Diş Teli Fiyatları SSK-SGK Ücretleri

  • Konbuyu başlatan Uzman SühaN
  • Başlangıç tarihi
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Diş Teli Fiyatları SSK-SGK Ücretleri
2017 diş teli fiyatları,diş telini shk karşılıyormu,diş teli fiyatları,diş teli ne kadara takılır,sgk ve diş teli hakkında bilgiler

dd.jpg
Diş sağlığı bireyler için çok önemli olup, bir çok kişide estetik kaygı olarak görülmektedir. Muhakkak herkes inci gibi dişlere sahip olmak ister. Kişiler diş hekimlerinin öneri ve tedavileri ile ortodonti – diş teli tedavisine başlamaktadır. İllere ve ilçere göre farklılık göstermekte olan Diş teli ortodonti fiyatları 2014 SGK ve SSK tarafından belirlenmektedir.

Diş Teli Fiyatları 2014 ve Takılma Nedenleri;

Birbiri üzerine geçmiş dişler
Dişler arasında boşluk ve aralıklar
Isırma bozuklukları
Birbirini iterek zorlayan dişler
Kırık dişler
Olmak üzere bir çok alanda kullanılmaktadır ortodonti tedavisi. Ayrıca hastanın durumu uygulanacak tedavi şeklinide belirlemektedir. En uygun Diş teli fiyatları 2014 çekilecek panaromik röntgenden sonra belli olacaktır.

Diş Teli Fiyatları 2014 ve Etkileyen Faktörler
* Lingual braketler ile tedavi
* Şeffaf porselen braketler ile tedavi
* Klasik braketler ile tedavi
* Şeffaf plaklarla telsiz veya braketsiz tedavi
Genel olarak kullanılcak tedavi yöntem ve ortodonti uzunluğuna göre belirlenmtektedir. Bu uygulamalar 2500 – 6000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Ayrıca bazı poliklinkler yapılan kampanyalar sonucu, Diş Teli Fiyatları 2014‘ü 1500 TL‘ye kadar düşürdüğünü görmekteyiz.

Diş Teli Fiyatları 2014 SSK-SGK Ücretleri

Sağlık bakanlığı uygulamalarına göre Diş Teli taktırmak, sorunlu bir uygulama değil tamamen özel ve estetik bir uygulama olarak görülmektedir. Devlet hastanelerinde 8 yaşın altındaki çocuklara diş teli – ortodonti uygulaması yapılmaktadır. 18 yaşın üzerindeki kişilere ücretli olarak yapılmaktadır. 8-18 yaş arası kişilere yapılan diş teli tedavisinden 1000 TL gibi bir ücret alınmaktadır. Ancak sıra almaya çalışırsanız size çok ileri bir tarihe randevu verecektir.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
S

Saniye34

Yeni Üye
Üye
SGK tarafından yayımlanan tarifeye göre diş teli fiyat hesaplamasını şu linkten yapabilirsiniz:
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Şeffaf Diş Teli Fiyatları Ne kadar?

Diş çarpıklığı, aslında çocukluktan başlayan bir durumdur. Ancak dikkat edilmediğinden ilerleyen yaşlarda kalıcı dişlerin yerini almasıyla, bir sorun haline gelir. Bazende çürük dişlerin çekilmesi ile oluşan boşluğa dişlerin yayılması, almış olduğunuz bir darbe sonucu yaşadığınız rahatsızlık yada çene yapısının bozukluğu diş teli uygulanmasını gerektiren durumlardan bir kaçıdır. Dişlerdeki yamukluğun düzelmesini sağlayan diş teli, birkaç çeşittir. İçten takmalı diş teli, seramik diş telleri, altın diş telleri, damon diş telleri ve metal diş telleri olmak üzere gruplanır.

Bu çeşitler arasından en çok tercih edilen diş tellerinin bir çeşidi olan şeffaf diş teli, yapısı gereği seramikten oluşmaktadır. Genellikle yetişkinlerin tercihi olan bu diş telini kullanırken biraz dikkat etmek gerekir. Seramik kırılgan bir yapıta sahip olduğundan özellikle asitli içecek ve kabuklu kuru yemişler kesinlikle tüketilmemelidir. Şeffaf diş teli fiyatları pek çok yerde değişkenlik göstermektedir. Ancak belli bir fiyat aralığı vardır. Sağlığınız için harcamalarınız ne kadar önemli ise diş teli fiyatları da o kadar önemli sizin için. Şeffaf diş teli fiyatları için araştırma yapmakla ile birlikte doktor seçiminizinde bir o kadar önemi büyüktür. Çene yapısında çok fazla bir sorun yoksa en fazla 24 ay kadar süren bu tedavide bir çok kez doktorunuz ile kontroller gerçekleştireceğiniz için, bu tedavi süresince biraz sabırlı olmaya özen gösterilmelidir. Diş teli tedavisinde herhangi bir acı hissedilmez. Genel diş teli fiyatlarının içinde şeffaf diş teli fiyatları da 1.500 – 5.000 TL fiyat aralığındadır.

Size uygun olanı seçmekle beraber hayatımızın çoğu yerinde kredi kartı kullanıldığı için, bu tedavide de kredi kartı taksitleri sizin yükünüzü epeyce hafifletecektir. Örneğin tedavi masrafınız 3000 TL ise 12 aylık kredi kartı taksiti ile aylık ödeyeceğiniz 250 TL, bu süreçte sizi rahatlatacaktır. Son olarak da, diş telleri kullandığınız için ağız içi hijyenine normalde biraz daha fazla özen göstermeniz gerekir. Dişlerinizi günde iki defa dişlerinizi fırçalamanız gerekir ve ağız için bakterileri azaltıcı solüsyonlar kullanabilirsiniz.
 
Ecem ;)

Ecem ;)

Aktif Üye
Üye
Alt dişimde yamukluk var.Yiirmilik dişlerin yatay çıkması yüzünden . Diş teli taktırmayı düşünüyorum acaba benim yaşımdakiler için uygunmu bilmiyorum 40 yaşındayım. Diş teliyle uğraşmayıpta geçirme dişmi yaptırsam acaba kararsız kaldım.
 
Üst