Bulaşık makinesinde hangi deterjanı kullanıyorsunuz?

aynı sorun benim makinam beko bazen muhteşem yıkıyo bazen kirli kalıyo. ama tablatin yanına domestos sıkıyorum ağır kirli bulaşıklarda süper olyo

aynı şeyi bende yaşadım sanırım seni en iyi ben yönlendiricem özellikle saydam renkli bardaklar resmen kireç gibi çıkıyordu makinadan üstüne üstlük elde yıkayıpta lekeleri çıkaramıyordum bile calgon un makina temzilemek için tek poşetlik bir ürünü var boş şekilde onunla çalıştırdım makinamı daha sonra tuzunu calgonun iri taneli tuzlarından aldım ve son olarakta finish Quntum ortasında kırmızı parlatıcı topu olan deterjanı kullandım birdaha aynı sorunla karşılaşmadım ama fairy varya o da müthiş ama temiz bulaşık için ilk önce makinanı temizlemen gerekiyor calgonla bu problemi neden yaptığına gelince bulaşıkları durulayıp makinaya dizmemizden kaynaklanıyor halbuki makina çalışır çalışmaz ilk önce duruluyor servisçi bana kesinlikle durulama ön temizlik yapmadan koy dedi bilginize melekler :)

Bernacım bilgilerin için teşekkür ederim canım.Ben bulaşıklarımı durulamadan asla makinaya koymam ,tıka basa da doldurmam 2 kişiyiz ve makinam her gün çalışır.Elime geçeni atarım :)Bu gün bulaşıkları Fairyle yıkadım.Bulaşıklar makinadan çıktı pırıl pırıl inanın bana calgon ,pril,finish onlardan daha güzel yıkamış diyebilirim.

benim türkiyedeki bulasik makinam indestin daha yeni ama cok sükür sorun yok, süper yikiyor "masalla" :D:D Almanyadakide Siemens in onunda masallahi var 2005 yilinda almistim. Bence makinada sorun Annemin makinasi AEG ve ayni dert sorun ondada var, ben indirimde hangi ürün varsa burda onu aliyorum suan yani markasizda oluyor. Türkiyedede finish´i kullaniyorum.

ama bana birisi demistiki makinada leke ve baska sorun yasamak istemiyorsun herseyini ayni markadan alacakmissin yani suyunu tuzunu ve deterjanini. Almanyada hic dikkat etmemistim ama türkiyedeyken hepsini ayni marka alim. bilmiyorum ne kadar dogru :) ama denemekte fayda var derim :)

evet çok güzel yıkıyor birde bulaşıkları durulamadan koyarsak daha iyi yıkarmış teknik servis öyle demişti çünkü makina başlar başlamaz durulumaya başlıyormuş.

aynı sorun bende de var kızlar utanyrm bende birine bir bardak su vermeye bardak lekeli ve elde yıkadığım halde bile çkmyr. bende fnish kullanym makinemde vestel malesefki vestel olup da memnun olan yok sanırım..

aynı şeyi bende yaşadım sanırım seni en iyi ben yönlendiricem özellikle saydam renkli bardaklar resmen kireç gibi çıkıyordu makinadan üstüne üstlük elde yıkayıpta lekeleri çıkaramıyordum bile calgon un makina temzilemek için tek poşetlik bir ürünü var boş şekilde onunla çalıştırdım makinamı daha sonra tuzunu calgonun iri taneli tuzlarından aldım ve son olarakta finish Quntum ortasında kırmızı parlatıcı topu olan deterjanı kullandım birdaha aynı sorunla karşılaşmadım ama fairy varya o da müthiş ama temiz bulaşık için ilk önce makinanı temizlemen gerekiyor calgonla bu problemi neden yaptığına gelince bulaşıkları durulayıp makinaya dizmemizden kaynaklanıyor halbuki makina çalışır çalışmaz ilk önce duruluyor servisçi bana kesinlikle durulama ön temizlik yapmadan koy dedi bilginize melekler :)
Makine temizleyicisinden ben de kullandım ama çok randıman alamadım son aldığım fairly platium dan çok memnun kaldım bulaşıklar yıkandığında açıp bakıyorum makinenin içinide pırıl pırıl temizlemiş oluyor bundan sonra sanırım hep bunu kullanacam.

arçeliğin gri renkteki en son modelini kullanıyorum ama çok fazla randıman alamadım bulaşıklarım puslu lekeli çıkıyor en kaliteli detarjanları kullandım yıllardır finish kullanıyorum parlatıcısını tuzunu asla eksik etmem ama nafile en son fairly planium aldım ama çok şaşırdım çünkü sonuç gayet iyi en azından finishten daha güzel yıkıyor diyebilirim.

aynısı aynısı finiş kullanyordum her türlüsünü kullandım piril hepsi en son fairy aldım eh diyorum cünkü bardaklarımı daha temiz alamıyorum

Geri