Dişlerinin arası açık olanlar ne yapmalıdır

A

Aslıhan<<<

Forum Okuru
Dişlerinin arası açık olanlar ne yapmalıdır
Dişlerinin arası açık olanlar ne yapmalıdır nasıl düzeltilebilir

Selam

Ben 25 yaşındayım ve üniversiteyi yeni bitirdim ve işe başladım . Benim ciddi bir sorunum var çocukluğundan beri takıntı halinde . Dişlerimin arası açık bunun için ne yapabilirim ne önerirsiniz . Dişlerin arasının açık olması beni gerçekten çok rahatsız ediyor. Hatta çoğu zaman gülmek bile istemiyorum dişlerim de bir eğrilik falan yok ama dişlerimin arası açık bunun için ne yapabilirim nasıl bir tedavi uyguluyorlar ne tavsiye edersiniz

Merhaba tatlım

Üniversiteyi yeni bitirmene işe başlaman gerçekten sevindirici. Çünkü en azından kendi tedavi masraflarını kendin karşılamış olursun kimseye yük olmamış olursun. Dişler arasındaki ayrık durum tamamen ortodonti uzmanlığının konusu. Benim kızımın da aynı şekilde dişler arası ayrıktı tel takıldı Bu tel yaklaşık bir buçuk sene civarında kaldı daha sonra düzeldi.

Gittiğimiz ortodonti uzmanı telleri dıştan takmıştı ve böyle yaklaşık bir buçuk sene kaldı daha sonra telleri çıkarttı ve görünmeyecek şekilde içten taktılar bunu da uzun yıllar bu şekilde kullanacak denildi.

Dişleri şu anda gayet düzgün . Sana da bir ortodonti uzmanına gitmedi tavsiye ederim muhtemelen sana da tel takılacaktır bir iki sene telle yaşayacaksın büyük ihtimalle başka çaresi yok gibi diye biliyorum

Geri