Dişimi beyazlatmak istiyorum

DİŞ.HEKİMİ

Yeni Üye
Üye
Dişimi beyazlatmak istiyorum
Diş beyazlatma

icon_b.png
Diş Beyazlatma
kadikoydis_agizkokusu2.png
Mine ve dentin yapısı nedeni ile normalden daha koyu renkli dişlerin ve çeşitli nedenlerle üzerinde meydana gelen renklenmelerin giderilmesi için, yapılan işlemlere DİŞ BEYAZLATMA - BLEACHİNG denir. Dış etkenlere yıllar boyu maruz kalmaları nedeni ile dişlerin renklerinde koyulaşmalar meydana gelir. Bunun giderilmesi için evde ya da Diş Hekimi muayenehanesinde uygulanacak işlemler ile dişlerin renklerinde tatmin edici bir beyazlama elde edilebilmektedir.
Diş beyazlatma işlemi ile 9–10 tona (3m skalasında) kadar beyazlatma zararsız bir şekilde sağlanabilmektedir. Diş beyazlatma sırasında kullanılan materyaller profesyonel kullanım içindir ve mutlaka diş hekimi muayenesi sonrasında kişiye özel hazırlanan ilaçlarla yapılmaktadır. Diş hekimi kontrolü altında yapılmayan kozmetiklerde satılan ajanlar çok etkisizdir ve diş yapılarına zarar verebilmektedir.
Dişlerin üzerine biriken gıda artıkları, çay - kahve - sigara kullanımı ve fırçalama alışkanlığına bağlı olarak meydana gelen lekelenmeler, muayenehanede yapılacak diştaşı ve plak temizliği ile ve sonrasında yapılacak cilalama işlemi ile temizlenir. Bu işlemlerden sonra dişler diş beyazlatma işlemi için hazır hale gelmiştir.
İlaçlara bağlı olarak gelişen, dişin yapısı nedeni ile dişlerde olan renklenmeler ise bu temizleme işlemi ile giderilemez. Bunların giderilmesinde Bleaching işlemi başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlayacaktır. .
Bleaching işlemi 2 yolla uygulanabilir.
  1. Home Bleaching: Diş Hekiminizin yönlendirmesi ve talimatları ile evde kendinizin uygulayacağı yöntemdir. Hasta ağzından alınan ölçü ile kişiye özel bir beyazlatma plağı hazırlanır. Gece yatarken bu plağın içinesu esaslı beyazlatıcı ilaç konup gece boyu ağızda kalan plak ve ilaç ile dişlerde beyazlatma elde edilir. Bu işlem dişlerin beyazlama miktarına göre ve istenen sonuca ulaşmaya göre 7 - 10 gün süre ile uygulanır.
  2. Office Bleaching: Beyazlatmanın hızlı olması istenildiği durumlarda Diş Hekimi tarafından uygulanan Beyazlatma işlemidir. Diş etleri izole edilip dişlerin üzerine ilaç sürülür ve ilacın etkinliğinin arttırılması için üzerlerine ışınlı dolgularda kullanılan mavi ışık uygulanır. Tekrarlayan seanslar sonrasında istenen beyazlık elde edildiğinde işleme son verilir. Ancak son araştırmalar, ofis tipi diş beyazlatma ertesinde, ev tipi diş beyazlatma yöntemininde destek olarak devam ettirilmesini tavsiye etmektedir
 

KeLeBeK's

Daimi Üye
Üye
Sitemize Hoşgeldiniz Doktor Bey:)
Bu süper oldu ya ben dişe çok önem verenlerdenim sizi soracağım çok soru olabilir bu konuda hatta ilk sorumla başlayabilirim.
Her yemek sonrası dişlerimi fırçalama gibi bi huyum var benim ,daha önce birisi bana çok fırçalıyorsun diş macununda zararı var dişlere demişti öylemi peki?


 

DİŞ.HEKİMİ

Yeni Üye
Üye
Öncelikle merhabalar hoşbulduk..
Diş fırçalama alışknalığınızın sürekli olması çok iyi, diş macunları dişlere zarar vermezler.. eğer dişlerinizi çok sert, yanlış fırçalama tekniği, veya sert bir fırça ile fırçalıyorsanız asıl zararları diş etleriniz görebilir ki, diş eti çekilmesi çok daha büyük sorunlara sebep olabilir. eğer yumuşak bir şekilde diş etlerinizede masaj yaparak günde 3 defayı geçmeyecek şekilde fırçalarsanız ağız sağlığınızı korursunuz.Sitemize Hoşgeldiniz Doktor Bey:)
Bu süper oldu ya ben dişe çok önem verenlerdenim sizi soracağım çok soru olabilir bu konuda hatta ilk sorumla başlayabilirim.
Her yemek sonrası dişlerimi fırçalama gibi bi huyum var benim ,daha önce birisi bana çok fırçalıyorsun diş macununda zararı var dişlere demişti öylemi peki?
 

KeLeBeK's

Daimi Üye
Üye
Öncelikle merhabalar hoşbulduk..
Diş fırçalama alışknalığınızın sürekli olması çok iyi, diş macunları dişlere zarar vermezler.. eğer dişlerinizi çok sert, yanlış fırçalama tekniği, veya sert bir fırça ile fırçalıyorsanız asıl zararları diş etleriniz görebilir ki, diş eti çekilmesi çok daha büyük sorunlara sebep olabilir. eğer yumuşak bir şekilde diş etlerinizede masaj yaparak günde 3 defayı geçmeyecek şekilde fırçalarsanız ağız sağlığınızı korursunuz.

söylediklerinizi dikkate alacağım teşekkürler.yukarıdan aşağı doğru fırçalıyoruz öyle değilmi ?
 

DİŞ.HEKİMİ

Yeni Üye
Üye
ağız sağlığı tüm vücudu etkiler.. ağızda sadece sandığımı zçürükler malesef kalp ve böbrekler başta olmak üzere tüm organlarımızı olumsuz yönde etkiliyor.. diş etlerinize çok zarar vermeden fırçalamanızda sakınca yok.. mide bulantısı için malesef sadece küçük diş fırçaları önerebiliyoruz..
 

DİŞ.HEKİMİ

Yeni Üye
Üye
alt çenenizi fırçanızı diş etlerinizin üzerine koyarak aşağıdan yukarı doğru nazikçe.. aynı şekilde üst çenenizide yukarıdan aşağı diş etlerinden başlayarak fırçalamanız en sağlıklı yoldur.. dilinizi ve damağınızı fırçalamayı unutmayın.
 
Üst