Diş temizleme acıyor mu

• Konbuyu başlatan Safinazzzzzzzzzz
  • Başlangıç tarihi
S

Safinazzzzzzzzzz

Forum Okuru
Diş temizleme acıyor mu
Diş temizleme yaptıracağım acıyor mu polisaj nasıl olur

Selam

Ben oldum olası dişçiden korkarım dişçi korkum var. Bugüne kadar dişçiye iki defa gittim ikisinde de neredeyse bayılıyordum. Şimdi dişçiye gitmek zorundayım dişlerim çok kötü hem sararmış durumda hem de tartar haddinden fazla tartar dişlerimde oluşmuş. Dişlerimi temizletmek istiyorum dişlerimi temizlenirken canım yanar mı daha önce diş temizletenler yorum yaparsa sevinirim

Merhaba

Eskiden bende de diş hekimine gitmek ölüm gibi gelirdi. ama zaman içerisinde insan her şeye alışıyor diş hekiminden bende Korkardım Hele o koltuğa oturunca bütün psikolojim allak bullak olurdu. ama umarım sen de zamanla bu korkunun yeneceksindir.

Diş temizlemeye gelince aslında evde kendin temizleyebilirsin ama tabii tartarları temizlemek biraz zor ve bilmek lazım. En iyisi Diş hekimine gidip diş hekimine teslim olmak. Diş temizlemeye polisaj diyorlar. Önce diş hekimi dişindeki bütün tartarları her birini tek tek temizleyecek. Daha sonra dişlerine macun benzeri bir şey sürerek fırçayla tabii bu elektrikli dişçilerin kullandığı fırça ile temizleyecek parlatacak.

Bütün bunları yaparken dişlerin uyuşturulmuyor yani iğne yapılmıyor ve dişlerini ve diş etlerini acıtacak herhangi bir iş yapılmıyor. Bunun için canım yanacak diye endişe etmene gerek yok gönül rahatlığı ile gidip dişlerini temizletebilirsin.

Geri