dayak çok mu normal bişey ???????????

bence en güzelini yapıyorsun canım..Sakın kararından vazgecme 2.5 aylık evli bi cift tartışabilir ama sokak ortasında dayak atılmasınada ohaa diyorum.. insanlar ne derse desinn vızz gelsin mahalle baskısı cevremizdde cok görüyoruz onlar konşur konuşur dururlar en fazla yapılcak dedikodun bi ay sen doğru olanı yapp.. bu kdr yeni evli adamdan böyle bi haraket cok itici ailen sahibleniyorsa yollarınızı gönül rahatlıgyla ayır ... Allah herşeyin hayırlısını versin Rabbim pişman olunacak kararlar verdirmesin.. ..mahalle dedikodusuna aldırma hayat bu insanın başına ne gelecegini Allah bilir canım..kendini üzmee..Ayıp başına K harfi koy Kayıp olur tatlım:tik:

sanırım senınle aynı kaderı paylasıyoruz,, ben 10,10,2010 da evlendım cnm cok fzla bır zaman olmadı bnm yasım 19 esımın yası 29 cnm aramızda 10 yas fark var tabıııkı bnm oonun kadar olgun onun dusunduqu gıbı dusunmemı istıyor ee bazende yasımın verdıqı cahıllkle ılerıyı dusunmıyorum her genç kadın yada kız gıbı bnmde ısteklerım beklntlerım oluyor ama bzn bunu bnm adam anlamıyor esımın last chaos dıye onlıne bır oyunu var hepp butunnnnn gununu onla gecırıo ve benle pek ılglnmemeye basladı bnm konusmalarım onun için gereksız olduqunu dusunydum neyse bu oyunda bırtane kız var onla yazısıyordu bırgun çıldırdım bagırdım yeter be ben yzassam bu kadar erkekle dedım kafamı kopartırsın bıttı bu iş dedım bayaaaaa bırr dayak yedım dudagım falan patladı daha sonra.. işte esımle trakya ya gıttık ılk defa kaynanamı gorcem bılmem ne koyunde oturuo.. esımn orda eskı sevgılısı kader dıye bı kız varmıs gercı evlenmıs kızz ama normal bı kız deyılll o yoln yolcusu ... nese kaynanam ben esim fatma ablaya gıttk koyden ordada bır kız duruo kız kardesıymıs kız daha bırsey demeden benm adam gulmeye basladı oyle salak gıbı bnde eve gıdınce dedım daha kız bır bok demeden sen nıye guluon dedım tabıı sonradan anlattılar kaderın kardfesı oldugunu fatmadayken bılmıyordum sen bnı kaynanamın içinde dööv dövvv gözlerıme morluklar coktuu 1 . deyıl 2 deyıl arada tokat atıo yuvam bozulmasın dıye bırkmıyorum onu hep ... dıyorum senı baba yapçam artık bak vurma yarın bırgun coluqumun cocugumun içde vurrsun bosanma sebebım olur dıyom korkmuyor..

kadınları robot zannediyo bizim millet insan olarak görmüyolar.senin canının yandığı onların ne farkında ne umrunda önemli olan erkeğin ne hissedip ne yaptığı resmen.

en doğru kararı vermişsiniz..
kapınızı kapattığınızda herkes dışarı da kalır ve kimse ne yaşadığınızı ne düşündüğünüzü bilemez..
sadece akıl verirler..'yapma ,yuvanı yıkma vs ..'
bir insan 7sinde neyse 70inde de odur..
eşinizin değişmesi mümkün olmadığına göre en mantıklısı yolunuzu ayırmak..
Allah yardımcınız olsun..

