Etiketler:
 1. handanca

  handanca Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Nisan 2008
  Mesajlar:
  4.464
  Beğenilen Mesajlar:
  102
  Ödül Puanları:
  63

  Burun estetiğinde son moda

  Konu, 'Plastik Cerrahi' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

  tunç şafak burun estetiği iyi dr tunç şafak hakkında bilgi muayenehane okka burun ne demek okka Burun estetiği olan biri olarak ben modaya uyuyorum galiba... Ortada hafif bir çıkıntı vardı. Oda yandan belli oluyordu.. Rahat duramadım işte.. Gidip düzelttirdim hemen.. Şöyle okka gibi olsun dedim. Hazır o masaya yatacağım ya:)
  < Konu Resmi..>

  Doktorum okadar doğal bir burun yaptıki.. Hem sağlıklı, hem düzgün görünümlü..
  Yok yok öyle okka bir burun değil. Doktorum istesende yapmam demişti:)  < Konu Resmi..>  İşte burun estetiği ile ilgili Memorial Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü'nden Op. Dr. Barış Çakır, burun estetiğinde hangi yöntemin tercih edilmesi gerektiğini ve daha başkada nelere dikkat etmemiz gerektiği konusunda anlattıkları şunlar;

  Burun estetiğinde açık mı yoksa kapalı cerrahi mi yapılmalı?
  Açık burun ameliyatında, burun deliklerinin ortasındaki deri kesilir ve burun derisi, burun iskeleti üzerinden sıyrıldıktan sonra ameliyat, burun anatomisini oluşturan yapılar görülerek gerçekleştirilir. Kapalı teknikte ise bu kesi yoktur. Tüm ameliyat, burun deliklerinin içinden yapılır. İki ameliyat tekniği de birbirinden çok farklı strateji gerektirmektedir. Her iki tekniğin de ayrı bir eğitim süreci vardır.

  Hangisi daha zor?
  Kapalı ameliyat yapan bir cerrahın ne yaptığını yanındaki asistanı bile göremez. Yani kapalı ameliyatı öğrenmek, açık ameliyata göre daha zordur. Ancak kapalı teknikte, burun ucunda minimum hasar oluştuğu için burun ucundaki şişlikler daha çabuk inmektedir.

  Peki açık ameliyatın faydaları var mıdır?
  Açık ameliyat, öğrenmesi daha kolay bir tekniktir ve cilt kaldırıldığı için yapmak daha kolaydır. Açık ve kapalı teknik arasında ameliyat süresi bakımından büyük fark yok. Ancak öğrenmesi ve yönetmesi daha kolay olduğu için günümüzde açık ameliyat, kapalı ameliyata göre daha çok yapılıyor. Son yıllarda sadece kapalı ameliyat yapanlar, açık ameliyata göre sonucun iyi olmadığını söylemektedir. Ancak, iyi cerrahların kapalı teknikle yaptığı ameliyatlar, halen çok iyi çalışan bir yöntemdir. Açık teknik, uzun süren şişlik ve burun altındaki yara izine rağmen nispeten daha kontrollüdür. Kapalı tekniği yapması ve kontrolü zordur. Ancak şişlikler daha çabuk inmekte, cilt değişiklikleri daha az olmaktadır.

  KAPALININ AVANTAJI VAR
  Neden hâlâ kapalı yöntemle ameliyat yapılıyor?
  Kapalı ameliyat görmeden yapılan ameliyattır. Kontur çizgileriyle burnu değerlendirmek, cilt altındaki kıkırdakları görmemizi sağlar. İyi muayene ile problemi çok iyi belirlemek mümkündür. Ancak bazı hastalarda, kapalı teknik artık yetersiz kalmakta ve açık teknik daha iyi sonuç vermektedir. Burun ucunda ciddi şekil bozukluğu varsa, daha önce yapılmış ameliyatlar nedeniyle asimetriler meydana gelmişse açık teknik tercih edilmektedir. Burun ucu çok güzel olan bir hastanın, burun ucunu bir miktar hareket ettirmek yeterli olduğunda açık tekniğe ihtiyaç kalmamaktadır.
  Son dönemde açık mı yoksa kapalı teknik mi daha çok kullanılıyor?
  Her ikisi de. Ancak son dönemde açık teknik daha çok tercih ediliyor diye, kapalı teknikler terk ediliyormuş havası yaratılmamalı. İyi sonuca ulaşmak için gerekiyorsa, açık teknik tercih edilmeli. Bazı burunlarda ise kapalı tekniğin çabuk iyileşme avantajından yararlanılmalı

