Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Cildinizi genç tutan yiyecekler ve yaşlandıran gıdalar

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  vücutta su tutan besinler Bazı besinler cildimizi yaşalanmaya karşı koruyup daha canlı ve gergin olmasını sağlarken bazıları da cildin yaşlanmasına neden oluyor.


  Cildinizi genç tutan yiyecekler

  Soya filizi: Vücudun kendi hormonları kadar etkili. Cildi dolduruyor ve gerginliğini sağlıyor.

  Ispanak, lahana: B vitamini bağ dokusunun sıkılığını destekliyor, selüliti önlüyor.

  Yeşil çay: Serbest radikallere karşı önemli hücre koruyucu maddeler içeriyor ve böylelikle yaşlılığın doğrudan hücrelerde durdurulmasını sağlıyor.

  Su: Hücrelerin ve bağ dokularının dolgu ve destek gereksinimini karşılıyor. Besinlerin hücrelere taşınmasını, atıkların da hücrelerden çıkışını sağlıyor.

  Som ve ringa balığı: Vücudun acil ihtiyaç duyduğu ama kendi başına üretemediği doymamış yağ asitleri içeren bu balıklar, hücrelerdeki yaşlılık sürecini yavaşlatarak Anti-aging’de anahtar görevi görüyor.

  Sarmısak: Bileşimindeki allizin maddesi kan dolaşımını harekete geçirerek cildi arındırıyor. Böylelikle cilt sağlıklı bir renge kavuşuyor.

  Tavuk: Vücudun güzellik hormonları üretmek için ihtiyaç duyduğu yüksek değerde protein içeriyor. Ayrıca kolajen üretimini ve bağ dokusundaki liflerin yenilenmesini destekliyor.

  Zeytinyağı: Soğuk preslenmiş hali sağlıklı yaşam için bire bir olan bu yağ, erken yaşlanma ve kırışıklıklar için mükemmel bir silah. Doymamış yağ asitleri hücreleri tehlikelerden koruyor.

  Yumurta, süt: Dikkat çekici şekilde "niacin" maddesi içeriyorlar. Bu B vitamini depoları hücre yenilenmesi için vazgeçilmez olarak tanımlanıyor.

  Rezene: Haftada birkaç kez sofrada olmalı. Kalsiyum zengini bu ot, ciltte su depolanmasını sağlıyor ve hücre yenilenmesinde görev alıyor.

  Avokado: E vitamini açısından oldukça zengin. Böylece serbest radikallere karşı içeriden de etki ediyor.

  Elma: Şeker ve ensülin cildi yaşlandırıyor. Buna karşın elma kan şekerini sabitliyor ve ensülin iniş çıkışını engelliyor.

  Cidinizi yaşlandıran yiyecekler

  Margarin: Kahvaltı ve kızartma yağı olarak sofralarda yer verdiğimiz margarindeki doymuş yağ asitleri cilt hücrelerine zarar veriyor ve vücutta yağ olarak depolanıyor, kısacası şişmanlatıyor.

  Kahve: Ensülin oranını artırdığı için cilde zarar veriyor. Ayrıca stres hormonu kortizolü harekete geçiriyor.

  Yaşlandıran yiyecekler

  Havuç: Havuç, muz, üzüm ve mango gibi meyve ve sebze türleri, yüksek glisemik indeksleri dolayısıyla Perricone’nin yasaklı listesinde yer alıyor. Glisemik indeks, kan şekerinin bir öğünde ne kadar arttığını gösteriyor.

  Portakal: Her ne kadar vitamin açısından yüksek bir meyve olsa da şekeri yükseltmesiyle de biliniyor. Bu yüzden sağlıklı C vitamini alabileceğimiz meyveler elma ve limon.

  Pizza: Pizzadaki karbonhidrat yağ yakımını engelliyor. Ama haftada bir kez yemek zarar vermiyor.

  Alkol alımı cildi yaşlandırıyor

  Şekerli besinler kana hızla karışır, ve sizi çabuk yaşlandırır.

  Kırmızı et de cildinize zarar verir.

  Kızartmalardan uzak durun.

  Tuzdan olabildiğince uzak durun.
   
Cildinizi genç tutan yiyecekler ve yaşlandıran gıdalar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sıcak Tutan Yiyecekler

  Sıcak Tutan Yiyecekler

  sıcak tutan yiyecekler bunları biliyormuydunuz? İnsanlarda vücut sıcaklığı dış sıcaklığa aksi olarak değişmektedir. Dış sıcaklık ne kadar azalırsa bedende oksidonyonlar o kadar hızlanır. Bunun neticesi olarak ısı oluşumu o kadar artar.Yalnız soğukta karaciğerde oksidonyonlar artar ve sıcaklık birkaç derece yükselir.Soğuk havalarda sıcak şeyler içmek ve iyi giyinmek suretiyle fiziksel olarak...
 2. TOK TUTAN yiyecekler!

  TOK TUTAN yiyecekler!

  yemekleri sıcak tutan kaplar yemeği sıcak tutan kaplar bebekleri gece tok mamalar bebekleri tok yiyecekler yulaf ezmesi BİR TÜRLÜ DOYMAK BİLMİYORSANIZ MASANIZI DONATTIĞINIZ YİYECEKLERE BİR GÖZ ATIN... BELKİ DE SEÇİMİNİZİ YANLIŞ YAPIYORSUNUZDUR. ÇÜNKÜ BAZI YİYECEKLER SİZİ KURT GİBİ ACIKTIRIRKEN BAZILARI UZUN SÜRE TOK TUTAR. TOK TUTAN YİYECEKLER: AVOKADO: B6 VİTAMİNİ DEPOSUDUR. KANSERE...
 3. Cildimizi Yaşlandıran Gıdalar

  Cildimizi Yaşlandıran Gıdalar

  Kızlar bazı gıdaların faydası olduğu kadar zararıda olabiliyor...Mesela bazı besinler içindeki asitler nedeniyle cildimizin erken yaşlanmasına neden olabiliyormuş...İşte o gıdalar:tik: Cildinizin erken kırışmasına ve nemini kaybetmesine neden olan asitli besinlerden uzak durun Şeker: Cilt elastikiyetini azalttığı gibi proteinlerin de yok olmasına neden olan şekerden mümkün olduğunca...
 4. Metabolizmayı hızlandıran gıdalar yiyecekler

  Metabolizmayı hızlandıran gıdalar yiyecekler

  Metabolizmayı hızlandıran besinler Metabolizmayı hızlandıran yiyecekler Malum bahar ayları kendini gösterdi ve yaz geliyor dedirtmeye başlattı. Yaz mevsimlerinin gelmesi ile birlikte bir çok kadın kilo vermek ister ve kilo verirkende Metabolizmayı hızlandırmak ister. İşte o zaman yardımınıza bu bilgiler yetişecek Melek'ler:) Metabolizma, vücudun temel ihtiyaçlarının devamı için bir günde...
 5. Cildi Genç Tutan ve Yaşlandıran Yiyecekler

  Cildi Genç Tutan ve Yaşlandıran Yiyecekler

  cilde faydalı yiyecekler cilde zararlı yiyecekler Cildimizin sağlıklı ve bakımlı görünmesi için dıştan olduğu kadar içten de beslememiz şarttır melekler :) Bunun için aşağıda vereceğimiz liste faydalı ve zararlı yiyecekleri ayırt etmeniz konusunda sizlere yardımcı olacaktır :tik: Bazı besinler cildimizi yaşlanmaya karşı koruyup daha canlı ve gergin olmasını sağlarken bazıları da cildin...

Sayfayı Paylaş