Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Çocuk olması için dualar

  Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  bu konu;çocuk olması için hangi dualar okunur,bebek olması için okunacak dualar nelerdir hakkında bilgiler vermektedir

  Çocuk olmaması, bazıları için en büyük sıkıntı ve problemlerinin başında geliyor. Aile huzursuzluğundan tutun boşanmalara kadar gidiyor. Çocuk olmamasının sebeplerinin başında daha çocukken geçirilen hastalıklar, psikolojik rahatsızlıklar, yanlış ve zararlı beslenme, aşırı sıcağa soğuğa dikkat etmeme yüzünden bedende meydana gelen tıbbi arızalar gelir.hadis-i şerifte buyuruluyor ki:
  Gelin, ilk hafta yoğurt, ayran, sirke, turşu ve ekşi yememelidir! Bunlar çocuk olmasına engel olabilir. Sirke yiyen kadının hayz görmesi zahmetli olur ve hayzı düzensiz olur. Ekşi elma yemek hayz kanını keser. Bu da başka bir hastalık meydana getirir.
  Bebek olması için okunacak dualar hakkındaki tüm bilgileri konumuzda bulabilirsiniz
  < Konu Resmi..>  Ahir zamanda çoluk çocuk sahibi olmamak daha iyidir. İmam-ı Gazali hazretleri buyuruyor ki:

  Peygamber efendimiz,
  (İkiyüz yılından sonra, sizin en iyiniz, hafifülhâz olandır) buyurdu. Hafifülhâz nedir, dediklerinde, (Hanımı ve çocuğu olmayandır) buyurdu. (Ebu Ya’la)
  Seyyid Abdülhakim Arvasi hazretleri de (Bu zamanda çocuğu olmayan şükür secdesi yapsın) buyurmuştur.

  Kur'an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki:
  (Hoşunuza gitmeyen bir şey sizin için hayırlı olur da, sevdiğiniz, arzuladığınız bir şey de hakkınızda şer olabilir. Allah bilir, siz bilemezsiniz.) [Bekara 216]

  Çocuğun olması, nimet olduğu gibi büyük tehlike de olabilir. Kur'an-ı kerimde çocuk için (fitne) buyuruluyor. Buradaki fitne, imtihan demektir. Çocuk imtihanından yüzümüzün akı ile çıkmak kolay değildir. Onun için daima hakkımızda hayırlı olanı istemeliyiz! (Hadika)

  Çocuk sahibi olmak isteyenler veya herhangi bir dileği olanlar şunları yapmalıdır:

  1-
  İstigfar okumalı. (Malım çok, ama çocuğum olmuyor. Ne yapayım?) diyen kişiye, bir sahabi istigfara devam etmesini söyledi. O da günde 700 defa istigfar okurdu. Nihayet on çocuğu oldu. Hasan-ı Basri hazretlerine, kıtlıktan, fakirlikten, çocuğunun olmadığından şikayette bulunuldu. Hepsine de istigfar etmesini söyledi. Sebebi sorulunca, Kur’an-ı kerimden üç âyet-i kerime okudu. Meali şöyle:
  (Çok affedici olan Rabbinize istigfar edin ki, gökten bol yağmur indirsin; size, mal ve oğullar ile yardım etsin, sizin için bahçeler, ırmaklar versin.) [Nuh 10-12]

  Çocuklarını idarede sıkıntı çeken bir sahabiye Peygamber efendimiz, (Neden istigfar etmiyorsun? Ben günde yüz defa istigfar ederim) buyurdu. İstigfar edileceği zaman yüz defa (Estagfirullah min külli ma kerihallah, Estagfirullah elazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh) demeli ve manasını düşünerek söylemeli. Manası şöyledir: (Razı olmadığın şeylerden yaptıklarımı affet ve yapmadıklarımı yapmaktan koru. Kendisinden başka ilah bulunmayan hay, kayyum ve azim olan Allah’a istigfar eder ve günahlarıma pişman olup Ona sığınırım.) [Azim, zatı ve sıfatları kemalde, Hay, ezeli ve ebedi bir hayatla diri olan, Kayyum, zatı ile kaim olan, yarattığı her şeyi varlıkta durduran demektir.]