  DAR, UFAK VE OYUK BURUNLAR ARTIK BAŞARISIZ SAYILIYOR
  Memorial Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü'nden Doç. Dr. Cenk Şen, Türkiye'de ve dünyada yüz estetiğindeki son gelişmeleri anlattı.

  BURUN ESTETİĞİNDE YENİ TRENDLER NELER?
  Bu yıl nasıl burunlar daha moda? Dar, ince, ucu çok kalkık, üstü çok oyulmuş burunlar geçmişte kaldı. Son yıllarda dünyadaki trend de bu yönde... Bizim için ideal olan, dışarıdan bakıldığında çok güzel görünmesine rağmen, estetik olduğu anlaşılmayan burunlar... Hastalarımız da dar ve ufak görünen, oyuk burunları istemiyor. Hekimler olarak biz bu tür burunları başarısızlık olarak adlandırıyoruz. Çünkü bu tip burunlar, hem kötü bir görünüme hem de nefes problemlerine neden olabiliyor.

  HER MEVSİM YAPILIR
  Hiç iz kalmadan dışarıdan bakıldığında asla belli olmayacak burun ameliyatı yapılabilir mi?
  Estetik cerrahide operasyonlar sonrası 'iz kalmıyor' denmesinin nedeni izlerin gizlenmesidir. Meme operasyonlarında uygulama meme altından açılarak, yüz germede kulak önü ya da saç diplerinden girilerek yapıldığı için iz yokmuş gibi görünür. Tüm cerrahi girişimlerde erken dönemde kesi bölgeleri; kırmızı, sert ve kabarık görünür. Yara iyileşme sürecinde izler yavaş yavaş azalır.

  Burun ameliyatlarından sonra en büyük problem morluklar... Bunlar azaltılabildi mi?
  Burun ameliyatı sonrası erken dönemde göz kapağında ve yüzde beliren şişlikler ve morluklar eskiye nazaran daha az olmakla birlikte yine de görülebilir. Bu şişlikler, ilk iki gün artabilir. Ancak bir hafta içinde ciddi anlamda azalacaktır. Yüz bölgesinde ameliyat sonrası morluklar oluşmuşsa, iyileşme döneminin kısa olması için hastalarımıza o süre zarfında güneşe çıkmamalarını tavsiye ediyoruz. Anestezideki ilerlemeler sonucu, ameliyat öncesinde burna enjekte edilen, kanamayı azaltıcı özel sıvılarla uygulanan cerrahi teknikle birlikte morluk ve şişlikler olabildiğince azaltıldı. Burun ameliyatları her mevsim yapılabilir. Ancak çok sıcak dönemlerde yapılan burun ameliyatları sonrası hasta bir süre alçı ve bandajla gezeceği için hastanın konforu olumsuz etkilenebilir.

  UYUM OLMASI ŞART!
  Yüze en çok yakışan burun nasıl seçilir?
  Burun ve çene yapısının birbiri ile uyumlu olması gerekir. Çenesi geride bir hastada kemerli burun çok daha kötü görünürken, buruna estetik cerrahi uygulandığında bu görüntü azaltılır. Bu şekildeki bir hastaya bir de çene estetiği uygulandığında ciddi düzelme sağlanır. Kişinin profili çok daha güzel olur

  ÜÇ BOYUTLU GENÇLEŞME REVAÇTA!
  Doç. Dr. Cenk Şen, minimal girişimlerle yapılan yüz gençleştirme yöntemlerinin son yıllarda dünya çapında daha da popüler olduğunu söylüyor. Şen, şöyle konuşuyor:

  YÜZÜ GERİYORUZ! "
  Yüz cerrahisinde, saçlı deriden kısa kesilerle girilip; alın, kaş ve orta yüz bölgesi tamamen serbestleştirilip, istenilen pozisyon alınabilmektedir. Endoskopik orta yüz cerrahisinin en büyük avantajı, yaşlanma sürecinde aşağıya doğru sarkan yüzün yukarıya asılmasıdır. Genellikle hastalarda kaş ve alın düşüklüğü de olduğundan aynı kesilerden alın germe ve kaş kaldırma işlemi de yapılabilir. Hastalar ameliyattan bir gün sonra evlerine dönebilmektedir. Yüz ve göz çevresindeki şişlikler 7 ile 10 gün arasında azalmaktadır. Kişi, sosyal yaşantısına kısa zamanda döner."