sanırım senınle aynı kaderı paylasıyoruz,, ben 10,10,2010 da evlendım cnm cok fzla bır zaman olmadı bnm yasım 19 esımın yası 29 cnm aramızda 10 yas fark var tabıııkı bnm oonun kadar olgun onun dusunduqu gıbı dusunmemı istıyor ee bazende yasımın verdıqı cahıllkle ılerıyı dusunmıyorum her genç kadın yada kız gıbı bnmde ısteklerım beklntlerım oluyor ama bzn bunu bnm adam anlamıyor esımın last chaos dıye onlıne bır oyunu var hepp butunnnnn gununu onla gecırıo ve benle pek ılglnmemeye basladı bnm konusmalarım onun için gereksız olduqunu dusunydum neyse bu oyunda bırtane kız var onla yazısıyordu bırgun çıldırdım bagırdım yeter be ben yzassam bu kadar erkekle dedım kafamı kopartırsın bıttı bu iş dedım bayaaaaa bırr dayak yedım dudagım falan patladı daha sonra.. işte esımle trakya ya gıttık ılk defa kaynanamı gorcem bılmem ne koyunde oturuo.. esımn orda eskı sevgılısı kader dıye bı kız varmıs gercı evlenmıs kızz ama normal bı kız deyılll o yoln yolcusu ... nese kaynanam ben esim fatma ablaya gıttk koyden ordada bır kız duruo kız kardesıymıs kız daha bırsey demeden benm adam gulmeye basladı oyle salak gıbı bnde eve gıdınce dedım daha kız bır bok demeden sen nıye guluon dedım tabıı sonradan anlattılar kaderın kardfesı oldugunu fatmadayken bılmıyordum sen bnı kaynanamın içinde dööv dövvv gözlerıme morluklar coktuu 1 . deyıl 2 deyıl arada tokat atıo yuvam bozulmasın dıye bırkmıyorum onu hep ... dıyorum senı baba yapçam artık bak vurma yarın bırgun coluqumun cocugumun içde vurrsun bosanma sebebım olur dıyom korkmuyor..

daha yaşın çok küçük küçücükken evlenmişsin bu kadar dayak yemişsin eşinle aranda 10 yaş var ve çocuk sahibi olmak mı istiyorsun burçin sen emin misin onun çocuk sahibi olunca değişeceğine? bak burada tanıdık bir abla var eşinden işten gelirken oğlanı okuldan al deyince kıyamet koparıyor 5 dakika oyununa geç kalacak diye online oyunlar bağımlılık yapıyor asla huyundan vazgeçmez bu tip kişiler iyi düşün bu genç yaşında hemen anne olma böyle sorunlar varken... asla evlilikteki sorunları çocukla çözemezsin...

bence evlilik karsilikli sevgi ve saygi cercevesinde olmasi gerekiyor.... eyer bu böyle olmuyorsa o evlilikte mutluluk olmuyor zaten.
En güzelini yapmissin, daha fazla hasar görmeden kurtul ondan.
rabbim insallah benim yuvami kurtarir korkuyorum esim beni dövmedi ama asaliyor sürekli küfür ediyor.
Huzursuzum onu cok sevdigim icin aryilmaktan korkuyorum
Rabbim yar ve yardimcin olsun
Amin

allah belalarını versin ah kardeşim aynı şeyleride ben yaşıyorum insan dayak yiyince kendini çok aciz hissediyo bide benimki yüksek bir işi var 1.5 yıllık evliyim seni öyle çok çok iyi anliyorumki benimkide dışarda iyilik meleyi evde şeytan ilgi yok benim yediğim dayağın haddi de yok ama çaresizlik çekiyorum ayrılsam kime gideyim kaç gün aileme sığınırım laflarını çekerim aahh bi gücüm olsada ben de onu dövsem nasıl can yanıyomuş anlasın diye ama mecburiyet canım

Ey Allahim c.c. su hayirli gecelerin yüzü suyu hürmetine, bu mesajlari okuyup üzülenlerin yüzü suyü hürmetine, bu günlerde senin rizani kazanmak icin oruc tutan kullarinin yüzü suyu hürmetine, ve habibinin yüzü suyu hürmetine.... eslerimizin bize sevgi ve saygi cercevesinde davranmasini nasip eyle... Tipki efendimiz SAV esine davrandigi gibi... Eslerimizi islah eyle.... Amin

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:(Bir mümin, kötü huylu diye hanımına kızmasın! İyi huyu da olur.) [Müslim]

(Kadın, zayıf yaratılışlıdır. Zayıflığını susarak yenin! Evdeki kusurlarını görmemeye çalışın!)
[İbni Lal]

(Hanımı ile iyi geçinip şakalaşanı Allahü teâlâ sever, rızklarını artırır.)
[İ.Lâl]
(En iyi Müslüman, hanımına en iyi davranandır. İçinizde, hanımına en iyi davranan benim.) [Nesai]