  2-
  Dileğine kavuşmak için, iki rekat namaz kılıp, sevabını Silsile-i aliyye denilen âlimlerin ruhuna hediye etmeli, bunların hürmeti için diye dua etmeli. Mesela, “Ya Rabbi, hayırlı bir çocuk nasip eyle” diye dua edip, “Bu duamı silsile-i aliyye büyükleri hürmetine kabul eyle” demeli. (Mekatib-i şerife)
  Sabah ve yatsı namazından sonra silsile-i aliyyenin isimlerini, sonra Fatiha okuyarak ruhlarına gönderip, onları vesile ederek yapılan dua kabul olur. Tecrübe edilmiştir.

  3-
  Âyât-i hırz, usulüne uygun okunur ve yanında taşınırsa, murat hasıl olur.

  4-
  Adakta bulunmalı. Mesela, (Şununla evlenirsem, sevabı Seyyidet Nefise hazretlerine olmak üzere, Allah için, üç Yasin okumak nezrim olsun) denince, bu dileğin kabul olduğu tecrübe edilmiştir.

  5-
  Bir dileği olan aşağıdaki duayı okumalıdır. Kör bir zat gelip, (Ya Resulallah! Allahü teâlâya dua et, gözlerim açılsın) dedi. Peygamber efendimiz de,(Kusursuz bir abdest al! Sonra, ya Rabbi! Sana yalvarıyorum. Sevgili Peygamberin Muhammed aleyhisselamı araya koyarak, senden istiyorum. Ey çok sevdiğim Peygamberim Muhammed aleyhisselam! Seni vesile ederek, Rabbime yalvarıyorum. Senin hatırın için kabul etmesini istiyorum. Ya Rabbi, bu yüce Peygamberi bana şefaatçı eyle! Onun hürmetine duamı kabul et) duasını okumasını söyledi. O da, abdest alıp dua etti. Hemen gözleri açıldı. [Tirmizi]
  Bu duayı okuyanlar, maksatlarına kavuşmuşlardır.
  Namaz kılmayanın, haram işleyenin ve kalbi gafil olanın duası kabul olmaz. Ehl-i sünnet itikadında olmayanın okuması fayda vermez. Hak teâlâ, her şeyi bir sebep ile yaratmaktadır. Bir şeye kavuşmak isteyen, o şeyin sebebine yapışmalıdır. Rabbimiz, insana sıhhat, şifa vermek için, dua etmeyi, sadaka vermeyi ve ilaç kullanmayı sebep yapmıştır.


  sıkıntılarınızdan kurtulmak,her hangi bir dileğinize kavuşmak için Fetih suresi çok makbul olan ve denenmiş bir suredir.
  Bu sure 7 günde 41 defa okunmuş olur.Fakat bunun okuma usulü vardır.
  Fetih suresini okumaya Cumartesi günü başlanır.Bunun için güzelce bir abdest alın(gusul abdesti olursa daha da iyi olur.) İki rekat namaz kılın Allah rızası için.Önce 3-5 yada 7 defa “Estağfirullah” çekin.Arkasından bir salavat okuyun.Ve niyetinizi yapın.Şimdi okuma usulünü anlatacağım.
  Cumartesi günü 1 defa okuyun (yani fetih suresini)
  Pazar günü 3 defa okuyun
  Pazartesi günü 5 defa okuyun
  Salı günü 7 defa okuyun
  Çarşamaba günü 7 defa okuyun
  Perşembe günü 7 defa okuyun
  Cuma günü sela okunmadan 11 defa okuyun.
  Toplamda 41 defa okumuş oluyorsunuz.Ardından dileğinizi tüm içtenliğinizle Allah’a yalvararak isteyin.
  Fetih suresi adı üstünde fethetmek demek,kurtuluş demektir.
  Dilerim tüm kardeşlerimin hayır olan istek ve arzuları gerçekleşir.

