1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.439
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  Dul Kadın ve Yahudinin İmanı

  Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  dul kadınlar sitesi dulların mekanı dul kadinlar sitesi kadın siteleri dulkadınlar Bir bayram arefesinde, dul bir kadın yanında babadan yetim kalmış çocuğu ile zengin bir hacının dükkanına girerek, Allah rızası için yardım istedi. Hacı fakir kadına yardım etmediği gibi:

  - Bıktım sizden nedir bu iş.. Ben sizin için mi çalışıyorum. Defol şurdan, diyerek kovdu.

  Hacıdan hiç ummadığı bir şekilde cevap alarak kapı dışarı edilen kadıncağız, melül- mahzun oradan ayrılıp giderken, hacının karşısında, aynı mağazadan bir dükkanın sahibi olan yahudi, o fakirin ızdırabını anladı .

  - Nedir hanım, hacı size niçin bağırdı?, diye sordu.

  İmanlı ve şuurlu bir kadın olan fakirceğiz, Yahudiye hacıyı şikayet etmek yerine :

  - O benim büyüğümdür. Döver de, kovar da, sana ne oluyur ey kefere! diye cevap verdi.

  Fakat Yahudi durumu anlamıştı. Kadını ısrarla dükkana çağırıp, ne isterse almasını, kendisine ve çocuğuna olacak elbisenin kendisinde bulunduğunu hatta hacınınkinden daha iyisini kendisinden alabileceğini söyleyerek dükkanına getirdi. Dul kadın ve yetim çocuk Yahudinin dükkanından beğendikleri elbiseyi giydiler, kuşandılar ve kadın Yahudiye :

  - Allah sana iman nasip etsin. Sen bizi giydirdiğin gibi Allah da sana Cennette köşkler verip Cennet elbiseleri giydirsin, giblerden dua etti, yanındaki masum çocuk da, anasının duasına amin, dedi. Şen şakarak oradan ayrılıp gittiler.

  Dul ve yetimi dükkanından kovan hacı, o gece bir rüya gördü. Rüyasında kıyamet kopmuş ve kendis cennete girmişti. Cennette gezerken gayet güzel, gözleri kamaştıran bir köşk gördü. Baktı ki, köşkün kapısında kendisnin ismi yazılı idi. diyerek köşkün kapısından içeri girmek istedi. Fakat kapıda bekçi olarak bekleyen melekler hacıyı içeri almadılar.

  - Giremezsin hacı, dur bakalım nereye gidiyorsun? dediler.

  Hacı durdu :

  - Niye giremiyorum, bu köşk benim değil mi? diye sordu.

  Melekler cevap verdiler :

  - Düne kadar senindi ama, maalesef dün sizden başkasına devredildi. Daha henüz kapısının üzerrindeki tabelâ da sökülmemiş, yakında sökerler, dediler.

  Hacı neye uğradığını anlayamadı. O telaş ve heyecan içinde uyandı ki, yatakta yatıyor : dedi.

  Sabah olunca doğru yahudi Avram efendinin dükkanına gitti. Selam, hoş - beşten sonra:

  - Avram efendi, dünkü dul kadına sen kaç liralık elbise verdiysenonların parasını sana ben vereceğim, dedi.

  Yahudi bir altın değerinde elbise verdiğini söyledi.

  Hacı :

  - Madem o kadarmış al sana onun iki misli, dedi.

  Fakat Avram olmaz, dedi. Hacı değerini yükseltti, hacı yükselttikçe yahudi olmaz diyor, yahudi kabul etmedikçe hacı vermek istediği parayı artırıyordu. Hacı yüz altın, ikiyüz altın vermeğe başladı ama, artık Avram'ın da sabrı taşmıştı.

  - Olmaz hacı olmaz, o köşk yüz altınla bin altınla satın alınmaz... O senin gördüğün rüyayı ben de gördüm ve işte müslüman oldum. o köşk düne kadar senindi, sen daha evvel yaptığın hayır - hasenatla o köşkü yaptırmıştın ama, dün bana sattın. Ben onu tekrar sana satmaya niyetli değilim. Sen artık bundan sonra kapına geleni boş çevirmede, Cennette kendine başka saraylar yaptır. Allah'ın mülkü geniştir, dedi.

