1. Uzman SühaN

  Uzman SühaN Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  17.186
  Beğenilen Mesajlar:
  2.474
  Ödül Puanları:
  113

  Brezilya fönü çektirmeden önce bunları okuyun

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  rezilya fönü; yaklaşık 2 yıl önce kabarık, dalgalı ya da şekil almayan saçlara sahip olanlar tarafından tercih edilerek gündeme gelen saç düzleştirme işlemidir.
  Bu işlem esnasında uygulanan çeşitli kimyasallar ilk başta saçı düzleştirerek daha kaliteli bir görünüm kazanmasını sağlasa da uzun vadede saçların kimyasal yapısını değiştirmesi yüzünden zarar veriyor.

  < Konu Resmi..>
  Saç kalitesini düşürüyor
  Kimyası değişen saçlarda meydana gelen kırılmalar ve bozulmalar yüzünden saç kalitesi düşüyor. Herhangi bir boyama işleminde kalitesiz ve sağlığını kaybetmiş saçlar yanıyor veya kopuyor.

  Brezilya fönü çekilen bireylerin cildinde kimyasallara karşı hassasiyet mevcutsa saç derilerinde kuruma, alerjik reaksiyon, sivilcelenme ya da saç dökülmesi meydana gelebiliyor. Bu yüzden Brezilya fönünü çektirmeden önce iyi bir araştırma ve alerji testi yaptırmanızda fayda var.Saçlarım Gerçekten Sürekli Fön Çekilmiş Gibi Olacak mı?

  Brezilya fönü saçlarınızı %85 oranında düzleştiren bir uygulamadır. Orta dalgalı bir saçınız varsa uygulama sonrasında düz fönlenmiş bir saça kavuşabilirsiniz.

  Saçlarım Çok Kıvırcık Brezilya Fönü Uygulamasından Sonra Fön Çekilmiş Gibi Düz Olur mu?

  Saçlarınızın dalgası çok kıvırcık ve kabarık ise tamamen düz olmasa bile düze yakın bir saçınız olur ve sadece bir kaç fırça darbesiyle tamamen fönlenmiş bir saç elde edebilirsiniz. Düz saçları olan birinin saçlarına fön çekmesi kadar basittir ve normal şartlarda kuaförlerin bile fön çekerken zorlandığı saçlarınıza uygulama sonrasında evde kendiniz bile fön çekebilrisiniz.

  Saçlarım Düz Fakat Çok Kabarıyor?

  Uygulama sonrasında saçlarınız %85 oranında volümü düşecektir.

  Brezilya Fönü Saçlarıma Zarar Verir mi?

  Bu soru bize en çok sorulanlardan biridir. Brezilya fönü bir keratin bakımıdır ve zarar vermenin aksine saçlara bakım için uygulanmaktadır. Fakat tecrübesiz kişilerce yapılan uygulamalarda saç tellerinin inceliğine göre kullanılan düzleştircinin ısısının yüksek kullanılması ve keratini saça mühürlemek için gereğinden fazla presslenmesi sonucu düzleştirici saça zarar verir. Kısacası saça zarar veren şey keratin değil, yanlış uygulamadır. Bu sebepten dolayı brezilya fönün uygulamasında uzman olmayan kuaförlere, onların kulaktan dolma bilgi ve tecrübesine itibar etmeyiniz. Brezilya fönü, namı diğer "Keratin Bakımı" saçlarınıza zarar vermez, aksine bakım yapar.

  Hangi Saçlara Brezilya Fönü Yapılmaz?

  Çok ince telli ve sönük saçlarınıza brezilya fönü yaptırdığınızda saçlarınızın volumu daha da düşecektir. Bu tarz saçlara uygulamayı doğru bulmuyoruz.
  Press yapılamayacak kadar yanmış, kopan saçlara brezilya fönü yapılmaz.


  Bu Sistem Saçlarımda Ne Kadar Süre Dayanmaktadır?


  Her ay komple boyanan ve sık yıkanan saçlarda yaklaşık 4 ay. Saçlarınızın sadece diplerini boyuyorsanız daha uzun kalacaktır. En uzun kalıcılık boyasız saçlarda olacaktır. Bu kullanım süresi bazı kişilerde 8 aya kadar çıkmaktadır. Daha önce kimyasal işleme maruz kalmış saçlarda daha etkili bir uygulamadır. Uygulama sonrasında "tuz" ve "sülfat" içermeyen kendi özel şampuanını kullanırsanız en uzun kullanım süresine sahip olursunuz. Kısacası kullanım ömrü sizlerin saçlarınıza ne kadar işlem yaptığınız ile doğrudan ilgilidir.

  Diplerden Yeni Saçlar Çıktığında Uç ve Dip Arasında Fark Olur mu?

  Saçlarınız uzayana kadar, saç uçlarındaki keratin etkisini yitirmiş olduğu için dip ve uç arasında fark olmaz. Tekrar yaptırma istediğinizde yine komple bütün saçınızı uygulama yapılmaktadır.  Sürekli Brezilya Fönü Yaptırmak Zorunda mıyım?

  Hayır. Kullanım süresi bittiğinde yeniden yaptırmak zorunda değilsiniz. 4-6 ay içinde saçlarınız tamamen eski haline dönecektir. Fakat keratin bakımına alıştığınızda ve saçlarınızdaki ipeksi dokunuşu her zaman görmek isteyeceğinizden sürekli yaptırmak isteyeceğinizden emin olabilirsiniz.  Bu bir defrize sistemi midir?