  Hamile kalmak için dualar
  . "İnne rabbeke hüve'I-hallâku'l-alîm." = "Muhak*kak ki Rabbin her türlü yaratma şeklini bilir." âyetini gecele*ri 1267 kere tekrar eder ve bunu üç ay boyunca sürdürür.
  2. Veya; "Fallâhu hüve'l-veliyyü ve hüve yuhyî" = "Muhak*kak ki Allah dosttur ve yaratandır." âyetini beraber olmadan önce 289 kere tekrar eder.
  3. Veya; "HüvaIIahü'l-hâliku'l-bâriü" = "O yaratandır ve yok*tan var edendir." âyetini 1054 kere tekrar eder.)
  4. Veya; Tıbbî bir arızası olmamak şartıyla, çocuğu olmayan bir kadın, eğer aybaşı halinden üç gün sonra, öğle saatlerine ya*kın bir zamanda temiz bir kâğıt üzerine 110 defa "Bismillâ-hirrahmânirrahîm" yazıp o kâğıdı üzerinde taşıyarak eşiyle beraber olursa, Allah'ın izniyle hâmile kalır. (Hâmile kalın*caya kadar kâğıdı üzerinde taşımalıdır

  Çoçuk için okunacak Allah ccün sıfatları(Esmaül Hüsnadan)
  ALLAHÜMME YA EVVELÜ 100 kere bebek isteyen
  ALLAHÜMME YA MÜBDİÜ 99 kere düşük tehlikesi olana
  ALLAHÜMME YA RAKİB 312 kere doğumda zahmet çekmez
  ALLAHÜMME YA MÜCİB 60 kere bütün duaları kabul olur
  ALLAHÜMME YA SEMİU 100 kere hiç konuşmadan oku dileklerin kabul olur
  ALLAHÜMME YA MUĞNİ düştüğü hastalıktan kurtulur,ilişki esnasında okursa sevgi ve muhabbeti çok olur

  Her ayın ilk çarşambası Meryem suresi ..
  Her hicri ayın ilk çarşama gecesi ilişkiden önce meryem suresi okunur .Bu çoçuk oluncaya kadar her hicri ayın ilk çarşambası devam edilir.

  Çoçuk sahibi olmak için dua

  Çoçuğu olmayan kimse 707 kere “Ya Varis” okursa Allahın izniyle hayırlı evlat sahibi olur.

  Furkan süresi 74. ayet
  74. Vellezine yekulune rabbena heb lena min ezvacina va zürriyyatina kurrate a'yüniv vec'alna lil müttekiyne imama

  Ve onlar: "Rabbimiz, bize eşlerimizden ve soyumuzdan, gözün aydınlığı olacak (çocuklar) armağan et ve bizi takva sahiplerine önder kıl," diyenlerdir.


  Çoçuk sahibi olmak için kurandan ayetler topluca

  Kuranı kerim de aşağıda belirtilen surelrin ilgili ayetleri çoçuk sahibi olmak niyetiyle okunur.

  BAKARA 128 ayet
  Ali Đmran 38-41 arası ayetleri
  Enbiya 89-90 ayetleri
  Meryem tamamı
  ARAF 189 ayeti
  HUD 69-76 arası ayetleri
  FURKAN 74 ayeti
  SAFFAT 83-113 arası ayetleri
  Nuh 12 ayeti
  Sura 49-50 ayetleri

  Çoçuğu olmayan kimse 707 kere “Ya Varis” okursa

  Çoçuğu olmayan kimse 707 kere “Ya Varis” okursa Allahın izniyle hayırlı evlat sahibi olur

  Çoçuk sahibi olmak için istiğfar
  İstiğfar okumalı. (Malım çok, ama çocuğum olmuyor. Ne yapayım?) diyen kişiye, bir sahabi istiğfara devam etmesini söyledi. O da günde 700 defa istiğfar okurdu. Nihayet on çocuğu oldu. Hasan-ı Basri hazretlerine, kıtlıktan, fakirlikten, çocuğunun olmadığından şikayette bulunuldu. Hepsine de istiğfar etmesini söyledi. Sebebi sorulunca, Kur�an-ı kerimden üç âyet-i kerime okudu. Meali şöyle:
  (Çok affedici olan Rabbinize istiğfar edin ki, gökten bol yağmur indirsin; size, mal ve oğullar ile yardım etsin, sizin için bahçeler, ırmaklar versin.) [Nuh 10-12]

