China Oel 10 ml Çin Yağı Kullananlar

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
China Oel 10 ml Çin Yağı Kullananlar
china oel jel nedir,china oel jel ne için kullanılır,china oel jel baş ağrısına iyi gelirmi,china oel jel kullanıcı yorumları,china oel jel hakkında bilgilerc.jpg

Adale ve kas ağrılarına iyi geliyor.
Kaşıntıyı önleyici özelliğinden dolayı böcek sokmalarında kullanılıyor.
Kas gevşetici ve nefes açıcı özelliği var.
Sinirleri yatıştırıyor.
Mantar üremesini önlüyor.
Adet görme sürecinde ağrıları dindiriyor.
Üst solunum yolları enfeksiyonlarında kullanılıyor.
Diş ve diş eti rahatsızlıkları ile ağız kokusunu gidermede kullanılıyor.
Gaz söktürücü özelliği var.
Soğuk algınlığı, grip ve nezlelerde kullanılıyor.
Mide bulantısını önleyerek hazmı kolaylaştırıyor.
Almanya'da 60 yıldır kullanılan ve şimdi müşterilerin kullanımına sunulan China Oel (Çin Yağı), Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlı. Migren ve baş ağrısı başta olmak üzere diş ve dişeti rahatsızlıkları, üst solunum yolu hastalıkları, grip, nezle, öksürük, burun tıkanmaları, ses bozukluğu gibi durumlarda bir iki damla Çin Yağı yeterli olmakta. Satışa sunulan Çin Yağının etkisi yalnızca bunlarla sınırlı kalmıyor. Kas gevşetici özelliğinden dolayı sporcular tarafından tercih edilen ürün, masaj ile vücudun rahatlamasını sağlamakta. Sauna ve buhar banyolarında kullanıldığı gibi masaj sırasındada vücuda haricen uygulanan Çin Yağı , gerilmiş sinir ve kasları gevşeterek bünyenin rahatlamasını sağlamakta.

Tıbbi Özellikleri: Mentha Piperita otsu bir bitki olup yaprakları koyu yeşil renkli, oval sivri, kenarları dişlidir. Toprak üstü kısımlardan distilasyonla özel kokulu uçucu yağ elde edilir. Bu yağ renksiz veya soluk sarı renkli, kuvvetli mentol kokulu, yakıcı lezzetli, serinletici özellikte bir sıvıdır. Hafif lokal anestezik, lokal antiprüritik, inhalasyonla solunum yollarında antiseptik, karminatif, spazmolitik etki gösterir.

Önerilen Kullanım Yeri: Nezle, nasal konjesyon ve üst solunum yolları şikayetlerini azaltıcı, mide bulantılarını azaltıcı, gaz söktürücü, koku giderici olarak, hafif lokal anestezik etkisi ve yağın serinletici özelliğinden dolayı ağrılı durumlarda haricen tedaviye yardımcı olarak kullanılabilir.

GÜNLÜK KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU

Öksürük, Ses Boğukluğu Hallerinde: Günde birkaç defa 2-3 damla tatlandırılmış sıcak su içine damlatınız ve içiniz. Ya da bir şeker parçasına 1-2 damla damlatınız ve ağzınızda eritiniz.

Nezle, Nasal Konjesyon ve Üst Solunum Yolları Şikayetlerinde: Nefesle birlikte içe çekmek için, 3-4 damla sıcak su içerisine damlatınız ve gözlerinizi yumarak buharı nefesle içinize çekiniz. Göğse, boyuna ve boğaza hafifçe sürünüz. satın aldığınız, kutu içinde bulunan İNHALATÖR içindeki emici kağıt çubuğa birkaç damla damlatınız. Mavi uç burun, beyaz uç ağız içindir.

Bayılma: Şakakların ve başın arka kısmına ferahlatmak için ovunuz, birkaç damlayı bir mendil veya pamuğa damlatıp koklatınız.

Diş Ağrısı: Diş ve yanak etlerini az miktarda yağ ile ovunuz, pamuğa emdirilmiş bir parçayı ağrıyan dişin üzerine koyunuz.

Ağız Bakımı (Ağız Kokusu): Birkaç damlayı sıcak veya soğuk suya damlatıp gargara yapınız. Ayrıca hekim tarafından yapılan tedaviye yardımcı olarak ağrılı durumlarda, satın aldığınız Çin Yağıla elinize birkaç damla alarak ağrıyan yerleri ovunuz ve sonrasında yün bir bezle sıcak tutunuz. Baş ağrısı, migren ve yorgunlukta birkaç damla ile şakak, alın ve enseyi ovunuz, arkasından etkiyi yükseltmek için soğuk su serpiniz. Mide bozukluğu, gaz ve hazım bozukluklarında karnı yağ ile ovunuz ve sıcak tutunuz ya da 1-2 damla yağı bir şeker parçasına damlatarak veya bir bardak ılık su içinde eriterek aç karnına içiniz. Böcek sokmalarında hafif lokal anestezik ve antiprüritik etkisinden dolayı kullanılabilir. Saunalarda su haznesine 5-6 damla damlatın, nefes açıcı, hoş ve serinletici bir his verir. 12 yaşın üstündekiler (ergenlik çağında) normal yetişkin dozajı kullanabilirler.
 

Benzer İçerikler

M
Cevaplar
1
Görüntüleme
2K
Cennet-ul Meva
Cennet-ul Meva
PaSikA
Cevaplar
3
Görüntüleme
18K
ibrahim
I
Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
599
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Cevaplar
2
Görüntüleme
605
nane yağı
N
Üst