doğum sonrasında korku yaşayanlarrrrrrrrr yardımcı olun!!!!!

sevgı suan mesajına aglamamak için kendımı zor tutuyorum çok üzüldüğümü belirtmek isterim.ne desem de yasadığın acıyı hafıfltsem.ALLAHIM sana ve eşine sabır versın.ne zaman dertleşmek istersen bende burdayım.benım yasadığımduygular hafıf bılıyorum oğlum annesız kalcak ndüşüncesıde benı bıtırıyo.ALLAHIM lütfen yardım et benımle paylştığın için saol. çok üzüldum sabır dılıyorum.

çitoş evet ınsanı sevdıklerını kaybetme korkusu bıtırıyo.allahım sevdıklerımızı bıze bağışlasın onların yokluğunu göstermesın.cevap için saolun.en azından tek degılmişim umarım herkez mutlu olur.

Ruyamda kiyamet kopuyomus ve ben cocuklarimi sakliyacak yer bulamadigim icin aglaya aglaya uyaniyorum:( yasadigin gayet normal ama uzun sureli olursa mutlaka tedavi ol... eger ufak tefek bebegi koruma duygusundan kaynaklaniysa onlar gecmez omur boyu:)

2.5 ay önce doğum yaptım 2. kızım doğdu hala bu illet depresyonla cebelleşiyorum 2 kjez dr gittim ilaç yazmadı süte geçer diye aşırı derecede kilo verdim kaygılarım endişelerim var gece 2 3 4 5 farketmez o gün hangisini taktıysam uyanıyorum dahada uyuyamıyorum işe başlamama az kaldı günler uzun evde zaman geçmiyor kendimi dinliyorum ben bu halde iken savaşıyorum her günün nasıl geçtiğini yalnız ben biliyorum ama geçiyor işe başlayacağım 38 gün kaldı sabrediyorum sabrediyorum sende sabret psikiyatrım bana psikolog terapisi önerdi yada sütten kes ilaç başlayalım dedi atlatamazsam 6 ay olunca sütten kesmeyi düşünüyorum çünkü hergün bu kabusu yaşayan benim bol bol gez ben intihar derecesine gelmiştim eşim gezdiriyor sürekli akrabalarına gidiyoruz ben kendi memeleketimde değilim kimsem yok buralarda bana destek olacak ama geçecek geçmek zorunda bu şekilde çocuk yetiştiremeyiz evde durma kendini dinleme gez eve birilerini çağır bağıra bağıra türkü söyle geçer inşallah

Panik atak tabikibunlar ben bende doğumdan sonra her küçük söze ağlıyordum piskolojim bozulmuştu anne olduğumu bile anlayamıyordum zmanla oğlumla alıştık hayata şimdi ooo benim tüm hayatım

böceğim bebeğin şimdi ne kadarlık oldu ? hamilelik sonrasında her annede oluyor böyle şeyler bunlar için üzülme gelip geçici durumlar geçicektir elbet ilaç kullanmak zaten çözüm değil bol bol dua edip yasin okuki bu durumu atlatıp bebeğinle beraber mutlu olabilesin.

selam,öncelikle bebegine allahim saglikli hayirli ailesiyle uzun ömürler versin.öncelikle bir uzmana git derim.ben de ayniseyleri fazla fazla yasadim.kizim 2 bucuk yasinda,17 ay emzirdim ama mecburi ilac kullanmam gerektigi icin emzirmeyi kestim,gelelim yasadiklarima önceleri yani 2ay bebegimi hemcok seviyordum bazende onu kabullenemiyordum.icimde hep kendimle kavga ediyordum.bir an baska düsünüyor,aninda hemen degisip buseferde ben nasil kötü anneyim,bebegime iyi bir anne degilim,herkes zaten beni bebegi doyuran inek gibi görüyor,onun yüzünden evden cikamiyorum vs....daha neler neler.buarada 2.cocugum.kendimi cirkin,ise yaramaz,nasil diyim degersiz hissediyordum,aglama krizleri cabasi...annelik cok mesakatli bir yol.ben bir uzmana gidemedim cünkü yurdisindayim.korkuyorum eger kafamdan gecenleri burda bir doktora anlatsam beni cocuklarimdan ayirabilirler,,,,,yada seni dinleyecek yardim edecek birileri varsa hic utanma yardim istemekten.hic zoruna gitmesin,yaaa böyle canim...

