ecmain ne demektir?

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
ecmain ne demektir?
Nelere de takılıyoruz ya anlamıyorum. Bu arada bende cahilim :D

Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Turklerin anadili turkcedir...Gecmiste de simdi de gelecekte de bu boyle biline...Dinimizin muslumanlik olusu bu gercegi degistirmez...Zaten guzel dilimizde gereginden fazla yabanci kelime var iken bu baska dil e ozenmek te neyin nesi onu da anlayabilmis degilim...Ataturk un arapcayi degil arap harflerini kaldirdigini bile bilemeyecek kadar cahil bir kesim ne yazik ki internet ortaminda hemen kendisini belli ediyor...Arkadaslar lutfen kendinizi biraz gelistirin okuyun ogrenin ve etrafa maskara olmayin...
Ne kadar cahilsin hahaha sadece gülüyorum . Bırız kindinizi giliştirin ırkıdışlar litfin. Allah seni ıslah etmesin hep böyle kal çünkü senin gibiler olmazsa biz kendimizi geliştiremeyiz :D

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Ecmain ne demek ? : Arapçadan dilimize girmiş bir kelime özellikle Mutaassıp kesimin ya da inançlı kimselerin karşı tarafın " dualarınız kabul olsun dediğinde " Cümlemizin yani hepimizin ki kabul olsun şeklinde demesi yerine Ecmain demesi karıştı dimi cümle ile anlatayım. Aysel : Hayırlı Cumalar Münevver abla
Münevver: Ecmain canım ( yani cümlemize hayırlı cumalar )
Bilmem anlatabildim mi ?

2

213500

Misafir
ben şahsen türkçe konuşmayı tercih ederim.
tercihini soranmı oldu ? ne alaka ecamainile türkçe konuşmak ? açıklama yapın bari !

Aldatmak nedir ne demektir hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
binaenaleyh ne demek? binaenaleyh ne demek?
binaenaleyh nedir sözlük anlamı nerde kullanılır hakkında genel bilgiler Arapça kökenli, "bunun üzerine, buna istinaden" anlamına gelen oldukça yorucu ve zor telaffuz...
Melek Sözlük 0
Usturuplu ne demek? Usturuplu ne demek?
üzgün usturuplu ne demek Usturuplunun kelime anlamı usulüne uygun...
Melek Sözlük 8
Makyaj nedir ne demektir nası yapılır Makyaj nedir ne demektir nası yapılır
aşiriya kacildiginda suradi palyaco suradina donduren...
Melek Sözlük 13
Aldatmak nedir ne demektir Aldatmak nedir ne demektir
sadakatsizlik, Ihanet ,
Melek Sözlük 2