doğum sonrasında korku yaşayanlarrrrrrrrr yardımcı olun!!!!!

G

gullu_23

Forum Okuru
doğum sonrasında korku yaşayanlarrrrrrrrr yardımcı olun!!!!!
arkadaşlar böceğim isismli üyemiz sizinle bişeyler paylaşmak istiyor ve ben de bunun için ona yardımcı olmak istedim ve bu konuyu açtım lütfen doğum sonrasında yaşadığınız korkuları bizimle paylaşın yeni üye olan arkadaşımıza yardımcı olalım

imagesCA99RHB6-19a.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaslar ben doğmdan sonra hıç olmayan duygular yasıyorum sürekli ölcekmiş gibi oglumu goremicekmişim gıbı gelıyo emzırıyorum ilçta kullanamıyorum napcamı sasırdım işim geregi dikkatlıyım ama dinlenmeye geçtığimde sureklı çarpntılarım oluyo evham yapıyorum oğlum ilk önce emmemiştı inanırmısınız kırk gun uğrastım sonra tuttu benı cok zor emzrdım o yuzden şimdi onu memeden kesmek istemıyorum ama ilaçta kullanmam lazım napçamı sasrdım benı anlayanlar fıkrını paylaşsın lütfen.

böceğim yaşadığın duygular normal çünkü sen artık bir annesin:) o yüzden bu korkuları yaşıyorsun benim 2 tane çocuğum varbende halen aynı duygularıyaşıyorum ya ölürsem ya bana bişe olursa çocuklarınneolur diyee çok takma kafana ben takıyorum boğulacak gibi oluyorum sonra şöyle düşünüyorum bişe olacaksa olurr eldne bişe gelmez. Sende kasma kendini çocuğunla anı yaşamaya bak dünya kısa zaten bunu hepimiz biliyoruzz o yüzden anı yaşa kötü şeyler düşünme geleceği düşün oğlun büyyüyecek sevgilisi olacak birgün evlenecek iyişeyler düşün canım:D

Merhaba sevgili böceğim. 5 yaşında bir oğlum var. Senin yaşadığın tedirginlikleri oğlum bebekken fazlasıyla yaşadım.Rüyalarımda bir lokantaya ait mutfakta ellerinde satır olan insanlar minik oğlumu yatırmışlar keseceklermiş.Bu şekilde korkunç rüyalar gördüm. Ağlayarak uyandım. Ama inanın bir süre sonra hiç bir şey kamıyor. Çocuğunuz büyüdükten sonra onunla çok keyifli vakit geçiriyorsunuz.Onun büyümesi her çağda sizi çok mutlu ediyor.Bunun adı gebelik depresyonu. En iyi ilacı da duadır.Yüce Allaha(c.c.) bol bol dua edin.Ayetel kürsi, felak ve nas surelerini çok okuyun.Bebeğinizle bir ömür boyu mutluluklar dilerim.

cevap yazdıgınız için saolun.gebelık depresyonumu şimdi acaba her doğum yapan bu duyguları yasıyomu.ya siz tam nasıl kurtuldunuz benı o zaman iyi anlarsınız bazen dua etmeye bıle korkuyorum aha sımdı ölecem dıye oğlumu goremıcem dıye.panık atakmı acaba sureklı kötu şeyler geciyo kafamdan.acaba sadece benmı yasıyorum dıye sanıyodum mesajınız ıyı geldı.inşallah geçer

bu arada siz tam olarak ne hıssedıyodunuz o dönemlerde kurtulmuş olmanıza sevındım.yavrunuzla kocaman bı ömür gecırmenız dılegıyle

Canım merhaba :)öncelikle Allah yavrunu sana bağışlasın inşallah..Şunu belirtmek isterimki Anne değilim ama inşallah bir gün bende çok istediğim yavruma kavuşucam.Senin evladın için duyduğun endişeyi ben kardeşlerim için yaşıyorum.Bazı kadınlar aşırı duygusaldır ve sevdiklerini tutkuyla severler.Benim Ailem için duyduğum kaybetme korkusu inan bana anormal derecede.Evladın senden bir parça canım endişe duyman normaldir.Ama lütfen kendine sıkıntı yapma evladınla her anın tadını çıkar.Anneliğinin tadını çıkar ve evladın için her gün şu duayı oku ve Allaha emanet et ozaman için rahat olur
Eûzü bi kelimatillahit-tammati min şerri ma haleka Anlamı:'Allah'ın yaratmış olduğu bütün mahlükâtın şerrinden,onun tam kelimelerine(kitaplarına veya sıfatlarına)sığınırım.'

canım benim bence haline şükür et yavrun yanında kucağına alınca onun kokusunu alabiliyosun korkma sana bişey olurmu diye rabbim herşeyi kendi ayarlıyo ben bebeğimi 12 günlükken kaybettim :( sadece 12 gün yaşadı 2gece kokusunu duyabildim 10 gün hastanede yattı haftada 3 gün 5 dk gördüm o on günde. eger yaşasaydı 2 aylık olacaktı sen allaha sığın bol bol dua et vaktinin tadını çıkar:)

Geri