gebe
 1. zuzu65

  zuzu65 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Nisan 2008
  Mesajlar:
  2.976
  Beğenilen Mesajlar:
  19
  Ödül Puanları:
  0

  Düşmeden Korunmak İçin

  Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında zuzu65 tarafından paylaşıldı.

  . Düşmeden Korunmak İçin

  Düşmeler beyin sarsıntısı ve başın yaralanmasına sebep olur. Bilmeniz gereken çocuğunuzu nasıl güvende tutmanızdır.

  Güvenlik Kontrolleri ;
  Mobilyanızı balkon kenarından ve pencere kenarından uzak tutun. Bu önlem çocuğunuzun dışarı sarkmasını engelleyebilir.
  2’nci kat ve üst katlarda oturuyorsanız, pencere emniyet koruyucularını taktırınız. Sadece sinek telleri bu görevi yapamaz.
  Dahili merdivenli bir evde oturuyorsanız, merdivenin başına ve sonuna menteşeli ve güvenlik kilidi olan emniyet kapıları koymayı unutmayın. Bu önlem bebeklerinizi ve küçük çocuklarınızı korumak için oldukça önemli bir önlemdir.
  Bebeğinizin altını değiştirirken bir elinizi daima üstünde tutunuz. Bu size bebeğinizin yataktan veya alt değiştirme masasından düşmesini engellemek için iyi bir şans tanıyacaktır.
  Alışveriş arabasında bebek oturma sandalyesi varsa ve yüksek bacaklı bebek sandalyesi kullanıyorsanız, kesinlikle bebeğinizi oturttuktan sonra emniyet kemerini takın.

  DÜŞMEDEN KORUNMA TEDBİRLERİ

  Merdivenlerde:
  Emniyet kapılarını merdiven başı ve sonuna uygunca yerleştirin. Böylece bebeğinizin veya küçük çocuğunuzun düşmesini engelleyebilirsiniz. Merdiven sonundaki emniyet kapısı çocuğunuzun merdivenlere tırmanarak düşmesini engeller.
  Merdivenlerde kullanacağınız emniyet kapılarını itince açılabilen cinsten kullanmayın, bu çocuğunuzun üzerine eğilmesi halinde açılabilir ve tehlikeli olabilir. Bu emniyet kapılarını duvara kanallı yatakla monte edebilirsiniz. Merdivenlerinizde oyuncak bulundurmayın hatta hiçbir şey koymayın. Bu sizin ve çocuğunuzun ayağının takılmasına ve böylece ciddi yaralanmalara neden olabilir.

  Evin içinde:
  Yüksek bacaklı bebek sandalyesi kullanıyorsanız emniyet bağı kullanmayı ihmal etmeyin. Bu çocuğunuzun ayağa kalkmasını ve düşmesini önler.
  Bebeğiniz yatağında veya oyun parkında ise yan koruma setlerini muhakkak takın ve oynaması için üzerine basabileceği büyük oyuncaklar, doldurulmuş hayvanlar vermeyin. Çocuğunuza siz tuzak hazırlamış olursunuz.
  Banyo ve mutfakta yere damlayan her türlü sıvıyı derhal silin ve çocuğunuzun ayağının kaymasını engelleyin.
  Mutfak ve banyo zemininize mümkünse kaymayan lastikten yolluk koyun. Ayağının takılmasını engellemek için gerekirse bunları iki ucundan yere bantlayın.
  Mobilyalarınızın köşeli kısımlarını süngerle emniyete alın. Böylece kafasını vurabileceği sert ve keskin yüzeyleri ortadan kaldırmış olabilirsiniz.

  Oyun Alanında:
  Bu alanda yüksekliği 1,5 metreden daha fazla yüksekliğe tırmanmasına müsaade etmeyin ve çocuğunuzun yanında bulunun. Zeminin yeterince bol kumlu olması veya yumuşak malzeme ile kaplı olması (sünger vs..) çok önemlidir. Eğer zemin yumuşak değilse yere yakın olmasını sağlayın. Kendinden yaşça büyüklerin oyun alanında yeterli güvenlik yoksa orada oynamasını engelleyin.
  cocukguvenligi.com

   
 2. mislinay

  mislinay Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Kasım 2007
  Mesajlar:
  8.130
  Beğenilen Mesajlar:
  39
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Düşmeden Korunmak İçin

  paylaşım için teşekkürler canım
   
 3. zuzu65

  zuzu65 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Nisan 2008
  Mesajlar:
  2.976
  Beğenilen Mesajlar:
  19
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Düşmeden Korunmak İçin

  ben teşekkür ederim mislim
   
Düşmeden Korunmak İçin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Stresten Korunmak İçin:

  Stresten Korunmak İçin:

  Dengeli ve sağlıklı bir beslenme programı uygulayın Fazla kilonuz olduğunu düşünüyorsanız ki bu da sizin görüntünüzden ve giyim şeklinizden hoşnut olmamanıza yol açacağı için, ayrıca hareket kapasitenizi sınırlayacağı için sizi strese sokacaktır. Bu konuda bir diyetisyene müracaat ederek yardım almalısınız. Kesinlikle sizin vücut yapınıza uygun olmayan ve çok düşük kaloroli şok diyetler...
 2. gripten korunmak için........

  gripten korunmak için........

  Özellikle kış aylarında vücut direncinin azalmasıyla baş gösteren gripten korunmak aslında hiç de zor değil. Vitamin ve mineraller vücudun kendisi tarafından üretilemeyeceği için yiyeceklerle alınmaları gerekir. Ve vitaminler, yağda ve suda eriyen olmak üzere 2 alt gruba ayrılır. A, D, E ve K vitamininden oluşan yağda eriyen vitaminler, sentezleri için kolestrol gerektiren, yağ dokusunda...
 3. Cinlerden Korunmak İçin

  Cinlerden Korunmak İçin

  3 harflilerden korunma üç harflilerden korunma 3 kurtulma üç kurtulma kediler ve cinler Hepimiz zaman zaman bununla ilgili olayları duyarız yada çevremizde yakınlarımızda böyle olayları yaşayanlar olabilir peki ben adını bile zikretmek istemediğimden dolayı üç harfliler diyorum korunmak adına neler yapılabilir buyrun arkadaşlarım Cinlerin etkisinden kurtulmak için aşağıda yazmış olduklarımızı...
 4. Sineklerden Korunmak İçin Tavsiye

  Sineklerden Korunmak İçin Tavsiye

  sineklerden korunmak icin sineklerden korunmak patates kızartması korunma bebekleri koruma hanımlar süper bi tavsiye vericem ablamlarla birlikte yazlığa geldik ablamın 1.5 yaşında kızı var aslında onun sayesinde oldu bu yazlıkta çok fazla sinek oluyor , ilaç sıkıyorduk ama bebek olduğu için sıkamıyorduk sonra markette denk geldik defans bitki özlü losyon sinek böcek ne varsa vücuttan uzak...
 5. Kış Kilolarından Korunmak İçin....

  Kış Kilolarından Korunmak İçin....

  kışın kilo almamak için, kışın kilo vermek, kilo almamak için Sevgili melekler, kışın evde daha fazla vakit geçirildiğinden ve hareketsizlik daha çok olduğundan kilo alımı da kaçınılmazdır. Soğuk havalar sebebiyle yeterli aktivite yapamayan vücut, yazın binbir zahmetle verdiği kiloları da geri almaya hayli müsaittir. Bu durumu engellemek kış kilolarından uzak kalmak için neler yapılabilir,...

Sayfayı Paylaş