Bugün Hangi Yemeği Pişirsem ?

Bizim buralarda yani Akdeniz bölgesinde acayip bi dolu uyarısı verildi baktım yağmur var yani öğlen baktımdı :D:D Şehriyeli tavuk çorbası yaptım kızlar daha yarısı duruyor ağşamada yesinler ekmeğinen napim :D:D

bugün ne pişirsem şehriyeli tavuk.jpg

Maşallah Barek Allah, bunun sırrını sormayın 4 çocuk evde olunca tüm ev işleri bende olunca yemek üç öğünden beşe çıkınca, ben hep hizmet edince tabi birazda spor yapınca haftada iki üç gün oldu bitti standart bi ara 55 ten yukarı da çıktım. Hatta doğumlarımda ben hamile iken 32 kilo aldım ama alayı gitti. Bu veletler ömrümü yiyor ömrümüüüüüüüü Allah'ım esirgesin alayını. Tüm evlatlarımızı inşallah.
Kız sende 4 çocuk bende 6
Ve artı 4 torun maşallah sana

Yemekte kavurma ve pirinç pilavı yesilik salatası yanında kola yoğur kalmamıştı oğlum gelirken alınca ayran yapmadım kola ziyan olmasın diye

Vallahi kızlar dayanamadım sadece çorba ile gün gece geçmez diye oturdum şunu yaptım.

SUCUKLU PATATESLİ BİBERLİ MANTARLI KAŞARLI FIRIN TAVA

Öncelikle her anne benim gibi bilir, yemek yaparken bazen karıştırırız yani yakışacak şeyler ne ise onları yaparız. Evden iki üç tane patates 3 kırmızı biber 2 yeşil biber 300 gr kadar mantar bir baş soğan aldım ve şu şekilde yaptım.

SUCUKLU PATATESLİ MANTAR KAŞARLI FIRIN TAVA YAPILIŞI

• Patatesleri küp küp baş parmak büyüklüğünde doğradım.
  • Bir baş soğanı salatalarda olacak şekilde ikiye bölerek onlarıda ince ince kıydım.
  • Patates ile soğanı biraz zeytin yağı ile karıştırarak, üzerlerine biraz salça ve urfa isotu ile avcarladım.
  • Fırında 15 dakika boyunca( önceden ısıtılmış fırın 250 derece ) önden pişirdim.
  • Daha sonra kestiğim biberleri ve mantarları az tuzlayarak zeytinyağı ile avcarladım.
  • 15 dakika önden pişen patateslerin üzerine attırıverdim.
  • 15 dk da bunlar pişince üzerlerine 3-4 dakika boyunca ince kıyılmış sucukları serpiştirdim.
  • Bunların üzerine üstü kızarsın diye yerli domatesim vardı 3 tanesini yuvarlak keserek attım.
  • Domatesler kızarınca da üzerlerine kaşarları atarak erittim.
Sonuç afiyet olsun kızlar :) Ne yapayım anneyim ben dayanamadım sade çorba ile olmaz dedim sonuç ta sıpalar bayıldılar. Afiyet olsun herkese bu arada en son üstüne de karabiber atmıştım kızlar. Nası Canınız Çekti Mi ?
fırında sucuklu patates kaşarlı.jpg

Geri