  Çocuklarını idarede sıkıntı çeken bir sahabiye Peygamber efendimiz, (Neden istiğfar etmiyorsun? Ben günde yüz defa istiğfar ederim) buyurdu. İstiğfar edileceği zaman yüz defa (Estağfirullah min külli ma kerihallah, Estağfirullah elazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh) demeli ve manasını düşünerek söylemeli. Manası şöyledir: (Razı olmadığın şeylerden yaptıklarımı affet ve yapmadıklarımı yapmaktan koru. Kendisinden başka ilah bulunmayan hay, kayyum ve azim olan Allah�a istiğfar eder ve günahlarıma pişman olup Ona sığınırım.) [Azim, zatı ve sıfatları kemalde, Hay, ezeli ve ebedi bir hayatla diri olan, Kayyum, zatı ile kaim olan, yarattığı her şeyi varlıkta durduran demektir.]


  110 defa besmele

  Tıbbî bir arızası olmamak şartıyla, çocuğu olmayan bir kadın, eğer aybaşı halinden üç gün sonra, öğle saatlerine ya*kın bir zamanda temiz bir kâğıt üzerine 110 defa "Bismillâ-hirrahmânirrahîm" yazıp o kâğıdı üzerinde taşıyarak eşiyle beraber olursa, Allah'ın izniyle hâmile kalır. (Hâmile kalın*caya kadar kâğıdı üzerinde taşımalıdır.) herkese nasip etsin inşallah

  Yasini Şerif
  Çoçuk sahibi oluncaya kadar her gece Yasini şerif okunur.

  Çoçuğun cinsiyetinin önceden belirlenmesi
  Peygamber Efendimiz: Erkek çocuk isteyenler hanımlarından sonra boşalsın ve kız çocuğu isteyenlerde hanımlarından önce boşalsın buyurmuşlardır. Bu hadisin anlamı bu gün anlaşılmıştır, çünkü iki türlü sperm vardır xy-kromozomu taşıyan spermler ki bulara erkek kromozomlu sperm veya kısaca erkek sperm denir. xx-kromozomu taşıyan spermlere ise dişi sperm denir.

  Erkek sperm daha hızlı hareket eder, fakat kısa ömürlüdür, çabuk ölür. Dişi spermler yavaş hareket eder, fakat uzun ömürlüdür. Şayet erkek hanımından önce boşalırsa, sperm hızlı hareket etse de yumurta henüz ortada olmadığından ölür ve mücadeleyi dişi sperm kazanır ve çocuk kız olur. Eğer erkek hanımından sonra boşalırsa yumurta rahim’e gelmiş olacağından hızlı hareket eden erkek sperm hedefe ulaşır ve çocuk erkek olur.


  Eksi bir yöntemde şöyle şayet erkek aşırı yorgun ve kadın dinlenmiş halde cinsel münasebet kurarlarsa, doğacak çocuğun kız olacağı ve erkek dinç, kadın yorgun iken cinsel münasebet olursa doğacak çocuğun erkek çocuk olması tecrübe edilmiştir. Şayet cinsel münasebet adet kesildikten sonra 8-15 günler arasında olursa.


  71 kere Enbiya süresi
  ENBİYA süresini, her kim yetmiş kere okursa , gizli korkulardan kurtulur, okumaya devam ederse Hak Teala kendisine Salih çocuk ihsan buyurur.

  ÇOCUK OLMASI İÇİN
  Çocuğu olmayan bir kadın, yedi gün oruç tutup iftar vaktinde
  Allahümme Yâ Musavvir,Allahümme Ya Bari,Allahümme Ya Halık isimlerini su üzerine 21 kere okuyup üfürse ve o sudan iftar açarsa Cenab-ı hak bu isimlerin hürmetine makbul bir çocuk ihsan eder.
   
  Son düzenleme: 28 Eylül 2016
  zelisss bunu beğendi.
 2. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  biz denedik olmuyor siz burdan destek veriin belki olur
   
 3. burcu kırtaş

  burcu kırtaş Forum Okuru

  arkadaşlar biz de bir buçuk yıldır uğraşıyorduk bende çikolata kisti vardı kapalı ameliyat sonrası klomen ve iğneler kullandım internetten Meryem suresi diye okudum ve ilk okumaya başladığımız ay hamile kaldığımı öğrendim tamamen Meryem suresinin mucizesi olduğuna inanıyorum.
   