  Yahudiden de bu cevabı alan hacı, bir daha kapısına geleni boş çevirmeyceğine dair kendi kendine söz vererek oradan ayrılıp gitti. Ama köşk de elden gitti. Allah yardımcısı olsun.

  [​IMG]
   
 2. Ayışık

  Ayışık Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2008
  Mesajlar:
  2.241
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  adana
  Cevap: Dul Kadın ve Yahudinin İmanı
  emeğine sağlık
   
Dul Kadın ve Yahudinin İmanı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Dul

  Dul

  dullar sitesi dul sitesi mersinli dullar dulların mekanı mekanı Eşlerden birinin dul kaldığını görmesi, eşinin kendinden önce vefat edeceğine, Dul ve iffetli kadın görmek hayır ve iyiliğe, Dul bir kadının, kendisi gibi dul bir erkek görmesi tekrar evlenmesine delalet eder.Rüyada dul birisini görmek başınız belaya girdiğinde arkadaşlarınızdan destek bulamayacağınıza işaret eder. Dul kadın, evle...
 2. Sezen Aksu - Ben Dul Bir Kadınım

  Sezen Aksu - Ben Dul Bir Kadınım

  sezen aksu ben bir dul kadınım sezen aksu dul kadın bir kadın Ben dul bir kadınım Öyle her istediğimle beraber olamam Ben dul bir kadınım Canımın istediğince gezip tozamam Bir kız arkadaşımla bir yere gitsem Bir erkeğe kazara gülerek selam versem Ya da biraz fazla giyinip süslensem Dedikodu olur, çünkü dul bir kadınım Ben dul bir kadınım Bir gün yeniden birisini beğenirsem Beraber olursak...
 3. 10 yaşındaki dul kadın anlattı

  10 yaşındaki dul kadın anlattı

  Şu anda 10 yaşında olan Nojud Ali'nin kendi hayatını anlattığı otobiyografisinin tüm dünya en çok satan kitaplar arasına girmesi bekleniyor. Küçük Nojud Ali kitabında ailesi tarafından zorla 28 yaşında bir adamla evlendirilme öyküsünü ve sonrasında ise bir avukat yardımıyla verdiği boşanma mücadelesini anlatıyor. Kitabın yayın haklarını alan İngiliz yayınevi, Nojud Ali'nin hikayesinin tüm...
 4. İMAM NİKÂHI – KADINA YÖNELİK ŞİDDET ve AVRUPA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİ

  İMAM NİKÂHI – KADINA YÖNELİK ŞİDDET ve AVRUPA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİ

  Bu başlık altında kısaca iki Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararına değinmek isterim. -Bunlardan ilki kadına yönelik şiddetle ilgili OPUZ/TÜRKİYE davasıdır. Bu davada; başvuran 1972 doğumlu Diyarbakır’da yaşayan Nahide Opuz’dur. 1990′da Opuz, annesinin eşinin oğlu olan H.O. ile birlikte yaşamaya başlamıştır. Opuz ve H.O. Kasım/1995′te evlenmiş ve 1993, 1994 ve 1996′da üç...
 5. kadın ve imam nikahı

  kadın ve imam nikahı

  merhaba ben 4 aydır eşimden ayrı yaşıyorum. Kocam kocalık vazifelerini yerine getirmiyordu.Namaz kılmıyor, oruç tutmuyor, çalışmıyordu. Münasebetimizden sonra güsul abdestide almıyordu. bütün bunlar nedeniyle ben onu uyarıncada beni dövdü. Şimdi ben bu adamı nasıl boşayacağım boşamak için yüzüne mi söylemem gerekiyor. Mehir olarak vaadettiklerini zaten vermemişti.resmi işlemler için gün...

Sayfayı Paylaş