Burun estetiği sonrası şilik ve morluklar artık yok

M

Misafir

Forum Okuru
Burun estetiği sonrası şilik ve morluklar artık yok
burun estetiği morlukları burun estetiği sonrası ameliyatı sonrası morluklar morluk morluklar
nasefrontal001zz7.jpg


Maskeyle şişliklere son

Burun estetiğinde ameliyat sonrası uygulanan Hilotherapy adlı yeni yöntemde hastaya takılan bir maske, şişliklere ve morluklara son veriyor

Burun ameliyatları sonrası burun ve göz çevresindeki şişlik ve morlukların oluşması olağan sayılır. Hilotherapy adlı yeni bir yöntem ise ameliyat sonrası geçirilen altı saatte hastaya uygulanan klasik buz yönteminin yerini alıyor. Hilotherapy’de yüze takılan maske sayesinde, burun ameliyatları sonrası oluşan şişlik ve morlukların oluşması engelleniyor. Yöntem ayrıca buzun hastada yaratacağı rahatsızlığı önlediği gibi, buz yanıklarının da önüne geçilmesini sağlıyor.
Hilotherapy uygulamasıyla ilgili bilgi veren Op. Dr. Süreyya Şeneldir, daha önce ortopedistlerin, plastik cerrahların fizik tedavide tercih ettiği yöntemin, burun ameliyatlarında da kullandığını ve çok iyi sonuçlar alındığını söyledi.


Buz uygulaması out!

Hilotherapy yönteminin, burun ameliyatları sonrası uygulanan klasik buz uygulamasının yerini aldığını ifade eden Op. Dr. Şeneldir, şunları söyledi:
“Burun estetiğinde ameliyat sonrası, eskiden hastanın yüzüne iki gün boyunca buz uygulaması yapılırdı. Ameliyatın ardından yüzde şişlik ve morlukları engellemek için uygulanan bu yöntem hastanın yüzünde bazı doku ve hücrelere zarar veriyordu. Artık Hilotherapy sayesinde hasta bu tür olumsuz etkilere maruz kalmamış oluyor.”
Burun estetiğinde ameliyat sonrası (klasik yöntemle) hastanın yüzüne belli zaman aralıklarında (15-20-30 dk’da bir) yapılan buz uygulamasının hastayı da rahatsız edici bir durum olduğunu söyleyen Op. Dr. Şeneldir, şunları söyledi:
“Hilotherapy’de hastanın yüzüne, cihaza bağlı olarak takılan ve ısı ayarlaması istendiği şekilde yapılan bir maske yerleştiriliyor. Burun estetiğinde ısıyı 15 ila 18 derece arasında tutuyoruz.


Şişlik neredeyse sıfır düzeyde

Ameliyat sonrasında kullanılan geleneksel soğutucular geçici bir etki yapmaktadırlar. Bunun dezavantajı ise 150 derecenin altındaki bir vücut sıcaklığında lenf drenajını bozması ve dokularda hasara yol açabilmesidir (buz yanığı). Lenf drenajının bozulması ise şişlik ve morlukların geç iyileşmesine sebebiyet vermektedir.
Cihazın en büyük özelliğinin, ayarlanan ısıyı 24 ilâ 36 saat sonra bile aynı derecede muhafaza edebilmesi olduğunu vurgulayan Dr. Şeneldir, maskenin aynı zamanda estetik bir görüntüye sahip olduğundan hastaya hareket kolaylığı da sağladığını sözlerine ekledi.
Hilotherapy’nin hasta açısından son derece konforlu bir yöntem olduğunu ve klasik buz uygulamasına göre yüzde 50 daha başarılı olduğunu söyleyen Şeneldir, “Hilotherapy ile yapılan burun estetiğinde şişlik neredeyse sıfır düzeyde oluyor” dedi.
 
Geri
Üst