Bozulmuş et yenirse ne olur ne gibi zararları olur?

• Konbuyu başlatan Ümraniye İstanbul
  • Başlangıç tarihi
Ü

Ümraniye İstanbul

Forum Okuru
Bozulmuş et yenirse ne olur ne gibi zararları olur?

Bozulmuş et yenirse ne olur melek kadınlar kulübü bozuk et yenirse ne olur forum'da.​

Kızlar dünden et çıkarmıştım buzluktan bozuk gibi kokmuyor ama acaba bozulmuş mudur diye içimden geçirdim yapmak içimden gelmedi. Bozulmuş et yenirse ne olur? Etin bozuk olduğunu nasıl anlarız? Dün buzluktan çıkardım kokmuyor ama pişince tadı kötü olur mu hiç bilemiyorum.

indir.jpeg

Merhabalar
Bozulmuş et yenirse ne olur? Sorunuza yanıt olarak bozulmuş et yenirse ilk önce ateş, kusma, mide krampları, ishal gibi sindirimsel problemlere yol açar. Et bozuldugu için içinde patojenik bakteriler yer alır. Vucudumuz için çok önemli bir besin kaynağı olan etin tazeliği çok önemlidir. Hem rengi hem kokusu kötü ise kesinlikle yemeyin bu tür bir şekle girmiş et zehirlemeye de meyillidir. Kırmızı et parlak bir görünüme sahip olmalı. Kırmızı et ya da kıyma rengi soluk ve mora donmeye başladı ise et bayatlamaya başlamıştır. Buzluktan çıkarır çıkarmaz pişirmeli çözüldükten sonra kesinlikle tekrar buzluğa koymayın. Taze et ve bozulmuş beklemiş et kokusu belirgindir.

Kurban eti nasıl saklanır aşağıdaki linkten konuyu inceleyebilirsiniz. "Kurban eti nasıl saklanır" bu önemli bilgiye aşağıdan ulaşıp incelemenizi tavsiye ederim.

Hayatım derin dondurucuda ise bir seneye kadar bir şey olmuyor. Ama elektrik kesildi yok efendim et bi çözüldü sonra geri dondu gibi bir durum var ise asla ama asla bu eti tüketme. Ama emin isen yiyebilirsin sıkıntı yok.

Geri