 4. Meryem gülay özcan

  Meryem gülay özcan Forum Okuru

  İsteyenlere meryem otu gönderebilirim.Allah hayırlı evletlara eriştirsin hayırlısıyla cümle isteyenler.İçinde beni de inşaallah.Dua mail adresim oradan yazarsanız daha çabuk ulaşırım.BURAYI TESADÜFEN GÖRDÜM ÇÜNKÜ.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Eylül 2015
  Edaates bunu beğendi.
 5. fidan anlar

  fidan anlar Forum Okuru

   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Eylül 2015
 6. fidan anlar

  fidan anlar Forum Okuru

  bende istiyorum lütfen görün mesajı. hic bi yerde bulamadım
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Eylül 2015
 7. zehra senem

  zehra senem Forum Okuru

  Ne olur babada yardim edin bnde istiyorum bu ottan
   
 8. HAYIRLISIYLA

  HAYIRLISIYLA Forum Okuru

  Sağlıklı olupta çocuğu olmayanlara,erkek evlat isteyenlere telefon numarası 05392765199 Para veya hediye kabul edilmez.Gizli numaradanda ulaşabilirsiniz.
   
 9. kayitsz

  kayitsz Forum Okuru

  Lutfen nasıl olacağını buradan yazın biliyorsanız
   
 10. Ozlem24

  Ozlem24 Forum Okuru

  Allah rizasi icin duaniza ihtiyacim var 12 senedir cocugum olmuyor tam hamile kaldim mucize dusuk tehlikem var yalvariyorum dua edermisiniz rabbim kimsenin kucagini bos koymasin
   
 11. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113
  Allah şifa versin rabbim bebeğinizi size bağışlasın..
  Bu İsmi Şerifin Okunuşu: El Mubdiu
  Bu İsmi Şerifin Manası: İlk İcat Eden Yaratandır
  İsmi Şerifin Kullanımı
  Her Kimin hanımı hamile olsa ve çocuk düşürmekten korksa, bu ismi şerifi 10 kere okur ve işaret parmağını hanımının karnı üzerine dolaştırırsa, Muhakkak Allah’u Teala çocuğu düşürmekten ve Anneyi zarardan korur.
  Kaynak: Şeyh alim Celalu-l Hak Ved-din (k.s.)’in Esmaül Hüsna İle Şifa Risalesi

  Aşağıdaki isimlerle Ayeti kerimeyi yazıp hamile kadın bunu üzerinde taşırsa, Allah Teala hazretlerinin izniyle bir daha çocuğu düşmez ve kolay bir hamilelik dönemi geçirir.
  Yazılacak olanlar budur :
  اَفِقٍ مَرِيقٍ تَزِيقٍ وَثِيقٍ لاَبُدَّ وَلاَتَزِيغْ اُسْكُنْ اُسْكُنْ اَيُّهَا الْمَوْلُودْ بِرَبِّ عَادٍ وَثَمُودْ وَنُقِرُّ فِى اْلاَرْحَامِ مَا نَشَاءُ اِلَى اَجَلٍ مُسَمَّى
  Efikın Merikın Tezikın Vesikın la büdde vela teziğ üskün üskün eyyühel mevlüd birabbi adin ve semud. Ve nükırrü fil erhami ma neşa-ü ila ecelin müsemma.
   
 12. doğal şifa

  doğal şifa Forum Okuru

  Merhabalar. Ben arıcıyım ve arı sütü üretmekteyim. Arı sütü mucizevi bir arı ürünü olup, özellikle sağlığı yerinde olduğu halde çocuğu olmayan eşler için şifa kaynağıdır. Tedavi gören eşler için ise tedaviyi destekleyici çok kuvvetli ve faydalı bir üründür. Fakat kullanacağınız arı sütü doğal, saf ve yerli üretim olmalıdır. Bunu da ancak arıcılarda bulabilirsiniz. Arı sütü gönderdiğimiz birçok aileden çok güzel olumlu geri dönüşler almaktayız. Doğal arı sütü isteyenler gelip çiftliğimizden taze taze alabilirler. Gelemeyenlere ise soğuk zincirde kargo ile gönderiyoruz. Arı sütü ile ilgili sorularınız için tel EDIT BY BEYZA
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Eylül 2016
 13. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113
  ÇOCUK SAHİBİ OLMAK İÇİN OKUNACAK DUA:

  Allah'tan her şeyin hayırlısını istemelidir. Bizim için neyin hayırlı olup olmadığını bizler bilemeyiz. Bir âyet-i kerimede de bildirildiği gibi, hayır zannettiğimiz şeyler bazen bizim için şer, şer sandıklarımız da hayır olabilir. Onun için Allah'tan her şeyin, bu arada çocuğun da hayırlısını istemeliyiz. Çocuk sahibi olmak elbette her kesin istediği bir şeydir. Yaratılış kanunları da bu yöndedir. Ama bazı durumlarda bazı insanlar için çocuk sahibi olmamak hayırlı olabilir.

  Çocuğu olmayanlar, bunun sebeplerini araştırıp bu sebepleri ortadan kaldırmak ve çocuk sahibi olmak için çalışabilirler. Fakat bütün gayretlere rağmen yine çocuk olmuyorsa bunu dert etmek, ısrarla bu konu üzerinde durmak da doğru değildir. Belki de onlar için hayırlı olan öylesidir. Belki çocukları olsaydı başlarına bilinmedik belâlar gelecekti ve Allah onları o belâlardan korumak için çocuk vermedi.

  Evet, çocuk istemeli, bunun yollarını da aramalı, ama işi çığırından çıkarıp takıntı haline getirmemelidir. Her şeyin hayırlısını istemelidir. Cenab-ı Hak, hakkımızda her şeyin haylırlısını versin. (Amin)

  1. "İnne rabbeke hüve'I-hallâku'l-alîm." = "Muhakkak ki Rabbin her türlü yaratma şeklini bilir." (Hicr, 15/86) âyetini geceleri 1267 kere tekrar eder ve bunu üç ay boyunca sürdürür.

  2. Veya; "Fallâhu hüve'l-veliyyü ve hüve yuhyî" = "Muhakkak ki Allah dosttur ve yaratandır." (Şura, 42/9) âyetini, beraber olmadan önce 289 kere tekrar eder.

  3. Veya; "HüvaIIahü'l-hâliku'l-bâriü" = "O yaratandır ve yoktan var edendir." (Haşr, 59/24) âyetini 1054 kere tekrar eder.)

  4. Veya; tıbbî bir arızası olmamak şartıyla, çocuğu olmayan bir kadın, eğer aybaşı halinden üç gün sonra, öğle saatlerine yakın bir zamanda temiz bir kâğıt üzerine 110 defa "Bismillâhirrahmânirrahîm" yazıp o kâğıdı üzerinde taşıyarak eşiyle beraber olursa, Allah'ın izniyle hâmile kalır. (Hâmile kalıncaya kadar kâğıdı üzerinde taşımalıdır.)

  ERKEK ÇOCUK SAHİBİ OLMAK İÇİN OKUNACAK DUA

  "Oğlan olsun, kız olsun, eli-yüzü düz olsun." sözü çok önemli bir gerçeği ifade etmektedir. Gerçekten de oğlanın mı, yoksa kızın mı hakkımızda hayırlı olacağını bilemeyiz. Allah'tan çocuğun da hayırlısını istemeliyiz. Erkek de kız da isteyebiliriz. Ama bu konuda da ısrarcı olmamalıyız. Bu konuda şöyle demelidir:

  "Allah'!ım, Senden erkek (veya kız) çocuğu istiyoruz. Ama sen daha iyi bilirsin. Hakkımızda hangisi hayırlı ise onu ver."

  Evet böyle demeli ve doğan çocuk ister erkek ister kız olsun asla itiraz etmemeli veya memnuniyetsizlik göstermemelidir. Zaten bunun faydası da yoktur. Zira bu, kimsenin elinde olan bir şey değildir. Tamamen Allah'ın takdiridir. O'nun takdirine itiraz ise kimsenin haddi değildir. Bu durum kullukla, Müslümanlıkla asla bağdaşmaz. Allah'ın takdirine gönül rızası ile boyun eğmek, bize verdiğini baş-göz üstüne kabul etmek gerekir. Baştaki cümleyi bir kere daha tekrarlayalım: "Oğlan olsun kız olsun, eli-yüzü düz olsun." Amin.

