Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Burun estetiği sonrası şilik ve morluklar artık yok

  Konu, 'Estetik-Plastik-Cerrahi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  burun estetiği morlukları burun estetiği sonrası ameliyatı sonrası morluklar morluk morluklar < Konu Resmi..>


  Maskeyle şişliklere son

  Burun estetiğinde ameliyat sonrası uygulanan Hilotherapy adlı yeni yöntemde hastaya takılan bir maske, şişliklere ve morluklara son veriyor

  Burun ameliyatları sonrası burun ve göz çevresindeki şişlik ve morlukların oluşması olağan sayılır. Hilotherapy adlı yeni bir yöntem ise ameliyat sonrası geçirilen altı saatte hastaya uygulanan klasik buz yönteminin yerini alıyor. Hilotherapy’de yüze takılan maske sayesinde, burun ameliyatları sonrası oluşan şişlik ve morlukların oluşması engelleniyor. Yöntem ayrıca buzun hastada yaratacağı rahatsızlığı önlediği gibi, buz yanıklarının da önüne geçilmesini sağlıyor.
  Hilotherapy uygulamasıyla ilgili bilgi veren Op. Dr. Süreyya Şeneldir, daha önce ortopedistlerin, plastik cerrahların fizik tedavide tercih ettiği yöntemin, burun ameliyatlarında da kullandığını ve çok iyi sonuçlar alındığını söyledi.


  Buz uygulaması out!

  Hilotherapy yönteminin, burun ameliyatları sonrası uygulanan klasik buz uygulamasının yerini aldığını ifade eden Op. Dr. Şeneldir, şunları söyledi:
  “Burun estetiğinde ameliyat sonrası, eskiden hastanın yüzüne iki gün boyunca buz uygulaması yapılırdı. Ameliyatın ardından yüzde şişlik ve morlukları engellemek için uygulanan bu yöntem hastanın yüzünde bazı doku ve hücrelere zarar veriyordu. Artık Hilotherapy sayesinde hasta bu tür olumsuz etkilere maruz kalmamış oluyor.”
  Burun estetiğinde ameliyat sonrası (klasik yöntemle) hastanın yüzüne belli zaman aralıklarında (15-20-30 dk’da bir) yapılan buz uygulamasının hastayı da rahatsız edici bir durum olduğunu söyleyen Op. Dr. Şeneldir, şunları söyledi:
  “Hilotherapy’de hastanın yüzüne, cihaza bağlı olarak takılan ve ısı ayarlaması istendiği şekilde yapılan bir maske yerleştiriliyor. Burun estetiğinde ısıyı 15 ila 18 derece arasında tutuyoruz.


  Şişlik neredeyse sıfır düzeyde

  Ameliyat sonrasında kullanılan geleneksel soğutucular geçici bir etki yapmaktadırlar. Bunun dezavantajı ise 150 derecenin altındaki bir vücut sıcaklığında lenf drenajını bozması ve dokularda hasara yol açabilmesidir (buz yanığı). Lenf drenajının bozulması ise şişlik ve morlukların geç iyileşmesine sebebiyet vermektedir.
  Cihazın en büyük özelliğinin, ayarlanan ısıyı 24 ilâ 36 saat sonra bile aynı derecede muhafaza edebilmesi olduğunu vurgulayan Dr. Şeneldir, maskenin aynı zamanda estetik bir görüntüye sahip olduğundan hastaya hareket kolaylığı da sağladığını sözlerine ekledi.
  Hilotherapy’nin hasta açısından son derece konforlu bir yöntem olduğunu ve klasik buz uygulamasına göre yüzde 50 daha başarılı olduğunu söyleyen Şeneldir, “Hilotherapy ile yapılan burun estetiğinde şişlik neredeyse sıfır düzeyde oluyor” dedi.   
Burun estetiği sonrası şilik ve morluklar artık yok konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Estetik Burun Ameliyatı Sonrası Bakım Rehberi

  Estetik Burun Ameliyatı Sonrası Bakım Rehberi

  estetik burun ameliyatı,estetik burun ameliyatı sonrası iyileşme süreci,estetik burun ameliyatı sonrası morluklar,estetik burun ameliyatı sonrası şişlikler,burun ameliyatı hakkında tüm bilgiler, Burun ameliyatınızdan sonra iyileşme süreci zaman ve sabır gerektirir. Ameliyat sonrası bakıma aktif olarak katılmanız, ameliyat kadar önem taşımaktadır. Aşağıda sıralanan önerileri lütfen...
 2. Burun Estetiği Sonrası Masaj  Yapanlar

  Burun Estetiği Sonrası Masaj Yapanlar

  burun estetiğinde masaj ne için yapılır,burun estetiğinde masajın önemi,burun estetiğinde masaj burunu düzeltirmi,burun estetiği ve masaj hakkında bilgiler Burun estetiği sonrası buruna masaj yapılıp yapılmayacağı burun estetiğinde sıkça sorulan sorulardandır. Bu sorunun nedeni ise önceki yıllarda neredeyse herkese ameliyat sonrası masaj önerilmesidir. Aslında buruna masaj, burun...
 3. Estetik burun ameliyatı sonrası burun düşermi?

  Estetik burun ameliyatı sonrası burun düşermi?

  Rinoplanti ameliyatlarında hedeflenen, kişinin yüzüyle uyumlu ve orantılı bir burun elde etmektir. En güzel burun, ameliyat edildiği belli olmayan, en çok belli estetik normları da beraberinde içeren bir burundur. Burun ameliyatları hem fonksiyonel hem de estetik olarak planlanmaktadır. Güzel yapılmış ama nefes alma problemi yaşayan bir burun kişinin yaşamını sıkıntıya sokar. Burun...
 4. Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Bakım

  Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Bakım

  Estetik burun ameliyatları çoğunlukla genel anestezi altında yapılıyor. Genel anesteziden sonra tam olarak kendine gelmek yaklaşık 6 saat sürüyor, bu nedenle hastanede bir gece kalmak gerekebiliyor. Eve çıktıktan sonra da 2 gün daha evde istirahat etmeniz, fazla eğilip kalkmamanız öneriliyor. Ameliyattan sonra uyanınca ağrı hissetmiyorsunuz, ancak eğer tampon kullanılmışsa burundan nefes...
 5. Burun estetiği yaptıran ünlülerin öncesi ve sonrası

  Burun estetiği yaptıran ünlülerin öncesi ve sonrası

  Burun estetiği yıllardır ister ünlü ister ünsüz olsun birçok kişinin yaptırdığı cerrahi bir işlemdir. Burun estetik ameliyatların da günümüz de tıp alanın da oldukça ilerleme kaydedilerek daha kolay ve izsiz yöntemler uygulanıyor. Sağlık sorunları nedeni ile burun estetik ameliyatı olanın olduğu kadar bunun yanın da yapısal ve şekil bozukluğu nedeni ile burun yapısından hoşlanmayan kişiler de...

Sayfayı Paylaş