Dermal dolgu nasıl yapılır ?

Uzman SühaN

Administrator
Dermal dolgu nasıl yapılır ?
Cildimiz zamanla bir çok koşuldan etkilenip deforme olabilir. Güneşe maruz kalma, genetik yatkınlık,aşırı kilo verme, yaşla gelen kırışıklıklar zamanla cilt dokusunu değiştirebilir. Bir çok kadın zamana meydan okuyup genç kalmak ister. Bu istekle hareket edenler yüzlerini ya gerdirir yada dolgu ve botox tan faydalanır. Günümüzde botox ve dolgu enjeksiyonları sıklıkla yapılmakla birlikte maliyetide yapılacak işleme göre değişmektedir.
dermal dolgu.jpg
Dolgu yaptırmak isteyenler sıklıkla merak ettiği sorular ; işlem acı vericimi, dolgu ciltte ne kadar kalıyor, bu işlemler kalıcımı ve herhangi bir yan etkiye sahipmidir ? Merak edilen bu soruların yanıtını sizler için araştırdık.

Dolgu enjeksiyonları , genellikle yüz üzerinde, ciltteki kırışıklıkları veya çökmeleri izleri düzeltmek için kullanılan kozmetik bir tedavidir . Ayrıca dudakları dolgunlaştırmak için kullanılırlar. Derinin altına enjekte edildiğinde, bir dolgu, bu alanı yükseltir veya şişirir. Bu genellikle zamanla ortadan kaybolur.

Dermal dolgu nedir nasıl yapılır ?Dermal dolgular nerelerde kullanılır ?

Burundan ağıza kadar uzanan derin kırışıklıkları giderir (nazolabial kıvrımları ) hacim kazandırır ve düzleştirir.
Dudak üstündeki çizgileri düzleştirmek ve dudak kenarlarında dikey çizgileri düzleştirmek.
Dudak şeklini arttırmak , yanaklara güç kazandırmak,
Gözlerin altındaki çöküntüleri (boşlukları) doldurmak.
Cilt üzerindeki sivilce çukurlarını izlerini düzeltmek
Çeneye hacim kazandırmak ve çene görüntüsünü iyleştirmek

Dermal dolgu maddeleri doğal olarak türevlendirilmiş veya sentetik bir malzemedir ve bu alanı düzeltmek , kırışıklıkları gidermek , cilde hacim kazandırmak amacıyla cilde enjekte edilir. Dolgu maddesinin türüne bağlı olarak, etki altı aydan iki yıla kadar uzayabilir; Yarı kalıcı veya kalıcı dolgu maddeleri için etkiler beş yıla kadar sürebilir ve daha da uzun süreli olabilir.

Dolgu işlemi nasıl yapılır ?

Dolgu maddesi cildinize enjekte edilmeden önce , cildiniz önce lokal anestezi ile uyuşturulur . Daha sonra bir kozmetik cerrah veya dermatolog deri altına dolumu enjekte etmek için bir iğne kullanır. Bir tedavi oturumu yaklaşık 15 dakika sürer. Bazı dolgu maddeleri, birkaç hafta arayla tekrar oturumlarında yapılır. Acı hissiyatı düşüktür. Acı eşiği düşük olanlar acıyı biraz daha yoğun hissedebilir.

Dolgu fiyatları nasıldır ?

Dolgu fiyatları kullanılan malzemenin türüne ve kliniğin özelliğine göre değişiklik gösterebilri. İşlem yapılırken bir dan fazla kullanım söz konusu olabilir buda fiyat aralığını değiştirebilir. Yeni dolgu ypan bir arkadaştan aldığım bilgiye göre üst dudağa sadece 750 Tl vermiş. Burun kenarlarına uygulanan dolgu içinde 750 Tl ödemiş.

Dolgu maddesi yüzünüze enjekte edildikten hemen sonra sonucu görebileceksiniz. 15-20 dakikada yüzünüzdeki değişime şahit olucaksınız. Dudağınıza dolgu yaptırdığınız zaman işlemi gerçekleştiren doktor size bu kadar hacim ve dolgunluk yeterlimi enjeksiyonu tatamiyle uygulayalımmı diye sorar. Siz aynadaki görüntüye göre karar vereceksiniz.

Bir dolgu enjeksiyonundan sonra, biraz ağrı, kızarıklık, şişme göreceksiniz. İşlem sonrası cildinize mutlaka buz tatbik edin. Bu şişmeleri morarmaları giderecektir. Ayrıca ilk gece uyurken yastığınızı yüksek tutun. Genel olarak, bir dermal dolgu işlemi bir poliklinik bazında yapılır. Aldığınız enjeksiyonların sayısı ve ekleme derinliği, talep ettiğiniz dolgunun türüne bağlıdır. Çok az ağrı söz konusudur ve derhal normal faaliyetlerine devam edebileceksiniz.

Dolgu maddesi zamanla vücut tarafından emilir. Vücut onu yabancı bir madde olarak algıladığı için onu yok etmeye çalışır. Bu nedenle birden fazla dolgu işlemi gerekebilir. Dolgu işlemin yan etkilerinden biri şişme morarma ve ağrıdır. Bunlar genelde normaldir fakat aşırı septomlara sahipseniz işlemi gerçekleştiren doktorla mutlaka iletişime geçin. Eğer varsa herpes zoster veya herpes simpleks salgınlar, bir dolgu enjeksiyonu bir alevlenme tetikleyebilir. Bu durumu da doktorunuza bildirin . Sevgili hanımlar yüze yapılan dolgu ile ilgili makalemizi incelediniz. Konuya dair sorularınızı ve yorumlarınızı bizlerle bu başlık altın dan paylaşabilirsiniz.
 

liya

Üye
Üye
piyasada satılan pahalı kremlere bir ton para verip sonucu beklemektende hemen sonucu görebileceğiniz bu tür işlemleri tercih ederim. dolgu yapıldığı an olumlu etkilerini görebiliyorsunuz genelde iki seans halinde yapılıyor duruma göre üçüncü bir seansa çarığabiliyorsunuz.dolgu işlemi özellikle dudak kenarı çizgileri yoketmek için çok işe yarıyor ben yaptırdım çünkü dayanma süresi kişiden kişiye de değişiyor benimkiler yaklaşık bir buçuk sene kadar gitmişti
 

Uzman SühaN

Administrator
Bazı hastalar için, yüz germe , kaş kaldırma veya göz merhemi gibi cerrahi en iyi yaklaşım olabilir. Yumuşak doku dolgu maddeleri gibi ameliyatsız gençleştirme tedavileri aynı sonuçları elde edemez ancak yaşlanmayı ve yıpranmayı geciktirebilir. Dermal dolgu zamanla ve çevresel fakörlerle yıpranan cilt üzerinde uygulanabilir. Göz çevresi,alın,burun, burun kenarları, dudak dudak çevresi , yanak gibi yüzün bir çok bölümünde kullanılabilir.
Bazı durumlarda dolgular, izlerin görünümünü iyileştirmek için kullanılabilir.Sonuç uygulamadan hemen sonra görülebilir. Dermal dolguların ömrü 6 aydır bazen daha uzun süreli olabilir. Dermal dolguyu bir plastik cerraha yada dermatoloğa yaptırabilirsiniz. Fiyat aralığı klinikten kliniğe ve işlemde kullanılan maddenin dozuna bağlıdır. Dermal dolgu yaptırarak yaşlanma belirtisi olan kırışıklıklardan ve hacim kaybına uğramış cilt görünümünden kurtulabilirsiniz
 
Üst