E devlet şifremi unuttum kaybettim diyorsanız...

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
E devlet şifremi unuttum kaybettim diyorsanız...
e devlet şifremi unuttum e devlet şifresi unuttum edevlet şifremi şifresini ne yapabilirim
Yeni uygulama ile e-devlet şifresi almak zorundayız arkadaşlarım. Bunu zaten biliyorsunuz değil mi ? Pekiii diyelim ki aldığınız e-devlet şifresini kullandınız ve 3 ay sonra kaybettiniz ne olacak biliyor musunuz ?
1 Tl ye postanelerden aldığınızın e-devlet şifrenizini kaybedecek olursanız. 10 tl " şifreyi kaybetme cezası " ödüyorsunuz. Bunuda biliyor musunuz ? Ben biliyorum

çünkü ödedim :)
e-devletim.jpg

İşin ilginci, şifreyi kaybettiğimi anladığımda gittiğim postanede şifre tükenmiş bi kaç gün bekleyeceksiniz denildi. Yahu böyle saçmalık mı olur? Evet e-devlet olayında büyük eksiklikler var malesef oluyor. Benim bildiğim elektronik ortamlarda yapılan işlemler için postaneye gitmeden ne bileyim k.kartı ile 1 tl nizi ödersiniz. Şifreleri vs kaybederseniz de hatırlatma linki olur ne bileyim cep telefonunuza komplike bişey yapılır. Girersiniz Tc kimlik numaranızı cep telefonunuza bir yeni şifre gelir yada, cep telefonunuza gelen şeyi girersiniz e-devlet portalında yada sitesinde biryere, Ooo tamam sizmişsiniz deyip yeni şifrenizi verirler.
Ben bu e-devlet şifresi olayında çok büyük sorunların ve yanlışların olduğunu düşünüyorum. Umarım en kısa zamanda düzenlenir. E-devletim eee eee... :) Uyumayında vatandaşın sesini dinleyin düzenleyin şunu.
Sevgiler.

Düşünmemiz iyide devletin düşünmesi gerekiyor bunu. Tamam cezadan vazgeçtik ama insanları bu kadar yormanında anlamı yok yahu.

bunlar yeri geldimi dürüstlükten bas ederler düne kadar şifremle sisteme girerken şimdi giremiyorum hata veriyor bunlar hep bir oyun başımızdaki godamanların çepleri boşalmış anlaşılan nerde bu yetkililer bir tlf yazar insan bir köşeye muhatap bulamıyoruz yazık yazık siz anladınız anladınız ne demek istedigimi ....................

e devlet sıfremı unuttum

e devlet sıfremı unuttum yenısını nasıl alabılırım

evet arkadaşlar bende e devlet şifremi doğru giriyorum ama sistemi açmıyor.yanlış girdiniz diyor.ilk şifre alırken 1 tl,unutursak 2. şifre alırken 10 tl. 3. ise 20tl.bu ne yaa. resmen soygunculuk.düne kadar yanlış olmayan şifreyi şimdi yanlış girdin diyor.birlik olup bu işin peşini bırakmayalım arkadaşlar.herkes ptt'ye veya ilgili hangi kurum ise mail atalım.hep birlikte hareket edelim.

evet bende unutum ve babamda yani çok saçma bir sistem ne zamandır düşünüyorum napıcam die ve ben otuz lira die duymuştum iyiymiş yine :D

siz sadece kendi kültür seviyenize dayalı olarak konuşuyorsunuz.. o hatırlatma kredi kartı vs şeyleri beceremeyecek olan çok insan var. cep telefonuna gelsin diyorsunuz cep telefonu olmayan ne yapacak yada çaldıran.. kredi kartı olmayan vs.. bence siz 1 tl ye aldığınız şifreye verdiğiniz 10 tl nin kuyruk acısıyla konuşuyorsunuz.. bence en iyi yöntemi kullanıyorlar ... sizden örnek verelim: bu kuyruk acısıyla o şifreyi bi daha unutmanız mümkün mü? =)

arkadaş ben e devlet şifremi biliyorum ama giriş yapamıyorum sırf vatandaşdan para almak için iki üç hafta giriş yapmamış kişilerin şifresini siliyolar tamamen para tuzagı gereksiz bi olay devlet vatandaştan nasıl para kuparacagının peşinde devlete gelir saglayan ne varsa sattılar şimdide borcları kapatmak için yok şu parası yok bu parası diye milleti yiyolar milletimizin uyanması lazım bu olaya

Geri