   
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Her defasında, mükemmeliyeti aradığı için, 4 defa burun estetiği operasyonu geçirmiş bir ablanın kardeşi olarak, gülüyorum ve ablamın estetik dokdorunun benim burnumu asistanına göstererek ''bak doğal estetik'' dediği, gerçekten de doğuştan estetikli gibi olan burnumu haline binlerce kez şükürler ediyorum :)))))
  Bu arada Handan'cım burnunu güle, güle kullan canım:) Burun estetiğine tanık olan biri olarak, zor ve acının en yüksek dozda olduğu günleri yaşadığını tahmin ediyorum... Umarım istediğin gibi, mükemmel bir buruna sahip olmuşsundur :)


   
 3. DєRiи яocк

  DєRiи яocк Forum Okuru

  güzelmiş ama yapıpta ne yapıcaksam
   
 4. handanca

  handanca Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Nisan 2008
  Mesajlar:
  4.464
  Beğenilen Mesajlar:
  102
  Ödül Puanları:
  63

  Yanlış tahmin etmişsin adminim... Hiç ağrı kesici ilaç bile kullanmadım. Morarma bile olmadı...
  Cuma ameliyat oldum. Pazartesi işime geldim:)
  Tampon yok... Dikiş içerde (alınmadı kendi düşüyor)
  Doktorum süperdiiii...
  isimde verebilirim. Prof. Dr. Tunç Şafak/Ankara
   
 5. AuSSie-AnGeL

  AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  15 Şubat 2009
  Mesajlar:
  6.761
  Beğenilen Mesajlar:
  783
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  aNKaRa
  Handanca bende burun estetiği yaptırmak istiyorum ve ankarada ikamet ediyorum benim merakım ortalama ne kadar tutuyor ??? :(
   
 6. handanca

  handanca Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Nisan 2008
  Mesajlar:
  4.464
  Beğenilen Mesajlar:
  102
  Ödül Puanları:
  63
  Ben 3000 Tl verdim.. Özelde oldum. Doktorun kendi yerinde..
   
 7. AuSSie-AnGeL

  AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  15 Şubat 2009
  Mesajlar:
  6.761
  Beğenilen Mesajlar:
  783
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  aNKaRa
  aaa canım çok uygun bir fiyatmış.. Özellikle özelde olmuşsunn... ben daha yükssek bir fiyat bekliyordum...
  Handanca suan diş tedavisi görüyorum tellerim var ... tedavimin bitiminde düşünüyorum yani ortalama 6-8 ay sonra... doktorunu bana önerirmisin ??? Ay fiyata umarım hersey dahildir.. değilse fiyat baya artar..
  Sen beni mutlu ettin allahta seni mutlu etsin canım..
   
 8. handanca

  handanca Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Nisan 2008
  Mesajlar:
  4.464
  Beğenilen Mesajlar:
  102
  Ödül Puanları:
  63

  Elbette öneririm.
  Ağrısız, tamponsuz, morsuz bir yüz için değer valla..
  Lokal oluyorsun.. Hiçbirşey duymuyorsun...
  Ameliyattan eve gelene kadar olan bölümüde hiç hatırlamayacaksın:)
  Olacağın zaman söyle sana geniş bilgi vereceğim..
   
