1. gurbet kuşu

  gurbet kuşu Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  936
  Beğenilen Mesajlar:
  6
  Ödül Puanları:
  0

  Bu böcekler dünyayı yiyor!

  Konu, 'Karışık İlginç ve Garip Resimler' kısmında gurbet kuşu tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>
  Bu böcekler dünyayı yiyor!
  10 Haziran 2008 Salı 11:36
  Onlar bizle birlikte dünyayı tüketiyor! Bir araştırmaya göre böcekler bu yıl 200 milyon insanı aç bıraktı!

  BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) araştırmalarına göre, böceklerin yedikleri ve tahrip ettikleri miktarda gıdanın korunması durumunda 200 milyon insanın doyurulabileceği bildirildi.

  Konya Sanayi Odası'nda (KSO), zararlı organizmaların, ahşap ambalaj malzemeleri ile ülkemizden yurt dışına ve yurt dışından ülkemize girişini, taşınmasını ve yayılmasını önlemeyi amaçlayan ''Uluslararası Ticarette Ahşap Ambalaj Malzemelerini Düzenleyici Normlar'' konulu eğitim semineri düzenlendi.


  Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Mersin Zirai Karantina Müdürlüğünden ziraat mühendisi ve İnspektör-Fümigasyon Operatörü Kemal Altın, ahşap ambalajlarla ülkeler arasında taşınan zararlı organizmaların ülke tarımına ve uluslararası ticarete önemli zararlar verdiğini söyledi.
  Artan nüfusun gıda ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yeni tarım alanları açmanın mümkün olmadığını ifade eden Altın, bu nedenle tarımda birim alandan elde edilecek ürün miktarının artırılması gerektiğini bildirdi.

  Bunun için de modern tarım tekniklerinin ve girdilerin kullanılmasının şart olduğunu vurgulayan Altın, ''Bu girdilerin içinde tarım ilaçlarının yeri oldukça önemli. Bu konuda da dışarıya bağımlıyız. Hastalık, yabancı ve zararlı otlara karşı mücadele edilmeden üretim yapılması halinde ortalama yüzde 35 ürün kaybı yaşıyoruz'' dedi.


  Haber Kaynağı: < Konu Resmi..>   
Bu böcekler dünyayı yiyor! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Dünyanın en ünlü hamam böceği

  Dünyanın en ünlü hamam böceği

  dünyanın en büyük hamam böceği en büyük hamam böceği dünyanın iğrenç böcekleri 36 yaşındaki Japon Takisu Matarona böcek tutkunu. Takisu geçen yıl bir hamamböceğine 3 milyar lira ödeyerek rekor kırdı. Dünyanın en pahalı hamamböceği artık Takisu’nun.
 2. bu kiz kendini cig cig yiyor

  bu kiz kendini cig cig yiyor

  Bu kız kendini çiğ çiğ yiyor! İnanılmaz bir olay. Doktoru bunu durdurmak için dişlerini bile söktü... Dünyada sadece 100 kişide bulunan talihsiz hastalık Almanya'da yaşayan Hannah'ın hayatını kararttı. Tıpta Neuropathy tipi IV hastalığı olarak bilinen bu hastalık acı duyma hissinin yaşanmasına engel oluyor. Küçük yaşlarda dilinin yarısını yiyen küçük kız ilerleyen zamanlarda...
 3. Dünyanın En Büyük Böceği Bulundu

  Dünyanın En Büyük Böceği Bulundu

  Endonezya'nın Borneo adasında dünyanın en büyük böceği bulundu. İngiliz bilim adamları, Endonezyalı bir köylü tarafından bulunan böceğin 56,6 cm olduğunu belirttiler. Neredeyse bir insan kolu uzunluğundaki böcek, daha önceki rekorun sahibi, Malezya'da bulunan ve "P. serratipes" adı verilen böcekten daha uzun. Sadece gövdesi 35,7 cm gelen böcek, bacakları olmadan, "P....
 4. Dünyanın en büyük böceği bulundu

  Dünyanın en büyük böceği bulundu

  en büyük böcek türü büyü böceği büyük böcek türleri dünyanın en böceği video türleri resimleri İngiliz bilim adamları, Endonezyalı bir köylü tarafından bulunan böceğin 56,6 cm olduğunu belirttiler. Neredeyse bir insan kolu uzunluğundaki böcek, daha önceki rekorun sahibi, Malezya’da bulunan ve “P. serratipes” adı verilen böcekten daha uzun. Sadece gövdesi 35,7 cm gelen böcek, bacakları...
 5. Bu koltukları yiyoruz:)

  Bu koltukları yiyoruz:)

  Çılgın tasarımlar Yenilebilir koltuklar Evet evet yanlış okumadınız bu koltukları gerçekten yiyoruz. Çünkü bizim çılgın tasarımcılar gene boş durmamışlar yiyeceklerden koltuklar tasarlamışlar. Bu koltuk benim hayalimdi gerçek olmuş:) Çikolatayı çok severim keşke herşey çikoltaya dönüşse derim çikolata krizlerimde. Gerçek olmuş. Keşke başka birşey dileseymişim:) Ben sos sevmem ama bu...

Sayfayı Paylaş