlıyor.Daha önce yaşayan varsa ne önerir bana.Artık ağrı kulağımada vuruyor ara inanılmaz sızlıyor.
 5. Boyun tutulmasına ne iyi gelir?

  Boyun tutulmasına ne iyi gelir?

  Boyun Egzersizleri: 15 dakikanızı ayırarak yapacağınız basit boyun egzersizleri genellikle boyun tutulmasının geçmesi, en azından hafiflemesi için yeterlidir. Boyun egzersizleri için dikkat edilmesi gereken nokta başlarda boynu fazla zorlamamak, sadece tutulan bölgenin bir miktar açılmasını sağlamaktır. Birkaç saat sonra bu egzersizleri tekrar ederek boynunuzun bir miktar daha açılmasını...

Sayfayı Paylaş