türkçe kadar muazzam bir dil var iken neden arapça ????
başka takılcak hiç bir konu kalmadı mı kardeşim isteyen istediği gibi konuşur öğrenir hem neden arapçaya karşı bir takıntın var ingilizce alamnca franssızca öğrenmek normal arapça öğrenmek veya hayatımızda kullanmak anormal mi?Hem KURAN dili arapça yani müslümansak bunu zaten kullanmamızda bir sıkıntı olmamalı.lütfen bu gibi konuları ırkçılk ayrım boyutuna getirmeyin.biz müslümanız ve türküz güzel türkçemizi dünya dili yapmak için uğraşan eğitim neferlerine dua edelim her yıl düzenlenen türkçe olimpiyatlarına destek olalım

kısa ve öz olsun kavga son bulsun Yaradan (c.c) ilk insanı dünyaya gönderdiğinde Türkçemi konuşuyordu Adem(a.s) ana dilimiz ne olrsa olsun dinimiz arapçadır arkaşlar.

! ..

arapça varken türkçe mi var ?.. hem müslüman sın.. ana dilin arapça zaten.. atatrük alfabeyi getirdi. arapçayı kaldırdı.. biraz tarih aç oku...

@ubs
Türk'ün anadili Türkce'dir, arapca degil! Müslüman olunca insanin anadili degismiyor. Arapca varken Türkce tabi ki de vardi. Atatürk arapcayi kaldirmadi! Zira biz arapca konusmuyorduk ki, birisi gelip kaldirsin! Atatürk sirf arap harflerini kaldirdi yerine abc'yi getirdi. Yoksa Türkler zaten her daim Türkce konusuyordu. Tarih ac ve oku :))

Ayrica ecmain = cümlemize/hepimize demektir. Dileyen istedigi kelimeyi elbette kullanabilir. Ben ama sahsen Türkce terimleri kullanmayi tercih ediyorum.

nasipsiz

ne saçma ya bir türklük tutturulmuş gidiyor. kısır ve bakir bir zihniyet. Kardeşim insanız. Hiç bir dil yoktur ki birbirinden etkilenmemiş olsun. Bu topraklar Osmanlınındır, osmanlı türkçeyi arapça alfabe ile kullanmıştır be nasipsiz önce tarihi bir anla. Ben selanik göçmeni bir türküm ama ecdadım osmanlıdır, laf söylettirmem, söyleyenide karşıma alırım. Bir değil bin bülende feda olur tekrar gerekirse.
ecmain, cümlemize her biri güzel kelimeler. Rabbim güzel insanların sayısını arttırsın.

Kur'an-ı Kerim'de arapça. Allah bize arapça seslendi bizde ona öyle sesleniyoruz dua ediyoruz kardeşim :)

Şükür yaradana

ya saçmaladınız iyice siz ne dininizi nede hangi ırk olduğunuzu bilmiyorsunuz?:Tuturmuşsunuz arapça diye bir şey....Biz türksek türkçe ingilizsek ingilizce almansak almancada hitap ederiz Yaradan ALLAH c.c lü bilmiyormu sanırsınız diğer dilleri ey gafil ler cahiller...Kim hangi dilde dua ederse etsin Yeterki Yüce ALLAH ü tealaya Dua etsin Yaradan onu çözer siz konusmayı bilmezken resimle yazısırken bile Yaradan vardı unutmayın ebu cehil olmayın artık yeter.....,Günaha girmeyin artık yeter

türkçe sana mükemmel bir dil gelebilir ama asıl dil arapçadır çünkü kuran ı kerim arapça olarak indirilmiş arapça bilmek bi nebi farzdır çnkü arapçayı bilmeyen kuran-ı kerimi yani yol rehberimizi okuyamaz

Geri