1. Beyazca

  Beyazca Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  12 Haziran 2008
  Mesajlar:
  612
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Ankara

  Duygularda İstikrarsızlık

  Konu, 'Psikoloji ve İlişkiler' kısmında Beyazca tarafından paylaşıldı.

  ( Aylin Atmaca ile yeni tanıştım, bu okuduğum ikinci kitabı..Her ne kadar gençlere yönelik olsa da her yaştan insanın kendini bulabileceği hususları içeriyor kanımca. Bir başlığı paylaşmak istiyorum ; )
  Gençlerin genellikle duygusal tepkileri düzenlilik göstermez.
  Ruh hallerinin değişim hızı çabuktur. Ancak bu değişim genellikle istikrarsızlık şeklindedir. Örneğin gülerken birdenbire ağlamaya yada sakinken birdenbire öfkelenmeye açıktırlar.Bu , kendilerini tamamen duygularının kontrolüne bırakmalarından kaynaklanır.Halbuki aklın kontrol etmediği duygu insanı her yere çekebilir.Böyle bir durumda kişi sadece isteklerine göre davranır.Birine zarar vermek istiyorsa verir.Ağlamak istiyorsa ağlar.Vurmak istiyorsa vurur.Susmak istiyorsa susar.Ancak herkes bu şekilde davranmış olsa böyle bir kontrolsüzlük dünyayı büyük bir karmaşaya sürükler.
  İnsanlar birbirlerini öldürür,yaralar,kanunlara uymaz,çevrelerini yakar,yıkar,mahveder.Böyle bir dünyada yaşamak istemeyeceğiniz açıktır.İnsanı huzurlu ve mutlu yapan şey sınırları olmasıdır.Bu sınırları belirleyen ise vicdanı ve aklıdır.Her istediğiniz yerde istediğiniz gibi davranamazsınız.
  Derste uykunuz gelebilir ancak masaya yatıp uyuyamazsınız.Yorgun da olsanız eğitiminiz için derste anlatılanları dinlemelisiniz.(…)
  Size zor gelsede eleştiriyi saygıyla karşılamalısınız.(…)Sizinki kadar diğer insanların da ihtiyaçlarına önem vermelisiniz.Ancak bu şekilde dengeli ve normal bir ruh haline sahip olabilirsiniz.Eğer içinizden gelenleri akıl ve vicdan kullanarak sınırlamayı başarırsanız o zaman ruh halinizdeki bütün dengesizliklerin kısa sürede istikrara kavuştuğunu görürsünüz.  __________________
  "Diken ekersen , yasemin biçemezsin "


   
 2. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany
  teşekkürler tatlım
   
 3. sema06

  sema06 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  25 Eylül 2010
  Mesajlar:
  31
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  benim hep uykum gelirdi ders dinlerken demekki gençliktenmiş.yine o kadar genç olsam
   
 4. DreamerD0ll

  DreamerD0ll Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  6 Ekim 2011
  Mesajlar:
  33
  Beğenilen Mesajlar:
  5
  Ödül Puanları:
  0
  teşekkürler paylaşım için..
   
Duygularda İstikrarsızlık konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Duygular

  Duygular

  Duygular vardır anlatılamayan, Sevgiler vardır kelimelere sığmayan, Bakışlar vardır insanı ağlatan, İnsanlar vardır ki asla unutulamayan. İşte sende onlardansın...

Sayfayı Paylaş