Cd Player Bakimi

M

Misafir

Forum Okuru
#1
Cd Player Bakimi
GEREKLİ MALZEME: Contact Lens temizleyici Sert cımbız
Pamuk

İnce Kalın Fırça Sürücü Kanalı için özel silikon yağı (ancak bulmak zor ve pahalı bu yüzden arko krem)

Cd playerlarımızda en önemli sorun tozdan kaynaklanan bağzı cd leri okuyamamak yada okurken atlama yapmasıdır.Buarada önereceğimiz yöntemler tamamen sizlerin uygulayabileceği basit ve zararsız yöntemlerdir.Ancak bunları yaparken çok hassas davranmanızı şiddetle tavsiye ederim. Cd playerımız kapağını yine dikkatlice açarak aynı anfilerde uyguladığımız yöntemle tozunu almalıyız.Daha sonra sürücü bölmesini cihazı elektriğe alarak açık konuma getiriniz.Fişi çekerek cihazı kapatınızki sürücü bölmesi açık kalsın.Daha sonra lensi ortaya çıkarmak için mekanizmayı hafifçe hareket ettirin.Bir parça pamuğu cımbızınızın ucuna sararak pamaklarınızla iyice seyreltin yoksa pamuk lensi çizebilir.Daha sonra lensin üzerinde hafif hareketlerle sallayarak seyreltilmiş kısımla tozu alın.Lens temizleyiciyi yeni bir parça pamuk üzerine damlatarak lensi bastırmadan silin ve uçmasını bekleyin.(DİKKAT:Kesinlikle alkol kullanmayın)
İşte oldu lensiniz artık tertemiz.Unutmayın lens üzerindeki en ufak toz zerreciği bile atlamalara yada okuyamamaya yol açabilir bu yüzden dikkat edin. Sürücü kanalları dediğimiz (mekanizmanın cihaza girip çıkmasını sağlayan bölüm)kısımda özel bir yağ bulunur, bu yağ sürücünün rahat hareket etmesini sağlar fakat zamanla bu yağ bitebilir yada sertleşerek kurur ve mekanizmanın hareketlerini engelleyerek hem sürücüyü zorlar hemde gözün hareketini kısıtlar buda cd playerınızın diyelim 5. parçadan sonra atlama yapmasına okuyamamasına yada stop konumuna geçmesine yol açar.Eğer bu bölümde bir kuruma yada katılaşmış yağ parçacıkları görürseniz bunları hafifçe kaldırarak temizleyin ve o bölümlere silikon yağı ile yağlayın.Baştada dediğimiz gibi bu yağı bulmak hem zor hemde maliyetlidir bu durumda arko gibi yağlı bir kremle aynı işi yapabilirsiniz.Bu yöntem bir çok servis tarafındanda kullanılmaktadır.Tercih size kalmış böyle bir durumda cihazı servisede yollayabilirsiniz.Son olarak cihazınızın selektörleri eğer görünebilir konumdayda yağlı sper ile spreyleyip cihazınızı kapatıp anfilerdeki gibi üst temizliğini yaparak tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.
NOT:Bu bakımların ardından cd hala aynı problemleri gösteriyorsa geriye iki seçenek kalıyor ya cd nizin göz ömrü bitmiştir yada trimpot dediğimiz ayarlar zamanla kaymıştır bu durumda mutlaka servise yollamanız gerekir. 
  Google Chrome Flash Player Güncelleme hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Android Telefonlar İçin Adobe Flash Player İle İlgili Önemli Bir Bilgi ! Android Telefonlar İçin Adobe Flash Player İle İlgili Önemli Bir Bilgi !
Android Telefonlar İçin Flash Player Adobe Flash Player Desteği Android Telefonlar İçin Android...
Teknik Destek 0
Adobe Flash Player 10.0.12.36 son sürümü indirmek isteyenler buraya Adobe Flash Player 10.0.12.36 son sürümü indirmek isteyenler buraya
Adobe Flash Player 10.0.12.36 free download Adobe Flash Player 10.0.12.36 son sürüm indirme Siz de son zamanlarda benim gibi mozillada sorun mu yaşıyor sunuz, videoları istediğiniz gibi izliyemiyor musunuz, animasyonlar görünütlenmiyor...
Teknik Destek 0
adobe flash player son sürümünü indirmek istiyorum adobe flash player son sürümünü indirmek istiyorum
arkadaşlarım flashları oynatamıyorum acaba adobe flash player'in en son sürümünü nereden ve nasıl indireceğimi söyler misiniz. Bu arada işletim sistemim windows7 32 bit ve mozilla için istiyorum. yardımlarınızı bekliyorum.
Soru-Cevap 2
Google Chrome Flash Player Güncelleme sorunu hakkında Google Chrome Flash Player Güncelleme sorunu hakkında
Google Chrome Flash Player Güncelleme Google Chrome Flash Player Güncelleme hakkında bilgiler Merhaba Sevgili melek'ler, bu yazımızda bizden Google Chrome Flash Player Güncelleme hakkında bilgi rica eden bir misafirimizin isteği üzerine...
Teknik Destek 0
Google Chrome Flash Player Güncelleme Google Chrome Flash Player Güncelleme
Google Chrome Flash Player Güncelleme sorunu yaşıyorum lütfen bu konuda bilgili arkadaşlarım bildiklerini yazsın yahu
Soru-Cevap 1

Benzer Konular