Dişler Neden Sararır?

T

TİTAN

Forum Okuru
Dişler Neden Sararır?
dişler, neden sararır, sebepleri, önlemler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

Sevgili melekler, En çok çalışan organlarımızdan biri ağzımızdır.Sürekli besin öğütmekten yorulan dişlerimiz ne kadar baksakta sararabilir.Bunun sebebini kullandığımız sigaraya, tükettiğimiz çay ve kahveye bulabiliriz.Acaba tek neden bu mudur?

Elbette hayır!
Öncelikle genetiksel olarak bazı kişilerin daha koyu ve bazı kişilerin daha açık renkte dişlere sahip olduğunu uzmanlar özellikle belirtiyor. İçinde boyar madde olan tüm içecekler dişleri sarartabiliyor. Asitli kola benzeri içecekler de bunlar arasında. Bunun yanında, bazı sulardaki flour yoğunluğu da diş renginin koyulaşmasına neden oluyor.

Antibiyotik kullanımı, bebeklikte geçirilen ağır sarılık da ileri yaşlarda diş sararması yaratan diğer etkenlerdendir.

Dişler Neden Sararır? hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Dişlerini porselen yaptırıp yanma yaşayanlar yardım lütfen Dişlerini porselen yaptırıp yanma yaşayanlar yardım lütfen
Merhaba hocam Bugün ön 7 dişlerime porselen kaplama yaptırdım ve diş etlerimde yüksek derecede yanma hissi var. Çaresi nedir ? Ne zamana kadar geçer ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Soru-Cevap 2
Dıș gebelikten ameliyat olanlar tekrar hamile kalır mıyım Dıș gebelikten ameliyat olanlar tekrar hamile kalır mıyım
Merhaba ben 10 haziran da dış gebelikten ameliyat oldum sezeryan yaptılar yumurtaligim alınmadı fakat gebelik 3 ay sonra ve dedi ki doktor tekrar dış gebelik olma ihtimali yüksek dedi korkuyorum hamile kalabilirmiyim dış gebelik gevirimiyim...
Soru-Cevap 1
Bebeklerde geç diş çıkarma nedenleri nelerdir ? Bebeklerde geç diş çıkarma nedenleri nelerdir ?
İlk diş genellikle çocuğunuz yaklaşık altı ay olduğunda ortaya çıkar, fakat her çocuk farklıdır, bu nedenle gecikme olabilir. Bununla birlikte, eğer çocuğunuz bir yıl veya daha fazla bir süre diş çıkarma belirtisi göstermiyorsa, bu...
Çocuk Sağlığı ve Eğitimi 1
Evde diş beyazlatma yöntemleri Evde diş beyazlatma yöntemleri
Ağız sağlığı çok önemlidir ve genel sağlığınız oradan başlar.Ve eğer ağzınıza iyi bakmazsanız, genel sağlığınız bozulabilir.Aynısı güzellik için de geçerlidir. Bir gülümseme, güzel bir jest şeklidir. Kötü bir diş hijyeni gülümsemenizi...
Tüm Sağlık Konuları 1
Dişler Neden Sararır? Dişler Neden Sararır?
diş sararması nedir,diş neden sararır,diş sararmasının tedavisi varmı,diş sararması nasıl geçer,diş sararması hakkında bilgiler 36998 Dişlerin yüzeyi gözenekli minelere sahiptir. İnsanların genellikle tükettiği...
Ağız ve Diş Sağlığı 0