Büyüklerde gaz sancısına bitkisel çözüm

M

Mihrican<<<

Forum Okuru
Büyüklerde gaz sancısına bitkisel çözüm
Büyüklerde gaz sancısına bitkisel çözüm doğal tedavi

Selam

Ben de gaz sancısı çok fazla oluyor özellikle adet dönemleri başında ve öncesinde oluyor neden oluyor bilmiyorum .Çok da böyle gaz yapıcı yiyecekler yemekler de yemiyorum ama yine de gazım oluyor ve gaz sancısı oluyor bu gaz sancısına ne iyi gelir bitkisel bir çözüm var mı doğal bitkisel bir şeyler önerebilir misiniz

Merhaba

Sindirim sistemimizde zaman zaman oluşan gaz aynı zamanda gaz sancısında yol açıyor zannedersem gaz olmayan insan yoktur diye düşünüyorum. :) Gaz sancısı ve gazın olmasının sebeplerinden bir tanesi midemizi yada bağırsaklarımızı üşütmemizdir. Ya da gaz yapacak yiyecekler yemişsek gaz yapması doğaldır ya da bağırsak floramızda oluşan değişiklikler sindirim sistemimizde olan rahatsızlıklar gaza neden olur. Ve bu da gaz sancısı yapar.

Gaz sancısına iyi gelen bitkiler zencefil kimyon rezene tohumu tarçın karbonat sayabilirim . Gaz sancısı olduğu zaman sıcak su torbası koyarsanız bu sancınızın dinmesini sağlayacaktır.

1 tatlı kaşığı kimyonu eğer mümkünse tohum halinde cezvede bir bardak su olan cezvede kaynatırsanız bu gaz sancısını da alacaktır. Özellikle gaz yapacak yiyeceklere ya da yemeklere kimyon koyarsanız gaz yapmasını da engellemiş olursunuz.

Tarçın çayı da gaz sancısına ne iyi gelir. Piyasada satılan poşet tarçın çaylarından alıp kullanabilirsiniz.

Aynı şekilde rezene tohumu daha iyi gelir rezene çayları mevcut piyasada onları da alıp demleyip içebilirsiniz.

Geri