  Erkek çocuk isteyen, birleşme öncesinde besmele ile üç defa ihlâs sûresini, sonra da şu duayı okur:

  "Allahümmec alnî min ledünke zürriyyeten tayyi-beten mutîaten." = "Allah'ım, bana yüce katından temiz ve saygılı bir nesil ihsan eyle."
   
 14. Allah razı gelsin dualarla hamile kaldım
   
 15. Sevimli cadı

  Sevimli cadı Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  5 Aralık 2016
  Mesajlar:
  1.220
  Beğenilen Mesajlar:
  154
  Ödül Puanları:
  63
  Allah sizden de razı olsun darısı evlat isteyenlere inşallah.En çok hangi duaları okudunuz acaba bilgi verebilirmisiniz ?
   
Çocuk olması için dualar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Dileğinin kabul olması için dua!! (etkili)

  Dileğinin kabul olması için dua!! (etkili)

  dileklerin kabul olması için dualar dileğin kabul olması için dua dua bir dileğinin en etkili dileklerin kabulu en etkili Rabbim tüm gönüllerin duasını işitsin meleklerim.İşte benden size bir dilek duası nasip olursa bende aynı duayı yapacağım.Dileklerinizin kabul olması dileğiyle :D Dileğinin gerçekleşmesi için: ilk olarak bir sürahiye su koyacaksın yağmur suyu olursa daha güzel olur önüne...
 2. Dileklerin Kabul Olması İçin Okunacak Dua

  Dileklerin Kabul Olması İçin Okunacak Dua

  bu konu dilek duası ve anlamı hakkında bilgiler içermektedir. Yer gök dua üzerinedir. Yüce Allah öncelikle hakkınız da hayırlı olan tüm duaları kabul etmesini dileyerek sizlere gönlünüzden geçen her türlü dileğin kabul olması için okunması gereken dilek duasını paylaşıyorum. Mesru Ve iyi niyetli olmak sarti ile bir arzunun indellah gerceklesmesini istiyen kimse abdesli olarak verecegim...
 3. Meleklerimize Çocuk OLması İçin Dualar

  Meleklerimize Çocuk OLması İçin Dualar

  Allah'tan her şeyin hayırlısını istemelidir. Bizim için neyin hayırlı olup olmadığını bizler bilemeyiz. Bir âyet-i kerimede de bildirildiği gibi, hayır zannettiğimiz şeyler bazen bizim için şer, şer sandıklarımız da hayır olabilir. Onun için Allah'tan her şeyin, bu arada çocuğun da hayırlısını istemeliyiz. Çocuk sahibi olmak elbette her kesin istediği bir şeydir. Yaratılış kanunları da bu...
 4. Dileklerin kabul olması için okunacak dualar

  Dileklerin kabul olması için okunacak dualar

  Evlenmek isteyen, çocuğu olmayan, bir hastalığı olan, evinde geçimi olmayan veya imtihana girmek isteyen yahut iş arayan kimse, muradının hâsıl olması için ne yapmalıdır? CEVAP İnsan, bir işin neticesinin iyi mi, kötü mü olacağını bilemez. Muhakkak şu işim olsun diye ısrar etmemeli, (Hayırlıysa olsun) demeli. Kur’an-ı kerim ve dua, şartları gözetilerek okunursa, fayda verir. Okuyanın ve...
 5. Çocuğum olmuyor nasıl dua etmeliyim ?

  Çocuğum olmuyor nasıl dua etmeliyim ?

  Günümüzde kısırlık oranı gittikçe artsada tıptaki yenilikler umutlandırıyor.Çevresel faktörler,genetik yatkınlık,düzensiz beslenme,zararlı alışkanlıklar,kilo,hormonal problemler,kalıtsal hastalıklar kısırlık nedeni.Modern tıpta çare bulamayan bir çok çift çareyi bitkisel kürlerden, dualar da aramakta.Biz bu konumuzda çocuk sahibi olmak için okunacak dualara yer vericez.Öncesi ; Çocuk sahibi...

Sayfayı Paylaş