1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.305
    Ödül Puanları:
    113

Egzersiz nedir ?

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Yüzme deyince hemen aklınıza olimpik bir havuzda yüzen profosyonel yüzücüler gelmesin. Uygun bir çalışma programı ve bazı temel teknikleri öğrenerek vücut dayanıklılığınızı kaslarınızın kuvvetini ve esnekliğini arttırabilirsiniz
    < Konu Resmi..>

Avantajları:

* Dayanıklılık ve esnekliğinizi geliştirir.
    * Adelelerinizi geliştirir ve denge sağlar. Birçok profesyonel ve amatör sporcusu egzersizleri yaparlar.
    * Kalbi güçlendirir.
    * Fiziksel görünümünüzü değiştirir.
    * Dolaşımı düzenler.Varis gibi hastalıklarda faydalıdır.
    * Kilo kontrolunu sağlar.
    * Stres ve gerilimi azaltır.
    * Eklem iltihabı gibi hastalıklarda eklemleri ve bağları daha az zorladığından önerilen egzersiz tipidir.
    * Haftada 3 gün yüzme önerilir. 1 saat yüzme ortalama 500 kalori harcatır.
    * Enerji verir.
    * Kas güçsüzlüklerini tedavi eder.
    * Şişmanlarda, hamilelerde ve hareketsiz kişilerde özellikle yararlıdır. Çünkü suda yapılacak egzersizler eklemleri ve bağları daha az zorlamaktadır. Sudaki vücut ağırlığı karadakinin 10 misli azalır.Suda yapılan rehabilitasyonun fizik tedavinin etkin bir formu olduğu kanıtlanmıştır.

Suda Egzersiz Tipleri:

* Suda yürüyüş veya koşu.Bel seviyesine kadar girilen suda yapılan yürüyüş veya koşu karada yapılandan 2 kat daha fazla dirence karşı yapıldığından iyi bir aerobic egzersizdir. Üstelik karada yapılan çalışmalarda oluşabilecek kazalar ve yaralanmalar suda 90 oranında azalmaktadır.
    * Boyun seviyesindeki suda 20 dk veya daha uzun süreyle yapılacak , bütün vücudu çalıştıran ritmik aerobik hareketleri kalp damar sistemini güçlendirmektedir.Su içinde yapılacak pedal çevirme hareketi ve kolları açıp kapama hareketi faydalı olacaktır.
    * Krawl ya da serbest yüzebiliyorsanız 100 metre yüzme ile işe başlayın. 25 er metrelik 4 tur ile 100 metreyi tamamlayın ve tur aralarında 1 er dakika dinlenin. Daha sonra bu turları kademeli olarak arttırarak 20 dakika hiç durmadan yüzmeyi hedefleyin.

65 Kilo ağırlığında bir kişinin 1 saat yüzerek harcayacağı kalori ortalama:

Genel yüzme 420 Cal.
    Kuvvetli Yüzme 650 Cal.
    Sırtüstü Yüzme 550 Cal.
    Kurbağlama Yüzme 550 Cal.
    Kelebek Yüzme 750 Cal.
    Crawl Yüzme 750 Cal.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 22 Nisan 2017
Egzersiz nedir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Direnç egzersizi nelerdir

Direnç egzersizi nelerdir

direnç egzersizi direnç egzersizleri çalışmaları egzersizleri nedir Direnç egzersizi nelerdir * Terlemenizi sağlayacak egzersizler kapsamında; bisiklete binebilir, yüzebilir, dans edebilir hatta enerjik bir sevişme yapabilirsiniz! * Bu tür direnç çalışmaları kalbinizi ve damarlarınızı güçlendirir. Eğer bir sonraki olimpiyatlara katılmak istiyorsanız; bu egzersizleri haftada 60 dakikadan...
  2. Egzersiz için en uygun zaman nedir?

Egzersiz için en uygun zaman nedir?

Biliyorsunuz ki egzersiz sağlığımız açısından oldukça önemlidir. Metabolizmayı hızlandırır kalori yaktırır enerji ve güç verir iştah azaltır vücudumuzun şekle girmesine yardımcı olur ve zayıflatır Bazı kişiler sabah 06:00 ve ya 09:00 da yürüyüşün ve egzersizin sağlık açısından iyi olduğunu söylerken bazıları ise zararlı olduğunu iddia ediyor.E buda ben ve benim gibi merak eden diğer...
  3. Düzenli Bir Şekilde Yapılan Egzersizin Yararları Nelerdir ?

Düzenli Bir Şekilde Yapılan Egzersizin Yararları Nelerdir ?

egzersizin faydaları egzersizin yararları Sevgili melekler, kilo vermek isteyenler başta olmak üzere sağlıklı bir hayat sürmek isteyen herkes az yada çok egzersiz yapar. Ne amaçla olursa olsun düzenli egzersiz yapmak son derece faydalıdır. Tabi kasların ve vücudun orantılı bir şekilde çalışması için egzersizlerin bilinçli bir şekilde yapılması gerekir. Bu yazımızda egzersizin faydaları...
  4. Kifoz nedir nasıl düzelir egzersizleri nelerdir ?

Kifoz nedir nasıl düzelir egzersizleri nelerdir ?

Türkiye ve hatta Dünya üzerinde en sık görülen ortopedik rahatsızlık “kamburluk”.Sırt Kemiğinin dışarıya doğru çıkıntı pozisyonu almasına kanburluk denir.Yaşlılarda Görülme olasılığının yüksek olmasına karşın masabaşı işte çalışan ve konforsuz sandelye ile saatler boyun bilgisayar başında zaman geçiren gençlerimizin aslında her biri bu hastalık riskini taşımaktadır.Kamburluk en sık 2 şekilde...
  5. Egzersiz nedir faydaları nelerdir ?

Egzersiz nedir faydaları nelerdir ?

Ben günlük egzersizin savunucusuyum ve yıllardır yapıyorum.Meşgul olduğum halde egzersiz yapmak için zaman ayırıyorum, çünkü o kadar önemli olduğunu düşünüyorum.Herhangi bir şekilde aktif olduğumun yerleşik olmaktan daha iyi olduğunu düşünüyorum, ancak bu faaliyetlerin tıbben önerilen egzersiz niteliği taşıdığından da eminim. Egzersizin sizin için iyi olduğunu biliyorsunuz, ancak ne kadar...
Etiketler:

Sayfayı Paylaş