1. zuzu65

  zuzu65 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Nisan 2008
  Mesajlar:
  2.693
  Beğenilen Mesajlar:
  15
  Ödül Puanları:
  0

  Düşmeden Korunmak İçin

  Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında zuzu65 tarafından paylaşıldı.

  . Düşmeden Korunmak İçin

  Düşmeler beyin sarsıntısı ve başın yaralanmasına sebep olur. Bilmeniz gereken çocuğunuzu nasıl güvende tutmanızdır.

  Güvenlik Kontrolleri ;
  Mobilyanızı balkon kenarından ve pencere kenarından uzak tutun. Bu önlem çocuğunuzun dışarı sarkmasını engelleyebilir.
  2’nci kat ve üst katlarda oturuyorsanız, pencere emniyet koruyucularını taktırınız. Sadece sinek telleri bu görevi yapamaz.
  Dahili merdivenli bir evde oturuyorsanız, merdivenin başına ve sonuna menteşeli ve güvenlik kilidi olan emniyet kapıları koymayı unutmayın. Bu önlem bebeklerinizi ve küçük çocuklarınızı korumak için oldukça önemli bir önlemdir.

  Bebeğinizin altını değiştirirken bir elinizi daima üstünde tutunuz. Bu size bebeğinizin yataktan veya alt değiştirme masasından düşmesini engellemek için iyi bir şans tanıyacaktır. Alışveriş arabasında bebek oturma sandalyesi varsa ve yüksek bacaklı bebek sandalyesi kullanıyorsanız, kesinlikle bebeğinizi oturttuktan sonra emniyet kemerini takın.

  DÜŞMEDEN KORUNMA TEDBİRLERİ

  Merdivenlerde:
  Emniyet kapılarını merdiven başı ve sonuna uygunca yerleştirin. Böylece bebeğinizin veya küçük çocuğunuzun düşmesini engelleyebilirsiniz. Merdiven sonundaki emniyet kapısı çocuğunuzun merdivenlere tırmanarak düşmesini engeller.
  Merdivenlerde kullanacağınız emniyet kapılarını itince açılabilen cinsten kullanmayın, bu çocuğunuzun üzerine eğilmesi halinde açılabilir ve tehlikeli olabilir. Bu emniyet kapılarını duvara kanallı yatakla monte edebilirsiniz. Merdivenlerinizde oyuncak bulundurmayın hatta hiçbir şey koymayın. Bu sizin ve çocuğunuzun ayağının takılmasına ve böylece ciddi yaralanmalara neden olabilir.

  Evin içinde:
  Yüksek bacaklı bebek sandalyesi kullanıyorsanız emniyet bağı kullanmayı ihmal etmeyin. Bu çocuğunuzun ayağa kalkmasını ve düşmesini önler.
  Bebeğiniz yatağında veya oyun parkında ise yan koruma setlerini muhakkak takın ve oynaması için üzerine basabileceği büyük oyuncaklar, doldurulmuş hayvanlar vermeyin. Çocuğunuza siz tuzak hazırlamış olursunuz.
  Banyo ve mutfakta yere damlayan her türlü sıvıyı derhal silin ve çocuğunuzun ayağının kaymasını engelleyin.
  Mutfak ve banyo zemininize mümkünse kaymayan lastikten yolluk koyun. Ayağının takılmasını engellemek için gerekirse bunları iki ucundan yere bantlayın.
  Mobilyalarınızın köşeli kısımlarını süngerle emniyete alın. Böylece kafasını vurabileceği sert ve keskin yüzeyleri ortadan kaldırmış olabilirsiniz.

  Oyun Alanında:
  Bu alanda yüksekliği 1,5 metreden daha fazla yüksekliğe tırmanmasına müsaade etmeyin ve çocuğunuzun yanında bulunun. Zeminin yeterince bol kumlu olması veya yumuşak malzeme ile kaplı olması (sünger vs..) çok önemlidir. Eğer zemin yumuşak değilse yere yakın olmasını sağlayın. Kendinden yaşça büyüklerin oyun alanında yeterli güvenlik yoksa orada oynamasını engelleyin.
  cocukguvenligi.com


   
 2. mislinay

  mislinay Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Kasım 2007
  Mesajlar:
  7.147
  Beğenilen Mesajlar:
  37
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Düşmeden Korunmak İçin
  paylaşım için teşekkürler canım
   
 3. zuzu65

  zuzu65 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Nisan 2008
  Mesajlar:
  2.693
  Beğenilen Mesajlar:
  15
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Düşmeden Korunmak İçin
  ben teşekkür ederim mislim
   
Düşmeden Korunmak İçin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Stresten Korunmak İçin:

  Stresten Korunmak İçin:

  Dengeli ve sağlıklı bir beslenme programı uygulayın Fazla kilonuz olduğunu düşünüyorsanız ki bu da sizin görüntünüzden ve giyim şeklinizden hoşnut olmamanıza yol açacağı için, ayrıca hareket kapasitenizi sınırlayacağı için sizi strese sokacaktır. Bu konuda bir diyetisyene müracaat ederek yardım almalısınız. Kesinlikle sizin vücut yapınıza uygun olmayan ve çok düşük kaloroli şok diyetler...
 2. Boğulmaktan Korunmak İçin

  Boğulmaktan Korunmak İçin

  . Boğulmaktan Korunmak İçin Küçük çocuklar suyun yanında veya içinde iken her zaman yanlarında bulunun. Küçük çocuklar çoğunlukla aşağıdaki tehlikeli sularda boğulurlar. - Evde yüzme havuzunda, - Küvette, - Dere ve göllerde, - Kanal, hendek, ufak su birikintisi,k analizasyon, gölcüklerde. Güvenlik Kontrolü; 5 yaşından küçük çocuğunuz suyun içinde veya yakınında ise her zaman onun...
 3. Kısırlıktan Korunmak İçin

  Kısırlıktan Korunmak İçin

  Erkekte sperm üretimi bir çok nedenden dolayı bozulabilir. Bunlardan bazılarının erkenden tanınması ve tedavi edilmesi çok önemlidir. Örneğin yeni doğan bir çocukta yumurtalarının en geç 2 yaşına kadar yerine inmesi gerekir. Aksi takdirde ileride yumurtalarındaki bozulmaya bağlı olarak kısırlık sorunu yaşayabilir. Erken tedavisi gereken bir diğer hastalık ise Varikosel'dir. Ergenliğe girme...
 4. tırnak mantarından korunmak için..

  tırnak mantarından korunmak için..

  mantar rengi oje Ayaklarda olduğu gibi tırnaklarda da mantar oluşması durumu söz konusudur.Bunun için tırnak bakımını ve temizliğine dikkat edin arkadaslar...işte birkaç uyarı..... Tırnakların kalınlaşması, tabaka tabaka ayrılması ve renk değiştirmesi sonucu ortaya çıkan bir ra­hatsızlıktır. Tırnaktaki mantar, tırnağın kendi rengini kaybedip hafif hafif sanlaşmasıyia...
 5. Kış Kilolarından Korunmak İçin....

  Kış Kilolarından Korunmak İçin....

  kışın kilo almamak için, kışın kilo vermek, kilo almamak için Sevgili melekler, kışın evde daha fazla vakit geçirildiğinden ve hareketsizlik daha çok olduğundan kilo alımı da kaçınılmazdır. Soğuk havalar sebebiyle yeterli aktivite yapamayan vücut, yazın binbir zahmetle verdiği kiloları da geri almaya hayli müsaittir. Bu durumu engellemek kış kilolarından uzak kalmak için neler yapılabilir,...

Sayfayı Paylaş