Çirkinim

"Ayakkabilarim yok diye uzuluyordum,ayaklari olmayan bir adam gordum"gibi neden kendinimizde olmayan seyler icin ugrasirizda,sahip olduklarimiz icin sukretmeyiz,kendinde olanlar icin,sagligin icin,nefes aldigin icin,tek basina hayatta var oldugun icin,kimseye muhtac olmadan islerini gordugun icin,sabahlari pencerenden ayaga kalkarak baktigin icin sukur et,etmiyorsun demiyorum,bunu cogumuz unutuyoruz ben de dahil.Olmayanlarin pesinden kosmak bize mutluluk getirmez,olanlarin degerini bilmeliyiz,sende boyle yaparsan,hayatla barisik olursun ve kendine guvenin artar.
Edebiyatta bir sairimiz vardir,"Ahmet Hasim' dir.Bu sairimiz kendini oldukca cirkin bulur ve bu siirinde kendini anlatmistir,oysa onun kendini boyle gormesi ne yazdiklarina golge dusurmustur,ne de unune.
Bu sai Bi-haber gövdeme gelmiş konmuş
Müteheyyic mütekallis bir baş
Ayırır sanki bu baştan etimi
Ömr-ü ehrama muadil bir yaş
Ürkerim kendi hayalatımdan
Sanki kandır şakağımdan akıyor
Bir kızıl çehrede ateşten gözler
Bana güya ki içimden bakıyor
Bu cehennemde yetişmiş kafaya
Kanlı bir lokmadır ancak mihenim
Ah Ya Rabbi! Nasıl birleşti
Bu çetin başla bu suçsuz bedenim.

evet acı ama gerçek kim ne derse desin en azından yakışıklı olmasa bile tipi düzgün birini koluna takar.doş görünüşe önem vermiyorum diyen yalan söyler.

insanlar çirkin veya güzel olabilirir bunu ALLAH yaratmıtşır sen bunu çok kafana takmışşsın bende çirkinim nolcak yani bazı insanlar vardır çirkin diye dalga geçerler onlara pek fazla insan demek istemek gelmiyor içimden :D her sevdiğin kşiniden hayır cevabı alıyosan yapıcak bişey bi kişi seni seydiyse sende onu sevmek zorundamsın sen elmayı seviyosun die elmada seni sevmek zor önemli olan güzzleik veya çirkinlk diğil önenmli olan sevmektir anladınmı

Geri