doğum kontrol hapı ile hamile kalınırmı?

handanca

Daimi Üye
Yönetici
doğum kontrol hapı ile hamile kalınırmı?
doğum kontrol hapıyla hamile kalınırmı doğum kontrol hapı kullanırken hamile kalınırmı hapı kullanırken kalınır mı kullanan kalırmı hap

arkadaşlar yanımda çalışan arkadaşa doktor doğum kontrol hap yazmış.
hamile kalmaması için değil hamile kalması için. bu iş kafama yatmadı. duyan bilen bu konuda bilgisi olan varmı?
eşinin spermleri yeterli değilmiş. tedavide gördü aşılama yapılıyor tutmuyor.
şimdide bunu söyledi. fikriniz varsa paylaşımlarınızı bekliyorum.

Cevap: doğum kontrol hapı ile hamile kalınırmı?

walla balcım bende ılkez duydum.ben 8 senelık ewlıyım.bıtane oglum war 7 yaşında ben 7 yıldır hep dogum kontrol ılacıyla korunuyorum.ve hıç hamıle kalmadımm.bu ılacı gerçekten merakettım..ablammm.adını bı ögrensen bızımle paylaşırdın..walla çok şaşırdımmm..

hmm yanlis anlamis olmayasin, düsük yapanlara vs. 3 ay hamile kalmamalari icin dogum kontrol hapi verildigini biliyorum.
Ama hamile kalabilmek icin dogum kontrol hapi....:hmm:
Hayir duymadim

yok yok yanlış değil. aynen hamile kalması için vermiş. paramı koparmak istiyor yoksa ya.

sanıyorum arkadaşının yumurtalıkları düzenli şekilde çalışmıyor.yumurtlama dönemlerini düzene sokmak için vermiş olabilir doktor.

doktordan geldi yine. kistmi ne varmış. onu tedavi etmek amacı ile vermişler dedi.
dediğin gibi düzene girsin diyede olabilir.

evet düzene girmesi için vermiştir bende hiç duymadım böle iş ama dikkat etsin yinede ortalık para koparmaya çalışan doktorlar dolu allah yardımcısı olsun

dayımın eşi için doktor vermişti hiç adet görmediği için doğum kontrol hapı veripte hormonlarını düzene soktuktan sonra kalabileceğini söylemişti:(:( ama sonrasımı hiç bir işe yaramadı tüp bebek yaptılar

cevap

para koparmak falan değil arkadaşlar amaç.evet doğum kontrol hapları sadece istenmeyen gebelikleri önlemek için değil aynı zamanda adet düzenlemek ve yumurtalıkların doğru çalışmasını sağlamak içinde kullanılır bunun yanında bir sürü faydalı yan etkileride vardır.
hapları kullandıktan yani kutu bitiminden sonraki 2 gün içinde ovaryumlardan oosit salınımı olur yani yumurta dediğimiz şey:) işte bu iki gün içerisinde cinsel birleşme olursa gebe kalma olasılığı yüksektir.birleşme olmazsada kanama olarak oosit atılır.
geçmiş olsun...:)

aşk meleği nickli kardeşim acaba 7 yıl hangi hapı kullandın ismini öğrenebilirmiyim bende kullanacamda hangisi iyi merak ediyorum

Geri