Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Doğumdan sonra beslenme

  Konu, 'Tüm Kadınca Konular' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  doğumdan sonra beslenme, diyet, kilo verme, zayıflama, sağlıklı beslenme ve dahası burada arkadaşlar.

  [​IMG]

  Doğum sonrası, her kadın hamilelik süresince aldığı kiloları bir an önce vermek ister. Fakat bebeğini emizrmek için ise diyet yapmayada cesaret edemez. Sevgili Melek'ler, işte size doğum sonrası beslenme rehberi:)

  Yemek yeme alışkanlıklarını hamilelik döneminde değiştirdiyseniz bunları birden terk edemezsiniz. Eğer hamilelik döneminde iyi beslenemedinizse iyi alışkanlıklar kazanmak için bundan daha iyi bir zaman olamaz.

  Yemek yeme alışkanlıklarını hamilelik döneminde değiştirdiyseniz bunları birden terk edemezsiniz. Eğer hamilelik döneminde iyi beslenemedinizse iyi alışkanlıklar kazanmak için bundan daha iyi bir zaman olamaz. Şimdi size yeni anneler için dokuz basit diyet kuralı vereceğiz:

  • Yediklerinizin çoğu işe yarasın. Şu anda yediğiniz her lokma bir zamanlar gelişmekte olan bebeğiniz ile paylaştığınız kadar önemli olmasa da, hala bunların çoğunun dengeli beslenmeye yönelik olması gerekiyor. Dikkatli yiyecek seçimi bol ve kaliteli süt sağlayacak ve size yeterli enerji verecektir.

  •Her kalori eşit yaratılmamıştır. Ailede kimi beslediğiniz hiç fark etmez, tipik olarak bir fast food öğününden alacağınız 1500 kalori; iyi dengelenmiş bir öğünden alacağınız 1500 kalorinin yerini tutamaz.

  •Aç kalmanız bebeği kandırmaktır. Atlatılan öğünler şu anda hamilelikte olduğundan daha az zararlıdır fakat sürekli dengesiz beslenme sizin hem süt rezervlerinizi azaltacak hem de enerjinizi.

  •Verimlilik uzmanı olun. Doğum sonrası ağırlığınızı aşağı ve beslenmeyi yukarı çekmeyi başarmak için az kalori karşılığında besleyiciliği yüksek besinler seçmeyi bilmelisiniz. Öğle yemeğinde salam yerine ton balığı, akşam yemeğinde pasta yerine meyve yemeyi başarmalısınız.

  •Karbonhidratlar karışık bir konudur. Rafine olmayan kompleks karbonhidratlar doğum sonrasında yoğunlaşmanız gereken bir konudur. Kepekli ekmek, hububatlar, kahverengi pirinç, kurutulmuş fasulye, bezelye ve diğer baklagiller bolca vitamin ve mineral içerirler.

  •Tatlı kaçamaklar başa beladır. Çay, kahve, kek, kurabiyeler ve dondurmalar içinde besleyici değeri olmayan ama bolca şeker ihtiva eden size faydasız besinlerdir. Arada bir kaçamak yapmak önemli olmamakla beraber bolca faydasız kalori yüklenmek zararlı olacaktır.

  •Geldikleri yeri hatırlatan yiyecekler yemelisiniz. İleri derecede işlenmiş yiyecekler işlem sırasında besin değerlerinin çoğunu kaybederler. Sıklıkla rafine edilmiş gıdalar sağlıksız miktarda doymuş yağ, sodyum ve şeker içerirler. Hatta bazen anne sütü ile bebeğe bile geçebilen yapay tatlandırıcılar ve kimyasal boyalar içerebilirler.

  •Dengeli beslenmeyi aile meselesi yapın. Aile sakinlerini de bu beslenmeye ortak ederseniz bebeğiniz erkenden sağlıklı beslenme ortamına kavuşmuş olacak ve sizin bu alışkanlıkları kazanırken çektiğiniz sıkıntıları çekmemiş olacaktır.

  •Diyetinizi sabote etmeyin. Alkol ve sigara alarak sağlıklı beslenmeye gösterdiğiniz özeni bozmayın.
   
Doğumdan sonra beslenme konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. doğumdan sonra yeterli sütüm olsun diye nasıl beslenmeliyim

  doğumdan sonra yeterli sütüm olsun diye nasıl beslenmeliyim

  dogumdan sonra nasil kilo verilir doğum kiloları nasıl verilir doğumda kaç kilo doğumdan sonra kaç doğumda kaybedilir Doğum sonrası iyi ve doğru bir beslenme hem annenin vücudunun korunmasını, kilo kontrolünün sağlanmasını hem de bebek için daha fazla ve kaliteli süt üretimine yardımcı oluyor.Gebelik sırasında...
 2. Doğumdan Sonra Diyet

  Doğumdan Sonra Diyet

  Hamileliğiniz sırasında 9 ay boyunca düzenli olarak kilo alırsınız. Eğer dengeli beslenmişseniz doğumdan 6 hafta sonra en fazla 5-6 kilo fazlanız kalır. Bu kiloları 9 ay boyunca aldınız o halde vermek için de en az 9 ay zamanınız var. Diyet yapmak için asla acele etmeyin. Aslında diyet yapmanız gerekmez. Eğer dengeli besleniyorsanız, tatlı besinlerden tamamiyle uzak duruyorsanız ve...
 3. doğum sonrasında güzellik

  doğum sonrasında güzellik

  Doğum sonrası güzellik doğum sonrası güzellik sırları.Meleklerim bebeklerimiz bizlere haytımızın en güzel anlarını yaşatır tatlı gülümsemeleri bize bakışları ilk adımları hiç birşeye değişmek istemediğimiz anılardır ancak gebeliğin kendisi doğum ve lohusalık dönemi vücutta bazı izler bırakır ve ilk aylar sonrası kendimizede bakma zamanı gelir doğum sonrası eski güzelliğimize kavuşmak için...
 4. Doğumdan Kaç Ay Sonra Diyete Başlamalı sizce

  Doğumdan Kaç Ay Sonra Diyete Başlamalı sizce

  Hamilelik süresince aldığım fazla kiloları vermek istiyorum hem de bir an önce vermek istiyorum da Doğumdan Kaç Ay Sonra Diyete Başlamalı bu konuda bilgim yok sizce Doğumdan Kaç Ay Sonra Diyete Başlamalı ?
 5. Doğumdan sonra diyete ne zaman başlamalıyım?

  Doğumdan sonra diyete ne zaman başlamalıyım?

  doğum kilolarını hızla verme,doğum kiloları nasıl verilir,doğum sonrası fazla kiloları verme,doğum sonrası fazla kilolardan kurtulma,doğum sonrası diyet hakkında bilgiler hamilelik sonrası hem yeni yaşama alışmak hemde alınan kiloları vermek anne için zorlu bir süreçtir. Ancak, doğum sonrası kilo verme hızı ve zamanı hamilelik süresince alınan kilo ile ilgilidir. hamilelik döneminde 9 -...

Sayfayı Paylaş