Dostmusun??

HİDOŞ

Aktif Üye
Üye
Dostmusun??
Dost musun ?

[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Dost musun? Öyleyse canın canımdır...Aynan olmalıyım...[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Yüzüne söyleyebilmeliyim her şeyi...Hem sakınmadan, mertçe...[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Hani bilirsin, esirgemem lâfımı,Ne şekil gelirse, öylece...[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Hazırım tüm içtenliğimle konuşmaya, ama,Seni de dupduru isterim karşımda...[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Dostsan[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Gözlerimin içine baka baka yaka silk benden!Arkamdan şikayetlenme![/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Yiğit ol! Gerekirse yiğitçe azarla, çekinme![/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Lâf değil, icraat beklerim senden!Öyle bak ki, hislerini görebileyim...[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Öyle hisset ki, güvenle bakabileyim...Sevmem, ölenin ardından ağıt yakmayı![/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Dil dönerken söylenmeli her şey...Kulak duyarken anlatılmalı...[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Göz bakarken bakmalıyım sana...[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Can sağ iken sarılmalı...Keşkelere meydan vermemeli hayatım,[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Pişmanlıklarla yoğrulmamalı....[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Hayır![/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Dirime selâm vermeyen,Ölüme de fazla yaklaşmasın![/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Dostsan, ölmemi bekleme!Haklıysam, yaşarken savun beni![/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Yaşarken yanımda ol![/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]İnanmışsan bana, kimse çevirmesin seni yolundan![/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Ve inanmamışsan, sakın rol yapma!Her söylediğimi onaylaman şart değil...[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Her yaptığımı beğenmen de gerekmez...[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Dostsan, rahatça eleştir, fikrini rahatça söyle, sıkılma![/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Yadırgayabilirsin beni[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Ve ben de seni tuhaf bulursam şaşırma...Kandırmanı aslâ kabul edemem![/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Her dediğini, her yaptığını hoş görürüm, ama,Beni, bana sormadan yargılama![/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Her yediğimiz aynı olmaz belki,Her dakikamız birlikte geçmez...[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Her güldüğünde gülmeyi garanti edemesem de,Ağladığında seninle birlikte oturup ağlarım...[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Belki her çağırdığında gelemem fakat,Derdine ortak ararsan, koşarım...[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Ben de herkes gibi insanım elbet,Ne göklere çıkar beni, ne de yerin dibine sok![/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Senin işin bu değil![/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Benim zaten bir yerim var herkes gibi yer ile gök arasında...[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Dostsan[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Küçümsemeden, küfretmeden,Sevgiyle, saygıyla ve huzurla gel sokağıma...[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Dinlenmek istediğinde, hiç düşünme, sana özel bir limanım,[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]ama...[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Yorulduğum zamanlarda,[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Dilediğimce sığınabilmeliyim koylarına...Seni bir çocuk kadar saf sevebilirim[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Ve bir deli kadar art niyetsiz...Uğruna seve seve hesabı şaşırırım...[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Görmezden gelebilirim yanlışlarını...[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Başkaları enayilik sayabilir,Başkaları akılsızlığıma yorabilir,[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Bunları dert bile etmem, ama,Sen, aslında aptal olmadığımı,Her an, tekrar tekrar hatırla![/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Ve sakın beni aptal yerine koymaya kalkışma!Seviyorsan, cimrilik etme, söyle![/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Muhabbeti varken, yokmuş gibi yapanla,Hiç sevmediği halde, yılışıp durana sinir olurum![/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Neyse, o olmalı insan...Kendisi olmaktan korkmamalı![/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Kendisi olmaktan kaçmamalı!Bil ki, sensin diye seni bırakmam, ama,[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Ben olduğum için bırakırsan beni,Yas da tutmam arkandan![/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Bedel mi?[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Ödemeyeceksen çıkma yola[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]İçten pazarlık edersen, ancak kendine edersin...Kendince küser barışır, kendi kendini yersin![/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Dostsan, mevsimince yağ...Kışsan kar ol, güzsen yağmur...[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Soğuğuna, sıcağına, esip savurmana itiraz etmem,Senden, ille de bahar olmanı beklemem, ama,[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Dayanmalısın en şiddetli fırtınalarıma...Belki de çok geldi bunca talep...[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Bana karşı hiçbir mecburiyetin yok, korkma...[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Sana fazla geldiğim ilk anda,Arkana hiç bakmadan, dönüp gidebilirsin...[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Geçip gidebilirsin,borçluluk hissetmeden...Mutlaka bir açıklama da beklemem senden, ama,[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Gitmeye davranırsam bir gün,Sen de karşımda set olma![/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Dost musun?[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Öyleyse, canın canımdır,Yoluna baş koymaya hazırım ya,[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Başını da yollarımda isterim, unutma![/FONT]

Ce: Dostmusun??

daha önce okumuştum ve tekrar okumak hoşuma gitti çok şey anlatıyor
her bir cümlesi bir birinden manalı
Dost musun? Öyleyse canın canımdır...Aynan olmalıyım ne kadar doğru; kısaca dost budur emeğine sağlık canım

Ce: Dostmusun??

paylaşımın için teşekkürler hidoş çok güzel ve çok anlamlı dostluk o kadar değerli ki ve bu devirde o kadar azki bulduk mu bırakmayalım emeğine sağlık canım.

Geri