Çay gaz yapar mı hanımlar bilgisi olan var mı?

• Konbuyu başlatan Bahtisen99
  • Başlangıç tarihi
B

Bahtisen99

Forum Okuru
Çay gaz yapar mı hanımlar bilgisi olan var mı?

Çay gaz yaparmı melek kadınlar kulübü çay bebeğe gaz yaparmı forum'da.​

Sevgili arkadaşlarım ben 23 haftalık hamileyim acaba çay çok içtiğim için çok gaz birikmesi yaşamam normal mi? Yani çay gaz yapar mı? Hamile değilken de çok çay içiyordum ama böyle gaz yapmıyordu hamileyim acaba dokunuyor mu bilemedim acaba birazcık daha az alsam mı çayı günde rahat 7-8 bardak çay içerim ben. Bazı akşamlarda şişkinlikten uyuyamıyorum acaba buna Çay mı sebep oluyor yoksa başka bir şey mi bilen var mı? Çayın hamilelikte tüketimi nasıl olmalı sınırlı mi icilmeli yoksa serbest şekilde tüketebilir miyim?

images (11).jpeg

Merhabalar
Elbette her şeyin fazlası zarar. Ne kadar zararsız olduğunu düşünsek bile bir şeyi fazla fazla tüketmek elbette zararı olacaktır. Çay midede gaz yapar mı? Yazımızın devamında. Hamilelikte gaz sıkıntısı sadece çaydan değil başka sebeplere bağlı olarak da artabilir.

"Çay gaz yapar mı?"​

Aslında çay siyah çay antioksidan grubu içinde yer alır. Ama çok demli içmek ve fazla tüketmek elbette sıkıntılar oluşturacaktır örneğin çok çay içmek kansızlığa sebep olabilir bunun yanında çok çay tüketmek midede gaz yapabilir hamile olduğunuz için mideniz ya da diğer organlarımız şu anda hassas oldukları için daha fazla gaz oluşma hissi hissedebilirsiniz. Günlük 7-8 bardak çay bence çok fazla miktar olarak. Açık şekilde bir 2 bardaktan fazla içmenizi tavsiye ederim. Çay tüketmek yerine farklı içecekler örneğin taze sıkılmış meyve suyu ya da su tüketebilirsiniz bunlar size daha faydalı gelecektir hem de bebeğinize. Suyu az tüketirseniz çayı da çok fazla tüketirseniz vücudumuzda ödem ve şişlik de söz konusu olabilir.

Aşağıdaki linkte "gaz ve şişkinlik yapan gıdalar nelerdir" yazımızı inceleyerek çaydan hariç hangi gıdalar besinler gaza sebep olur şişkinlik yapar inceleyebilirsiniz yazımızdan.

Geri