Çocuk olması için dualar

  • Konbuyu başlatan Uzman SühaN
  • Başlangıç tarihi
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Ozlem24' Alıntı:
Allah rizasi icin duaniza ihtiyacim var 12 senedir cocugum olmuyor tam hamile kaldim mucize dusuk tehlikem var yalvariyorum dua edermisiniz rabbim kimsenin kucagini bos koymasin
Allah şifa versin rabbim bebeğinizi size bağışlasın..
Bu İsmi Şerifin Okunuşu: El Mubdiu
Bu İsmi Şerifin Manası: İlk İcat Eden Yaratandır
İsmi Şerifin Kullanımı
Her Kimin hanımı hamile olsa ve çocuk düşürmekten korksa, bu ismi şerifi 10 kere okur ve işaret parmağını hanımının karnı üzerine dolaştırırsa, Muhakkak Allah’u Teala çocuğu düşürmekten ve Anneyi zarardan korur.
Kaynak: Şeyh alim Celalu-l Hak Ved-din (k.s.)’in Esmaül Hüsna İle Şifa Risalesi

Aşağıdaki isimlerle Ayeti kerimeyi yazıp hamile kadın bunu üzerinde taşırsa, Allah Teala hazretlerinin izniyle bir daha çocuğu düşmez ve kolay bir hamilelik dönemi geçirir.
Yazılacak olanlar budur :
اَفِقٍ مَرِيقٍ تَزِيقٍ وَثِيقٍ لاَبُدَّ وَلاَتَزِيغْ اُسْكُنْ اُسْكُنْ اَيُّهَا الْمَوْلُودْ بِرَبِّ عَادٍ وَثَمُودْ وَنُقِرُّ فِى اْلاَرْحَامِ مَا نَشَاءُ اِلَى اَجَلٍ مُسَمَّى
Efikın Merikın Tezikın Vesikın la büdde vela teziğ üskün üskün eyyühel mevlüd birabbi adin ve semud. Ve nükırrü fil erhami ma neşa-ü ila ecelin müsemma.
 
D

doğal şifa

Forum Okuru
Merhabalar. Ben arıcıyım ve arı sütü üretmekteyim. Arı sütü mucizevi bir arı ürünü olup, özellikle sağlığı yerinde olduğu halde çocuğu olmayan eşler için şifa kaynağıdır. Tedavi gören eşler için ise tedaviyi destekleyici çok kuvvetli ve faydalı bir üründür. Fakat kullanacağınız arı sütü doğal, saf ve yerli üretim olmalıdır. Bunu da ancak arıcılarda bulabilirsiniz. Arı sütü gönderdiğimiz birçok aileden çok güzel olumlu geri dönüşler almaktayız. Doğal arı sütü isteyenler gelip çiftliğimizden taze taze alabilirler. Gelemeyenlere ise soğuk zincirde kargo ile gönderiyoruz. Arı sütü ile ilgili sorularınız için tel EDIT BY BEYZA
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
ÇOCUK SAHİBİ OLMAK İÇİN OKUNACAK DUA:

Allah'tan her şeyin hayırlısını istemelidir. Bizim için neyin hayırlı olup olmadığını bizler bilemeyiz. Bir âyet-i kerimede de bildirildiği gibi, hayır zannettiğimiz şeyler bazen bizim için şer, şer sandıklarımız da hayır olabilir. Onun için Allah'tan her şeyin, bu arada çocuğun da hayırlısını istemeliyiz. Çocuk sahibi olmak elbette her kesin istediği bir şeydir. Yaratılış kanunları da bu yöndedir. Ama bazı durumlarda bazı insanlar için çocuk sahibi olmamak hayırlı olabilir.

Çocuğu olmayanlar, bunun sebeplerini araştırıp bu sebepleri ortadan kaldırmak ve çocuk sahibi olmak için çalışabilirler. Fakat bütün gayretlere rağmen yine çocuk olmuyorsa bunu dert etmek, ısrarla bu konu üzerinde durmak da doğru değildir. Belki de onlar için hayırlı olan öylesidir. Belki çocukları olsaydı başlarına bilinmedik belâlar gelecekti ve Allah onları o belâlardan korumak için çocuk vermedi.

