Çocuk felci aşısı yan etkileri

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Çocuk felci aşısı yan etkileri

Çocuk felci aşısı yan etkileri çocuk felci aşısı yan etki felçi aşısının etkileri​

Çocuklar için çok önemli ve mutlaka vurulması gereken aşılardan biri olan çocuk felci aşısı hakkında sizlere merak ettiğiniz bilgileri paylaşıyorum. Tabiki yan etkisi var diye bu hastalığa karşı bütün dünyada kullanılan bu aşının yaptırılmaması düşünülemez bile meleklerim.
asi1-1663.jpg

Bu aşı ağız yoluyla doğrudan ya da çocuğun direnç göstermemesi için kesme şekere emdirilerek verilebilir. Aşılama sonucu oluşan antikor düzeylerinde yıllar geçtikçe düşme eğilimi görülmekle birlikte, doğru ve yeterli dozlarda yapılmış aşılama yaşam boyu koruma sağlayabilir.


Aşının Sakıncaları ve Yan Etkileri

Bağışıklık sistemi baskılanmış,örneğin ışın tedavisi gören,kortizon ve kanser ilaçları alan kişilerde bağışıklık oluşturma tepkisi zayıfladığından aşı yapılmamalıdır. Aşının dölüt yada gebelik üzerinde olumsuz etkisini gösteren bir kanıt yoktur .Ama önlem olarak gebe kadınlara ve aşıdan sonraki üç ay içinde gebe kalmayı düşünenlere aşı uygulaması önerilmez

ÇOCUK FELCİ AŞISI YAN ETKİLERİ ŞU ŞEKİLDE SIRALANABİLİR


  • Enjeksiyon yani aşıdan hemen sonra aşı yerinde ağrı olabilir.
  • Aşıdan sonra çocukta ağrı durumu olabilir.
  • Aşıdan sonra yan etki olarak omuz ağrısı olabilir.
  • Aşıdan sora anlamsız bayılmalar olabilir.
  • Aşı bölgesinde gecici morarma ve kızarıklıklar döküntüler olabilir.

Çocuk felcinden korunmak için bu aşıları yaptırmak zorundasınız. Buradaki linkte daha ayrıntılı bilgi var dilerseniz inceleyin meleklerim.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Konuda düzenlemelere gidilmiştir. Aşı mutlak suretle yaptırılması gerekmektedir. Burada yazılan yan etkiler sizleri korkutmasın.
 
Geri
Üst