(Hanımına güler yüzle bakan erkeğin defterine, bir köle azat etmiş sevabı yazılır.)
[R.Nasıhin]
(Kadınlara ancak asalet ve şeref sahibi kimse değer verir. Onları ancak kötü ve aşağılık kimseler hor görür.)
[İ.Asakir]
Erkek hep kendini kusurlu görmeli
Kur’an-ı kerimde, insana gelen musibetlerin, günahları sebebiyle geldiği bildirilmektedir. Fudayl bin İyad hazretleri, (Hanımım huysuzluk yapınca, dine aykırı bir iş yaptığımı anlardım. Hemen o işime tevbe edince, hanımın huysuzluğu da giderdi. Böylece tevbemin kabul edildiğini de anlardım) buyurdu. O halde, Müslüman erkek, hanımı ile iyi geçinir. Çünkü kadınların da, erkekler üzerinde hakları vardır. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
(Hanımlarınızı üzmeyin. Onlar, Allahü teâlânın size emanetidir. Onlara yumuşak olun, iyilik edin!)
[Müslim]
Eve gelince hanımına selam verip hatırını sormalı, üzüntü ve sevincine ortak olmalı. Çünkü, o başkalarından ümitsiz ve yalnız kendisine alışmış bulunan dostu, dert ortağı, kendinin neşelendiricisi, çocuklarının yetiştiricisi ve çeşitli ihtiyaçlarının gidericisidir.

Erkek, hep kendini kusurlu görmeli, (Ben iyi olsaydım, o böyle olmazdı) diye düşünmelidir. Hanımının iyiliğini, iffetini Allahü teâlânın büyük nimeti bilmelidir. Onun huysuzluklarına iyilikle muamele etmeli, iyiliği çoğalıp, her işi seve seve yapınca, ona dua etmeli ve Allahü teâlâya şükretmelidir. Çünkü, uygun bir kadın büyük bir nimettir. İyi davranmak, sadece hanımı üzmemek değildir. Onun verdiği sıkıntılara da katlanmak demektir. Yani bir erkek, ben iyi bir kocayım diyorsa, hanımından gelen sıkıntılara katlanması lazımdır. Hadis-i şerifte, (Hanımının kötü huylarına katlanan erkek, belalara sabreden Hazret-i Eyyüb gibi mükafatlara kavuşur) buyuruldu. İyi Müslüman olmak için hanım ile iyi geçinmek şarttır. Kur’an-ı kerimde de mealen, (Onlarla iyi, güzel geçinin!) buyuruluyor. (Nisa 19)

Aklı olan karı koca, birbirini üzmez. Hayat arkadaşını üzmek, incitmek, ahmaklık alametidir. Zalim, huysuz kimsenin eşi, devamlı üzülerek sinirleri bozulur. Sinir hastası olur. Sinirler bozulunca, çeşitli hastalıklar hasıl olur. Hayat arkadaşı hasta olan bir eş, mahvolmuş, mutluluğu sona ermiş demektir. Eşinin hizmet ve yardımlarından mahrum kalmıştır. Ömrü, onun dertlerini dinlemekle, ona doktor aramakla, ona alışmamış olduğu hizmetleri yapmakla geçer. Bütün bu felaketlere, bitmeyen sıkıntılara kendi huysuzluğu sebep olmuştur. Dizlerini dövse de, ne yazık ki bu pişmanlığının faydası olmaz. O halde; eşine yapılacak huysuzluğun zararı kendine olur. Ona karşı, hep güler yüzlü, tatlı dilli olmaya çalışmalı! Bunu yapabilen, rahat ve huzur içinde yaşar, Allahü teâlânın rızasını da kazanır!

hayatımdaki en çok kınadığım şeydir bu bi adam bozmasının kadına el kaldırması....ailemdede eşimdede görmedim eşim bikere tartışırken elini kolunu kaldırarak konuştu sen banamı vurucaksın diye kollarını yüzünü hep yırttım o savunma içgüdüsüyle....tahammülüm yok yada savunma mekanizmam fazla çalışıyor bilmiyorum ama bana vuran birine kesin aynı şekilde tattırırım....ilk başta bu tavizi vermemek gerek sanırım çünkü bişeye izin verinde sonu gelmiyo maalesef...sizin içinde çok üzüldüm ewde vurması bile yanlış ve çirkinken birde dışarıda yapmış bu hareketi...
elalemin lafına bakmayın kendinizi daha fazla ezdirmeyin çnkü bunların dewamı gelir...

Benzer Diğer Konularımız !

Geri