Burun Deliklerini Küçültme Ameliyatı

Uzman SühaN

Administrator
Burun Deliklerini Küçültme Ameliyatı
burun deliği küçültme ameliyatı nedir,burun deliği küçültme ameliyatı nasıl yapılır,burun deliği küçültme ameliyatı olanlar,burun deliği küçültme ameliyatı hakkında bilgiler


buu.jpgBurun estetik ameliyatı ile ilgili yapılan istatistikler, olguların yaklaşık %10-20 civarında burun deliklerini küçültmek için bazı işlemler yapılması gerektiğini ortaya koyar.

Aslında, birçok burun ameliyatında, ameliyat sırasında, kıkırdak, kemik ve burun ucuna yapılan işlemler doğrudan burun deliklerinin küçülmesine yardımcı olabilir. Bu konuda karar burun estetik ameliyatının içinde, diğer işlemler bitirildikten sonra burun delikleri kontrol edilerek verilir. Bu aşamada, burun deliklerinin büyük kaldığı düşünülürse küçültücü işlem planlanır

Burun delikleri enine veya dikine, bazen her iki planda büyük olabilir. Hangi planda büyük olduğu düşünülüyorsa gerekli ölçümlerden sonra burun deliklerinin çeperini küçülten ve deri halkasını azaltan teknik kullanılır.

Burun deliklerinin küçültülmesinde, işlemi en az iz ile bitirmeye ve küçültme işleminin nefes alıp vermeyi engellemeyecek kadar sınırlı tutulmasına gayret edilir. Burunun estetik görünümü kadar, fonksiyonlarının da çok önemli olduğu unutulmamalıdır.
Burun deliği estetiği gerekli midir?

Burun deliği girişindeki şekil bozukluklarını, düşüklükleri ve asimetri sorunlarını bu ameliyatla düzeltmek mümkündür.

Ameliyat öncesinde yapılan görüşmede burun deliği şeklinizin yüzünüze uyum sağlaması için öncelikle burun tasarımı ve ön muayene yapılır.

Burun deliği estetiği nasıl olur?

Burun deliği küçültme estetik ameliyatı burun orta bölmesine dokunulmaksızın sadece burun deliği ucundaki kıkırdaklara ve burun yumuşak dokusuna müdahale edilir.

Ameliyat sonrası iz kalır mı?

Burun deliği küçültme işlemi burun içinden gerçekleştiği için burun dışında herhangi bir iz olmamaktadır. Burun içine kendiliğinden eriyen estetik dikiş ipi ile dikilme işlemi yapıldığı için ameliyat sonrası herhangi bir müdahale gerekmez.

Ameliyat ortalama bir saat sürmektedir. Herhangi bir tampon kullanılmaz ve 3-5 gün aralığında işinize dönebilirsiniz.
 
Geri
Üst