 9. ilkimsu

  ilkimsu Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Ekim 2009
  Mesajlar:
  5.041
  Beğenilen Mesajlar:
  118
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  San Juan
  3 milyarmı hımm ben öğrenciyim almıyım :D :D :D
   
 10. perikızı

  perikızı Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2009
  Mesajlar:
  2
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Selam Handanca,

  Bende Dr Tunc Safak ile burun estetigi olmayi dusunuyorum onumuzdeki 2 hafta icinde. Lutfen bana genis bilgi verebilirmisin? Bana 4,000 TL fiyat soyledi. Bilgi verebilirmisin islem hakkinda acilen? Cok tessekur ederim. Ayrica resim varmi gorebilecegim?
   
 11. handanca

  handanca Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Nisan 2008
  Mesajlar:
  4.464
  Beğenilen Mesajlar:
  102
  Ödül Puanları:
  63

  pazarlık et. ısrar et. kesinlikle yardımcı olur.. uyku halinde oluyorsun. hiçbişey hissetmiyorsun.. istediği zaman o seni uyandırabiliyor.. domuz burnu gibi olmuş diye ben bazı arkadaşların burnu ile dalga geçerdim hep. o model hiç yapmıyor. öncelikle kusuru kusursuz hale getiriyor.. İnan çevremde olan çok.. ağrı kesici bile almadık.. cuma ameliyat oldum pazzartesi işe gittim. sanırım 15 içinde de burnunda hiçbişey kalmıyor.. dikiş alma derdi yok, tampon derdi yok. yok yok yani...
   
 12. ^Gri Melek^

  ^Gri Melek^ Hamiş Melek Üye

  Kayıt:
  24 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  1.059
  Beğenilen Mesajlar:
  201
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  HiNDiSTaN :)
  Benimde burnum kirildigi icin estetik oldum 5.500TL verdim... Ama benim Turk kimligim yok diye kazikladi doktor:D:D
   
Burun estetiğinde son moda konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Burun Estetiğinde Son Nokta Mikro-Rinoplasti

  Burun Estetiğinde Son Nokta Mikro-Rinoplasti

  Dünyada ilk kez Türk Plastik cerrah uzmanı Op. Dr. Yakup Avşar`ın bulduğu gelişmiş burun estetiği yöntemiyle artık ameliyat korkunuzu yeneceksiniz. Mikro-rinoplasti nedir ! Microcerrahi tarzına ve uygulamalarına dayalı rinoplasti işlemine mikro-rinoplasti denmektedir. Bu yöntem Dr. Avşar’ın geliştirdiği ve dünyaya sunmaya hazırlandığı bir yöntemdir. Bilgisayarlı tasarım ile ideal burun...
 2. Burun Estetikleri

  Burun Estetikleri

  burun şişmesi burunda şişme Burun Estetikleri:Yüzün tam ortasında yer alması burunun yüz estetiğinin en önemli unsuru olmasına yol açar. Bu nedenle burun estetiği ameliyatları kişinin yüz görünümünde belirgin bir değişime neden olur. Bu değişimin hastayı olumlu etkilemesi, yani ameliyat sonucundan memnun kalması için mutlaka kendisini...
 3. Burun Estetiğinde Moda Olmaz

  Burun Estetiğinde Moda Olmaz

  Son günlerde esetetik operasyonlarının başında burun estetiği büyük patlama yarattı.Dış görünüşüne önem veren bayanlar,kendine olan güvenini kaybedenler,eşiyle arasında sorun olanlar,Soluğu estetik kliniklerde alıyor.Burun estetiği modaya göre değil, kişiye özel yapılır diyen Op.Dr Emre İlhanın konu hakkındaki söylevini sizlerle paylaşıyoruz Trendlere aldanmayın, mutsuz olabilirsiniz Kulak...
 4. Burun Estetik Operasyonu

  Burun Estetik Operasyonu

  http://www.youtube.com/watch?v=a9Oid-Xs_Uo
 5. Burun estetiği yardım !

  Burun estetiği yardım !

  en iyi burun estetiği yapan doktorlar,burun estetiği olanlar,estetik burun ameliyatı yorumları Arkadaşlar merhaba barış çakır ve salih emre üregen arasında kararsızlık yaşıyorum. fiyat farkı da oldukça fazla. Nasıl kara vermem lazım bana yardımcı olur musunuz?Birde söylediğim doktorlardan birine ameliyat olan varsa lütfen deneyimlerini yazabilirmi ?

Sayfayı Paylaş