Çaykur un en iyi çayı hangisi

N

Nurcanzxczxc

Forum Okuru
Çaykur un en iyi çayı hangisi
Çaykur un en iyi çayı hangisi en kaliteli çay

Merhaba

Çayı hayatımızdan çıkarınca geriye ne kalır ki diyenlerdenim . Rizeli değilim ama çay tiryakisiyim diyebilirim. iyi demlenmiş çaydan anlarım ama çayın kalitesinden ve en iyi çay demleme yöntemlerinden pek anlamam. Bir sürü çay demleme tekniklerinin olduğunu biliyorum hangi çay kaliteli hangisi kullanılmalı kahvaltıda çay farklı beş çaında farklı mı demlenir en iyi demi çay nasıl alır haydi bakalım çay tiryakileri yazın da biz de bilelim.

Merhaba Nurcan

Sanırım çayı en çok tüketen ülkelerden biriyiz. bu soruyu cevaplayan ben çayın piriyim desem yalan olmaz. Bir defa çayın iyisini kalitelisini alacaksın çay demleme marketten başlar :) bunun için en iyi çayı almak lazım. Ülkemiz de yaygın olarak satışta olan Çaykur'un çayları ülkemiz de hatta bence dünya da en kaliteli çayların başında gelir. Çaykur'un üstüne çay tanımam. Kaçak çay diye tabir edilen Seylan çayı katkılıdır reni koyudur ama berbat bir çaydır. Ülkemiz de üretilen diğer çaylar da iyidir ama en teknolojik ve en kaliteli üretimi yapan Çaykur'dur. Çaykur'un piyasada satılan Filiz çayını kullanabilirsin en kalitelisini istiyorum diyorsan Çaykur Altınbaş kullanacaksın biraz diğerlerine göre pahalıdır ama çok kalitelidir. Altınbaşı beş çayı ve misafirlere Filiz Çayı gündelik kullanabilirsin. Çayın demlenmesine gelince suyu çok önemli suyu mümkünse ph yüksek yumuşak su kullanmalısın bunun için Erikli suyu tavsiye ederim . Suyu çaydanlığa koyuyorsun su kaynarken çayı demliğe koyuyor ve suyla bir iki defa yıkıyo suyu süzüyorsun çaydanlığın üstüne demliği koyuyorsun su kaynayınca kısık ateşe alıyor demliğe suyu ilave ediyorsun yalnız kuru çay miktarını az koyarsan demi de az olur damak tadına göre bunu ayarla, sonra en az 20 dk.kısık ateşte demliyorsun , afiyet olsun

Geri