Merabalar ben 25 yaşındayım ağustosta allah izin verirse inşallah 3.yılıma girecem evliliğimin ve 5.5aylık bı kızım var eşim yurt duşında çalışıyor ben ise annemlerde kalıyorum. Bende inanılmaz derecede ölüm korkusu var bi türlü aklımdan çıkmıyor bundan 8yıl once 19yasında abımı kaybettim sonra anneannemi sonra teyzemı ve 1ay öncede dedemi dedemde bizde kalıyodu ama bizde vefat etmedi ben abımın tyzemın ve anneannemın ölümünden hıc korkmadım ölüm korkusu hiç yaşamadım bundan yaklasık 3 4aydan beri ölüm korkusu yaşıyorum ve dedem bizde 3 4ay kaldı köpek qörünce felaket ölüm haberi diolardı ve evimizin önunnde köpek gördüm kızımı kucaklayıp dışarıya çıktım ölecem köpek evimizin önünde havlıyooo dıye veryansın ettim ama dedem vefat etti be ben ne zaman köpek sesi duysam çok korkuyorum dışarı cıkmak ıstemıyorum arabaya bınmek ölürüm kaza yaparız ve kızımı kucağıma alamıyorum onu sevemıyorum sevesım gelmıyo o ağladığı zaman yada bana baktığı zaman bak kızımda hissediyo öleceğimi dıyorum biri bize gelse beni görmeye sın kez görmeye gelıyolar diyorum biri yemek getirse yada biz birinde yemek yesek kusmetimi topluyorum diyorum ve bana malum oluyo ölecem ölen kişiker hissedermiş ya bende hissediyorum ölecem diyorum yaşamdan zevk almıyorum benım gibi olanlar varmış ama ben yok bana malum oluyo diyorum. Ve 3 4aydan beri sürekli gözlerim dalıyoooo durmak sızın göz dalması yaşıyorum ve çok korkuyorum

Merabalar ben 25 yaşındayım ağustosta allah izin verirse inşallah 3.yılıma girecem evliliğimin ve 5.5aylık bı kızım var eşim yurt duşında çalışıyor ben ise annemlerde kalıyorum. Bende inanılmaz derecede ölüm korkusu var bi türlü aklımdan çıkmıyor bundan 8yıl once 19yasında abımı kaybettim sonra anneannemi sonra teyzemı ve 1ay öncede dedemi dedemde bizde kalıyodu ama bizde vefat etmedi ben abımın tyzemın ve anneannemın ölümünden hıc korkmadım ölüm korkusu hiç yaşamadım bundan yaklasık 3 4aydan beri ölüm korkusu yaşıyorum ve dedem bizde 3 4ay kaldı köpek qörünce felaket ölüm haberi diolardı ve evimizin önunnde köpek gördüm kızımı kucaklayıp dışarıya çıktım ölecem köpek evimizin önünde havlıyooo dıye veryansın ettim ama dedem vefat etti be ben ne zaman köpek sesi duysam çok korkuyorum dışarı cıkmak ıstemıyorum arabaya bınmek ölürüm kaza yaparız ve kızımı kucağıma alamıyorum onu sevemıyorum sevesım gelmıyo o ağladığı zaman yada bana baktığı zaman bak kızımda hissediyo öleceğimi dıyorum biri bize gelse beni görmeye sın kez görmeye gelıyolar diyorum biri yemek getirse yada biz birinde yemek yesek kusmetimi topluyorum diyorum ve bana malum oluyo ölecem ölen kişiker hissedermiş ya bende hissediyorum ölecem diyorum yaşamdan zevk almıyorum benım gibi olanlar varmış ama ben yok bana malum oluyo diyorum. Ve 3 4aydan beri sürekli gözlerim dalıyoooo durmak sızın göz dalması yaşıyorum ve çok korkuyorum

Merhaba, geçmişte yaşadığınız olaylar sizde travma yaratmış. Sürekli olumsuz düşüncelere sahip olmak, öleceğini düşünmek normal bir davranış değil.. Lütfen en kısa zaman da bir psikiyatriye gidin. Psikiyatriye ek olarak psikoloğa görünün. Hem ilaç hemde terapi size iyi gelecektir.

Geri