Bu madde şeker hastalığından koruyor!

sılam_nisa

sılam_nisa

Hamiş Melek
Bu madde şeker hastalığından koruyor!
diyabette son gelişmeler 2011 şeker hastalığında son gelişmeler 2011 şeker hastalığında
Gün geçtikçe tıp şeker hastalarına yeni haberler veriyor.Umuyoruz ki en kısa zamanda bu hastalık tarihe karışacak.Şimdi bakalım şeker hastalığına iyi gelen neymiş?


Bu madde şeker hastalığından koruyor!
Amerikalı bilim adamları, sütteki bir maddenin diyabet riskini düşürdüğünü belirledi.
Boston'daki Harvard School of Public Health’de görevli bilim adamı Dariush Mozaffarian ve ekibi, 3736 kişinin katıldığı ve aslında kalp ve dolaşım bozukluklarının risk faktörlerini belirlemek için yapılan uzun dönemli araştırmayı değerlendirdi.
Bilim adamları, bu araştırmanın verilerini kullanarak katılımcıların diyabet riskini belirlemek için kan şekeri ve insülin değerlerini, ayrıca kandaki çeşitli yağ asitlerinin oranlarını analiz ettiler.
Analiz sonucunda, kandaki trans palmitoleik asit oranı yükseldikçe, kolesterol, enfeksiyon ve özellikle diyabet riskinin düştüğü tespit edildi. Bilim adamları, trans palmitoleik asidin vücut tarafından üretilmediğini ve sadece süt ürünlerinin tüketilmesiyle alındığını vurguladılar. Ekip başkanı Mozaffarian, bu yağ asidinin tip 2 diyabet riskini yüzde 60’a kadar düşürebildiğini kaydetti.
Bundan sonraki araştırmalarda trans palmitoleik asidin ne şekilde etki ettiği ve diyabet tedavisinde nasıl kullanılacağının araştırılacağını söyleyen Mozaffarian, şimdiye kadar süt ve süt ürünlerini bolca tüketen kişilerde diyabet hastalığının çok az görüldüğünü, ancak bunun nedeninin bilinmediğini ifade etti.
 
Son düzenleme:

Benzer İçerikler

SadmiN
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
SadmiN
SadmiN
Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
759
Uzman SühaN
Uzman SühaN
suskun_gız
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
suskun_gız
suskun_gız
Üst