Çok Erken Hamilelik Belirtileri nelerdir haydi gelin öğrenelim

Benim adet günüme 2 gün var ama bir haftadan fazla oldu sürekli uykum var bacaklarımda sızı ara ara bas agrısı asırı iştah sık sık idrara gitme agzımda kuruluk sürekli su ihtiyacı kasıklarımda sancı yok ama huzursuzluk var ayrıca yemek yiyorum ama azar azar biraz yiyince midem bulanıyor doymus gbi hissediyorum ve yarım saat sonra tekrar acıkıyorum... ( mide bulatısı aşırı değil)
Selam canim.iki gun kalmis adetine gebelik testi alip bakabilirsin.iki gun onceden geliyosa adetin cikabilir .bu dedigin belirtiler
psikolijikde olabilir.en iyi cevap test yapmak
.inslh hamilesindir

Ben de yeni üyelerden biriyim. Uzun zamandır takip ediyorum burayı. Biz de eşimle bebek istiyoruz bu ay korunmayı bıraktık. Ama ben polikistik over hastasıyım. Doktorum açıkça hemen hamile kalma olasığımın düşük olduğunu söyledi. Ama bu ay solumdan yumurtlayacağımı da söyledi kocaman bir yumurta gözüküyormuş. Yumurtlamamı hem idrar testiyle hem de doktorumun önerdiği tükürükle yumurtlama testiyle takip ettim. 5 ocakta adet olmuştum. 8. günde yani 13 ocakta idrarla yumurtlama testim çift çizgi çıktı. o gün ilişkiye girdik daha sonra gün aşırı ilişkiye girdik. Tükürük testi de tam yumurtlama zamanını gösteriyor. 16-17 ocakta tükürük testim pozitif çıktı. o günlerde de ilişkiye girdik. Tam yumurtladığım vakti iyi değerlendirdik yani. En son dün ilişkiye girdik işte.. Ama şu an kasıklarımdan aşağıya doğru kasılmalar var ağrı yapıyor arada bir bıçak saplanıyor gibi sancılar tutuyor bacağıma iniyor. Sanki karnımın altı şiş gibi hissediyorum. Tuvaletim varmış gibi geliyor. Acaba rahim mi hazırlanıyor dersiniz? Döllenme olma ihtimali yüksek aslında ama Allah ım izin verirse olur :) yorumlarınızı bekliyorum
İnşallah hamilesinizdir

Benim adet günüme 2 gün var ama bir haftadan fazla oldu sürekli uykum var bacaklarımda sızı ara ara bas agrısı asırı iştah sık sık idrara gitme agzımda kuruluk sürekli su ihtiyacı kasıklarımda sancı yok ama huzursuzluk var ayrıca yemek yiyorum ama azar azar biraz yiyince midem bulanıyor doymus gbi hissediyorum ve yarım saat sonra tekrar acıkıyorum... ( mide bulatısı aşırı değil)

Merhaba,

Belirtiler den yola çıkarak gebelik var yada yok diyemeyiz. Bu yanlış ve yanıltıcıdır. Belirtiler mens belirtisi , psikolojik gebelik olabiliyor.Bu yüzden beklenen mensiniz de en az 3 günlük gecikme olursa olursa test yapın..

Merhaba ıyı aksamlar benim de gecen ay Ekim de 25'ınde adetim geldı 31 de bitti ve kasim ayı bitti suan acaba hamileyimıdır

Kızlar merhaba ben 3 aylık hamileyim. Hamileliğimin ilk iki ayında çok şiddetli mide bulantısı yaşadım. Benim için bu en belirgin belirtiydi ve bir o kadar da kabus dolu günlerdi. Sabah uyanmak ve işe gitmek resmen bir işkenceye dönüşmüştü. Toplu taşıma araçlarına binemiyordum. Mide bulantı, sık sık idrara çıkmak, kabızlık, baş dönmesi, iştah kaybı, kokulara duyarlılık gibi belirtilerle 2 ay boyunca yaşam mücadelesi verdim desem yalan olmaz.

Şimdi 3.ayımdayım ve Allaha şükür mide bulantılarım, baş dönmelerim azaldı. Bir iki lokma yiyebilecek durumdayım. Fakat kabızlık durumum maalesef devam ediyor. Bol bol su içmeye çalışıyorum. İlk aylarda bile böyleyse 9. Ayı düşünemiyorum kızlar:oops::oops:

Canım 9. Ayında kendine özgü dertleri var. Hamilelik fazlasıyla tatlı bir telaş olmasının yanında elbette bir o kadar da zorlu bir süreç. Kolay hamilelik diye bir şey yoktur bence. Ben iki kez hamilelik yaşadım ve iki hamileliğimde de farklı durumlar yaşadım. İlk kızıma hamileyken mide bulantılarım 9 ayın sonuna kadar sürmüştü. İkinci hamileliğimde bulantı yerine kabızlık çektim.

Kabızlık öylesine canımdan bezdirmişti ki tuvalette ağladığım geceleri hatırlıyorum. Aynı şekilde sürekli idrara çıktığım günleri ve geceleri hiç unutmam. Artık benim için rahat uyku denilen kavram kalmamıştı. Göğüslerimde ki hassasiyet yüzünden yan yatıp uyuyamıyordum. Sıkıntı dolu iki hamilelik sonrasında üçüncüye tövbe ettim işte :D

Merhaba ben yeni üyeyim buraya size sorum ben 5 ay önce kurtaj oldum 14 haftalik bebeğime kalbi durduğu içn. Ve 5 aydır da korunmuyoruz acaba hamile kalmam ne kadar sürer bide bende ilk hamilelikte hiç bir belirti yaşamadım sadece adet olacağım gün olmadım test yapıp öğrenmiştim şimdide belirti yok adetime 3 gun var

Merhaba ben yeni üyeyim buraya size sorum ben 5 ay önce kurtaj oldum 14 haftalik bebeğime kalbi durduğu içn. Ve 5 aydır da korunmuyoruz acaba hamile kalmam ne kadar sürer bide bende ilk hamilelikte hiç bir belirti yaşamadım sadece adet olacağım gün olmadım test yapıp öğrenmiştim şimdide belirti yok adetime 3 gun var

Merhaba,

Üyeliğiniz hayırlı olsun. Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Size önerim gebelik planı öncesi mutlaka hekime görünün. Kürtaj sonrası bazı komplikasyonlar olabilmekte ve bu durum da gebe kalmayı zorlaştırabilmektedir. Beklenen mensiniz de en az 3 günlük bir gecikme söz konusu olursa test yapın. Gebelik söz konusu olmaz sa ,hekime görünüp muayene olun.

Geri