gebe
 1. BEYZA21

  BEYZA21 Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  14.230
  Beğenilen Mesajlar:
  2.180
  Ödül Puanları:
  113

  Doğum kontrol hapı kullananlar hamile kalırmı?

  Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

  doğum kontrol hapıyla hamilelik olurmu,doğum kontrolhapıyla hamile kalmak mümkünmü,doğum kontrol hapıyla gebelik belirtileri,doğum kontrol hapı ve hamilelik hakkında bilgiler < Konu Resmi..>
  Doğum kontrol hapları, kadınların vücudunda bulunan strojen ve progesteron yani bu iki hormonunda içeriği olan, gebeliğinizin gerçekleşmemesini sağlayan bir hap çeşitidir.
  Yumurtalıkların yumurta üretimini, rahim ağzından spermin geçişine engellemektedir. Bu haplar 21 ve 28 gün diye 2 tipten oluşmaktadır.

  Çok çeşitli haplar vardır. Tıpta birçok değişmeler olduğu bu haplarda koruma etkisi yüksek, yan etkisi az olan ilaç hedeflenmiştir. Değişik firmalar, değişik ilaçlar sunmaktadır. Eğer ilk defa hap kullanımına başlayacaksanız mavi rengin üstüne hilalden dolunaya kadar uzantılı bir ay amblemi olur, bu hap ile başlanmalıdır. Çünkü daha düşük dozlu bir ilaçtır.

  Doğum kontrol hapı doğru kullanırsa çok etkilidir. Doğru kullanıldığı zaman bin kadından 1 tanesinde gebelik görülmüştür. Yani bu hapları kullanırken gebelik riski % 6-8 gibidir.


  Doğum kontrol hapı kullananlarda haplar unutulursa o zaman gebelik gerçekleşir. Etkili olması için mutlaka düzenli kullanmalısınız. Her gün aynı saatte alınmalıdır. 1 veya daha fazla tablet unutulursa eğer, 12 saatten uzun fark olursa o zaman koruyuculuğunu kaybeder.
  Düşük hapı ve iğnesi bebeği nasıl düşürür ?
  Gebe kalma olasılığı artar. 21 adet hap olan doğum kontrol haplarında düzenli kullanıldıktan sonra adet dönemi olan yeni bir kutu hapa başlangıcında 7 gün ara verilir. Adet kanamanızda yumurtlama baskılandığı, rahim tabakası inceldiği için az gelir.
  Dediğimiz gibi bu haplarla çok az gebelik yaşanmaktadır. Eğer hapları kullanırken adet gecikmesi yaşanmış ve gebe kaldığını düşünüyorsanız hemen doktorunuza başvurmalısınız. Fakat adet düzensizliği hap kullanırken yaşanabilir. Bu durumda kan veya idrar testi yapabilirsiniz.
  Doğum kontrol haplarını alabileceğiniz yerler eczaneler, sağlık ocakları, ana çocuk sağlığıdır.

   
Doğum kontrol hapı kullananlar hamile kalırmı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Doğum kontrol hapı ile hamile kalınırmı?

  Doğum kontrol hapı ile hamile kalınırmı?

  Doğum kontrol hapı doğum kontrol hapı yan etkileri Merhaba kızlar hap kullandığı halde hamile kalan varmı ? Haplar düzenli alındığında, unutulmadığında ve yeni kutuya vaktinde başlandığında başarı oranı yüzde 99'u bulur. Fakat haplar unutulursa, düzensiz kullanılırsa bu oran %90'lara kadar düşebilir.
 2. Doğum Kontrol Hapı Kullanırken Hamile Kalınabilinirmi?

  Doğum Kontrol Hapı Kullanırken Hamile Kalınabilinirmi?

  doğum kontrol hapıyla hamile kalma doğum kontrol hapıyla hamilelik mümkünmü Son günlerde etrafımda sıkça duymaya başladığım,ayrıca beni çokta şaşırtan bir durum.Doğum kontrol hapıyla gebe kalmak.Doğruluk derecesi nedir,doğum kontrol hapını düzenli kullananlar acaba gerçekten gebelik yaşıyormu?Sizde benim gibi merak ediyorsanız ozaman konumuzu dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum Doğum...
 3. Diane 35 Doğum Kontrol Hapı Kullananlar Dikkat !

  Diane 35 Doğum Kontrol Hapı Kullananlar Dikkat !

  Bu konu; Diane 35 Doğum Kontrol Hapı Kullananlar Dikkat haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, az önce yayınlanan bir habere göre Fransa'da Diane 35 kullanan 4 kadın ölmüş. Doğum kontrol hapı olan Diane 35 aynı zamanda sivilce ve kist tedavisi için de kullanılıyordu. Yapılan açıklamaya göre bu hap doğum kontrolü için kullanılmamalıymış. İşte haberin ayrıntıları......
 4. Hamile olduğunu bilmeden doğum kontrol hapı yutmak

  Hamile olduğunu bilmeden doğum kontrol hapı yutmak

  hamileyken doğum kontrol hapı kullanma,gebeyken doğum kontrol hapı kullanma,hamilelikte doğum kontrol hapının zararları,gebelikte doğum kontrol hapının sakıncaları,hamile olduğunu bilmeden doğum kontrol hapı kullananlar,hamilelikte doğum kontrol hapı kullanımının zararları hakkında bilgiler Soru: Doğum kontrol hapı kullanırken hamile kaldım.Hamile kaldığımın farkında olmadığım için...
 5. Hamile olduğunu bilmeden doğum kontrol hapı kullanma

  Hamile olduğunu bilmeden doğum kontrol hapı kullanma

  Çoğu kadın hamile oldukları anda doğum kontrol hapı kullanımını bırakmaları gerektiğini duymuştur. Bunun en önemli sebebi bu ilaçların içerdiği hormonlar ve bebeğe verebileceği zararlardır. Çoğu kadın için bu durum oldukça endişe verici bir durumdur ve bebeklerinin bu hormonlar yüzünden her hangi bir problemle karşılaşmalarından korkarlar. Aşağıda gebelik sırasında doğum kontrol hapı...

Sayfayı Paylaş