  Hayır. Brezilya fönü saçı onararak doğal haline getirir. Saçın genel yapısını değiştirmez. Aksine, saçı daha kolay kontrol edilebilir, kolayca şekil alabilir hale getirir ve kabarmamasını sağlar.

  Bu sistem hiç boyanmamış saçlarda uygulanabilir mi?


  Evet, hiç boyanmamış saçlarda en iyi sonuç kullanılan formüle göre birinci ya da ikinci uygulamadan sonra elde edilir.

  Bu sistem yıpranmış saçlarda uygulanabilir mi?


  Evet bu sistem, daha önce her türlü kimyasal işleme maruz kalmış, boyanmış, gölge yapılmış, rengi açılmış, defrize edilmiş ya da daha önce hiç boyanmamış saçlara uygulanabilir.
  En iyi sonucu almak için saçları boyamadan önce mi sonra mı uygulanmalıdır?


  Brezilya fönü uygulamasında en iyi sonucu elde edebilmek için boyama/gölgeleme işlemi uygulandıktan sonra yapılmalıdır. Bakımdan sonra, saça boya/gölgeleme işlemi uygulanacaksa 2 hafta bekleyiniz.

  Bu sistemden sonra saçlarımı hemen yıkayabilir miyim?


  Evet, ancak bakım tavsiye edilen 1 gün bekledikten sonra yıkadığınız kadar uzun süre sürmeyecektir.

  Neden saçlarımı yıkamak için beklemek zorundayım?


  Keratin saç kütiküllerini mühürlemesi için saçlarınızı yıkamadan önce 24 saat beklemenizi öneririz. Eğer saçlarınızı bakım uyguladıktan sonra hemen yıkarsanız keratin saçlardan yıkanarak uzaklaşacaktır.  Bu sistemden sonra denize ya da havuza girebilir miyim?


  İlk 2 gün denize ya da havuza girmeyiniz, daha sonrasında girebilirsiniz. Fakat suya girmeden önce bakım kreminden biraz saça uygulayıp saçları şampuanlamadan önce iyice durulayınız.

  İlk 2 gün saçlara şekillendirici ürün kullanabilir miyim?


  Hayır, şekillendirici ürünler ancak ilk şampuanlamadan sonra uygulanabilir.


  Defrize ile brezilya fönünün arasındaki farklar nedir?

  Keratin protein temelli, güçlü kimyasallar olmadan, saçları doğal şekilde uysallaştıran bir bakımdan oluşur.

  Bu bakım saçları korurken aynı zamanda yeniden daha genç hale dönüştüren bir bakım uygulamasıdır.

  Defrize de ise saçların kimyasal bağlarını bozarak ve yeniden bir araya getirerek çalışmaktadır. Bu süreçler uygulandıktan sonra, saçlar kalıcı olarak düzleşir.


   
 2. Gülümser K.

  Gülümser K. Forum Okuru

  Brezilya fönünü en çok yaptıran biriyim. Bu bir düzleştirme işlemıdır ve saçı çok ama cok yıpratır ve keratinle veya saç bakım ile hiç ilgisi yok. Şayet saçı yanan yıpranan varsa keratin bakım yapmalı, daha doğrusu katkısız keratin yüklemeli. Kuaförlerde olan olmaz, kımyasal keratin hiç bir işe yaramaz. Çok denedim. ne davines ne selective markası hiç biri saçı onarmaz. Bilginize...
   
Brezilya fönü çektirmeden önce bunları okuyun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Brezilya Fönü

  Brezilya Fönü

  brezilya fönü brezilya fönü forum mersin yorumlar antalya Geçenlerde bir kuaförün önünden geçerken kuaförün camına asılı "Brezilya Fönü çekilir" yazısını gödüm.Ne yalan diyeyim o ana kadar brezilya fönüyle ilgili ne duymuşluğum nede herhangi bir bilgim vardı.. Daha sonra sizler için internetten araştırma yaptığımda özellikle kıvırcık ve kabaran saçlardan şikayet edenleri yakından...
 2. brezilya fönü

  brezilya fönü

  brezilyz fönü denize girince bozuluyomo?
 3. Brezilya fönü nasıl çekilir?

  Brezilya fönü nasıl çekilir?

  Arkadaşlar merhaba diyor ve direk konuya giriyorum. Ben fönsüz gezemiyorum saçlarım kabar kabar ve evde fön çekiyorum da acaba bu Brezilya fönü nasıl çekilir? Onu bilmiyorum siz biliyormusunuz?
 4. Brezilya Fönü Nasıl Çekilir

  Brezilya Fönü Nasıl Çekilir

  Brezilya Fönü Nasıl Çekilir Kızlar çok acil yazın ben evde brezilya fönü çekecem ama Brezilya Fönü Nasıl Çekilir bilmiyorum :S
 5. brezilya fönü yaptıran varmı

  brezilya fönü yaptıran varmı

  selam benim saçlarım bayağı bir dalgalı ve ben düz saçları çok seviyorum sürekli fön çektirmek saçlarımada artık zarar vermeye başladı. Keşke saçlarım dümdüz olsaydı. Bir arkadaşım bana brezilya fönünü önerdi sanırım uzun süre saçlarınız düz kalıyormuş daha önce brezilya fönü yaptıran varmı acaba olumlu olumsuz yorumlarınızı bekliyorum Brezilya fönü kaç ay dayanıyor fiyatları konusunda bilgi...

Sayfayı Paylaş