ecmain ne demektir?

Konu, 'Melek Sözlük' kısmında $ul€ tarafından paylaşıldı.

1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

nasipsiz ne saçma ya bir türklük tutturulmuş gidiyor. kısır ve bakir bir zihniyet. Kardeşim insanız. Hiç bir dil yoktur ki birbirinden etkilenmemiş olsun. Bu topraklar Osmanlınındır, osmanlı türkçeyi arapça alfabe ile kullanmıştır be nasipsiz önce tarihi bir anla. Ben selanik göçmeni bir türküm ama ecdadım osmanlıdır, laf söylettirmem, söyleyenide karşıma alırım. Bir değil bin bülende feda olur tekrar gerekirse.
    ecmain, cümlemize her biri güzel kelimeler. Rabbim güzel insanların sayısını arttırsın.

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kur'an-ı Kerim'de arapça. Allah bize arapça seslendi bizde ona öyle sesleniyoruz dua ediyoruz kardeşim :)

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Şükür yaradana
    ya saçmaladınız iyice siz ne dininizi nede hangi ırk olduğunuzu bilmiyorsunuz?:Tuturmuşsunuz arapça diye bir şey....Biz türksek türkçe ingilizsek ingilizce almansak almancada hitap ederiz Yaradan ALLAH c.c lü bilmiyormu sanırsınız diğer dilleri ey gafil ler cahiller...Kim hangi dilde dua ederse etsin Yeterki Yüce ALLAH ü tealaya Dua etsin Yaradan onu çözer siz konusmayı bilmezken resimle yazısırken bile Yaradan vardı unutmayın ebu cehil olmayın artık yeter.....,Günaha girmeyin artık yeter

4. Kayıtsız Üye Aysen

Kayıtsız Üye Aysen Forum Okuru

kesinlikle katılıyorum türkçe varken başka dil ne gerek,
    biz TÜRK'üz ALLAH'a şükürler olsun

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

türkçe sana mükemmel bir dil gelebilir ama asıl dil arapçadır çünkü kuran ı kerim arapça olarak indirilmiş arapça bilmek bi nebi farzdır çnkü arapçayı bilmeyen kuran-ı kerimi yani yol rehberimizi okuyamaz

6. Ecmain

Ecmain Forum Okuru

Osmanlı herkesin kendi dilini konuşması için gereken hoşgörüyü göstermiştir. Bazı arkadaşlarımızın iddia ettiği gibi Osmanlı'da böyle bir baskı olsaydı şu anda emin olun dünya dili osmanlıca olurdu. Çünkü Osmanlı çok geniş bir coğrafyaya hakimdi. İngilizler bu baskıyı sömürgeleştirdikleri yerlerde uyguladılar ve sonuçları da ortada. Cumhuriyetten sonra birçok arapça, osmanlıca kelime sadeleştirme adı altında bu koca çınardan budandı. Türkçe en çok son 90 yılda zarar görmüştür. Yeni yetme değil eski tarih profesörlerini(Halil İnalcık vb) okursanız tarihte doğru bildiğiniz çoğu şeyin yanlış olduğunu idrak edebilirsiniz.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 22 Mart 2017 12:36
  7. mahmut can

mahmut can Forum Okuru

Geriye gidersen anadilimşz arapcadır kitabimiz kuran i kerimdir bunu deiştirenler utansın allah yar ve yardımcımız olsun

8. Herzaman_Türkçe

Herzaman_Türkçe Forum Okuru

Turklerin anadili turkcedir...Gecmiste de simdi de gelecekte de bu boyle biline...Dinimizin muslumanlik olusu bu gercegi degistirmez...Zaten guzel dilimizde gereginden fazla yabanci kelime var iken bu baska dil e ozenmek te neyin nesi onu da anlayabilmis degilim...Ataturk un arapcayi degil arap harflerini kaldirdigini bile bilemeyecek kadar cahil bir kesim ne yazik ki internet ortaminda hemen kendisini belli ediyor...Arkadaslar lutfen kendinizi biraz gelistirin okuyun ogrenin ve etrafa maskara olmayin...

9. BEYZA21

BEYZA21 Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.217
    Ödül Puanları:
    113
    Türkçemize ,bu kadar yabancı kelime girmişken, çarşı nın ,pazarın ,avm lerin yabancı isimler ırzına geçerken ,neden Ecmaine takıldınız ? 'Allah duanı cümlemiz yani hepimiz için kabul etsin 'demek olan ,Ecmaini kullanmak cahillikse ,ben en büyük cahilim ! Siz gidin neyi nasıl yaşamak istiyorsanız öyle yaşayın.Başkaları nın tercihine burnunuzu sokmayın.. Bir diğer önerim kişisel gelişim okuyun, okumakla da kalmayın kendinizi geliştirmeye bakın..

10. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.039
    Ödül Puanları:
    113
    Nelere de takılıyoruz ya anlamıyorum. Bu arada bende cahilim :D

11. Sevimli cadı

Sevimli cadı Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Ne kadar cahilsin hahaha sadece gülüyorum . Bırız kindinizi giliştirin ırkıdışlar litfin. Allah seni ıslah etmesin hep böyle kal çünkü senin gibiler olmazsa biz kendimizi geliştiremeyiz :D

SadmiN bunu beğendi.
ecmain ne demektir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ne demek???

ne demek???

about ne demek about ne demektir has a spectacular aura about..........ne demek????benim ingilizcem yokki.....kalplerimin yaninda var da.....merak ettim.....ingilizce yazilar kaldirilsa ne iyi olur........hem bilmemek ayip degil ogrenmemek ayip...dime....)))
  2. Destina nedir, ne demektir ?

Destina nedir, ne demektir ?

destina nedir destina nedir??
  3. Fungusit nedir ne demektir

Fungusit nedir ne demektir

Fungusit nedir anlamı nedir merak ediyorum bir yerde karşıma çıktı ama bilgi bulamadım melekler yardımcı olurmusunuz lütfen.
  4. Dejavu Nedir? Ne Demektir?

Dejavu Nedir? Ne Demektir?

Bu sayfa; Dejavu Nedir? Ne Demektir konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, televizyonda duymuş, sosyal medyada rastlamış, gazetede okumuş ve hala ne demek olduğunu bilmiyorsanız, buyrun makalemize, bakalım dejavu ne demekmiş?... Dejavu Türkçe anlamı “daha önceden görmek” olan Fransızca bir kelimedir. Neden dejavu gördüğümüze dair çok çeşitli görüşler olsa da bilimsel...
  5. Bonzai Nedir, Ne Demektir?

Bonzai Nedir, Ne Demektir?

bonzai nedir, bonzai ne demektir, bonzai hakkında Sevgili melekler, son günlerde ne yazıkki pek çok gencin ölümüne sebep olan ve ismini yeni yeni duyduğumuz bonzai nedir, insan sağlığını nasıl etkiler sizlere bilgi veriyoruz... Uyuşturucu madde içerikli olan ve kullanımı esnasında insan metabolizmasına çok zararları dokunan Bonzai tamamen uyuşturucu maddeden ve bazı bitkilerin...

Sayfayı Paylaş