Diş teli taktırmayı düşünenler buraya

Merhaba ;

Ağrı dayanılmaz ise hekiminizle irtibata geçin.Normal bir ağrı ise birkaç gün içinde geçicektir.Yalnız bu süre zarfında çiğneyebileceğiniz yumuşak besinler tüktemeye bakın.Ayrıca diş tellerinizi yanlış temizlemenizde ağrıya yol açabilir.Diş telini rahat temizleyebileceğiniz fırça tercih edin.

Arkadaşlar ben tel taktırmayı düşünüyorum damağımda sıkıntı oldugunu düşünüyorum fiyat ne kadar oluyor ve sigorta ne kadar karşılıyor?

Ortodonti fiyatları yapılan tedavinin niteliği, tedavinin yapıldığı il-ilçe ve tedavide kullanılan malzemeye/diş teline göre değişebilmektedir. Diş teli fiyatları ayrıca Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından her yıl için ayrı olarak yayımlanan tarifeye göre belirlenir.

Genel olarak geleneksel ortodonti tedavisi fiyat aralığının 2016 yılı için, 2000 TL ile 5000 TL arasında değişmekte olduğu söylenebilir. Bu fiyat aralığı sadece fikir sahibi olmanız içindir. Tam detayı doktorunuz size verebilir.

Arkadaslar bende bir bucuk seneden fazla oldu tel taktirdim kola en baslarda icmiyodum korkuyodum ama suan iciyorum bisey olmuyor ama ben teli dislerimin arkasina taktirdim yeni taktiracaklara tavsiye arkadan taktirin arkadaslarima tel taktirdim diyince inanmiyolar hic bisey gozukmuyo konusmam da degismedi

Ya bende diş teli kullanıyorum bir seneyi gecti takilmadan oncede çene darlıgım vardi dudaklarim da cok kucuk çene genişledikten sonra dudaktada genişleme olur mu

diş teli taktırmayı düşünüyorum ama azı dişlerimden bir tanesi kırık çektirmek istemiyorum, çektirmeden diş telini taktırmam mümkün mü?

Diş teli taktırmak için öncelikle kırık olan dişinize ne işlem yapılacağını, oradaki diş doktoru görerek karar verecektir. Kırık olsa bile belki de dolgu ile kurtarabilir. Onun haricinde yaşınız küçük anladığım kadarıyla, bunun için öncelikle film çekilecek size 2 dakika sonra sonuçları alacaksınız ve dişlerinizin alt ve üst dişinize tam olarak basıp basmadığı kontrol edilecek. Belki de diş teli öncesinde aylarca kullanacağınız ayarlı bir aparat kullanacaksınız. Bu bakımdan diş doktoruna kesinlikle gitmeniz gerekiyor.

Sevgiler...

Kusursuz dişlerle doğacak kadar şanslı olan az insan var, ancak ortodontik tedavi size veya çocuğunuza büyük bir fark yaratabilir. Ortodontik tedavi ile çarpık veya kalabalık dişler, yanlış çene pozisyonu ve çene eklem bozuklukları gibi sorunlar düzeltilir. Tedavi edilmediği takdirde, bu problemler diş çürümesine, diş eti hastalığına, baş ağrılarında ve kulak ağrılarında, konuşmada, ısıran veya çiğneme sorunlarına neden olabilir.Ortodontik problemleri olan hastalar neredeyse her yaştan tedaviden yararlanabilir.Ortodontik tedavinin türü tercihinize ve diş hekiminiz veya ortodontistiniz tarafından sağlanan seçeneklere bağlı olacaktır.

diş teli.gif

Ya benim dislerim beni rahatsız edecek derecede yamuk hani estetigi duruşu hoşuma gitmiyor ama karşımdaki insanlar dişlerimin kötü olmadığını söylüyor dislerim dümdüz olsun istiyorum sizce doktor takar mı diş teli

Geri