Evet, çocuk istemeli, bunun yollarını da aramalı, ama işi çığırından çıkarıp takıntı haline getirmemelidir. Her şeyin hayırlısını istemelidir. Cenab-ı Hak, hakkımızda her şeyin haylırlısını versin. (Amin)

1. "İnne rabbeke hüve'I-hallâku'l-alîm." = "Muhakkak ki Rabbin her türlü yaratma şeklini bilir." (Hicr, 15/86) âyetini geceleri 1267 kere tekrar eder ve bunu üç ay boyunca sürdürür.

2. Veya; "Fallâhu hüve'l-veliyyü ve hüve yuhyî" = "Muhakkak ki Allah dosttur ve yaratandır." (Şura, 42/9) âyetini, beraber olmadan önce 289 kere tekrar eder.

3. Veya; "HüvaIIahü'l-hâliku'l-bâriü" = "O yaratandır ve yoktan var edendir." (Haşr, 59/24) âyetini 1054 kere tekrar eder.)

4. Veya; tıbbî bir arızası olmamak şartıyla, çocuğu olmayan bir kadın, eğer aybaşı halinden üç gün sonra, öğle saatlerine yakın bir zamanda temiz bir kâğıt üzerine 110 defa "Bismillâhirrahmânirrahîm" yazıp o kâğıdı üzerinde taşıyarak eşiyle beraber olursa, Allah'ın izniyle hâmile kalır. (Hâmile kalıncaya kadar kâğıdı üzerinde taşımalıdır.)

ERKEK ÇOCUK SAHİBİ OLMAK İÇİN OKUNACAK DUA

"Oğlan olsun, kız olsun, eli-yüzü düz olsun." sözü çok önemli bir gerçeği ifade etmektedir. Gerçekten de oğlanın mı, yoksa kızın mı hakkımızda hayırlı olacağını bilemeyiz. Allah'tan çocuğun da hayırlısını istemeliyiz. Erkek de kız da isteyebiliriz. Ama bu konuda da ısrarcı olmamalıyız. Bu konuda şöyle demelidir:

"Allah'!ım, Senden erkek (veya kız) çocuğu istiyoruz. Ama sen daha iyi bilirsin. Hakkımızda hangisi hayırlı ise onu ver."

Evet böyle demeli ve doğan çocuk ister erkek ister kız olsun asla itiraz etmemeli veya memnuniyetsizlik göstermemelidir. Zaten bunun faydası da yoktur. Zira bu, kimsenin elinde olan bir şey değildir. Tamamen Allah'ın takdiridir. O'nun takdirine itiraz ise kimsenin haddi değildir. Bu durum kullukla, Müslümanlıkla asla bağdaşmaz. Allah'ın takdirine gönül rızası ile boyun eğmek, bize verdiğini baş-göz üstüne kabul etmek gerekir. Baştaki cümleyi bir kere daha tekrarlayalım: "Oğlan olsun kız olsun, eli-yüzü düz olsun." Amin.

Erkek çocuk isteyen, birleşme öncesinde besmele ile üç defa ihlâs sûresini, sonra da şu duayı okur:

"Allahümmec alnî min ledünke zürriyyeten tayyi-beten mutîaten." = "Allah'ım, bana yüce katından temiz ve saygılı bir nesil ihsan eyle."
 
Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
meryem burhan dinçoğlu' Alıntı:
Allah razı gelsin dualarla hamile kaldım

Allah sizden de razı olsun darısı evlat isteyenlere inşallah.En çok hangi duaları okudunuz acaba bilgi verebilirmisiniz ?
 
K

kerem Allah

Forum Okuru
çocuğu olmayanlar 41 hurmaya meryem suresi okusun aç karnına yesin bebeği olacaktır
 
Melis ank

Melis ank

Aktif Üye
Üye
Çocuk olması için meryem suresinin hurmaya okunduğunu bende duymuştum. Yalnız her bir hurmaya meryem suresi okunmalı. Yani 41 hurmaya bir meryem suresi okunmuyor. Meryem suresi ile birlikte zekeriya peygamberin duası da okunmalı. Bir cuma vakti okunmuş hurmanın yenmesi tavsiye ediliyor. Allah dileyen herkese hayırlı evlatlar versin inşallah.
 

Benzer İçerikler

B
Cevaplar
3
Görüntüleme
39K
AySn87
AySn87
LAMİYA
Cevaplar
17
Görüntüleme
41K
leyla sarı
L
Uzman SühaN
Cevaplar
5
Görüntüleme
6K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
orjinal-catlaq
Cevaplar
3
Görüntüleme
15K
inci peri masalı
inci peri masalı
Üst