Eklem Şişlikleri İçin Bitkisel Tedavi

T

TİTAN

Forum Okuru
Eklem Şişlikleri İçin Bitkisel Tedavi
eklem şişlikleri eklem şişliklerine ne iyi gelir eklem şişmesi eklem şişmeleri ile ilgili bilgiler burada melekler. Özellikle kadınların şikayetlerinden biridir melekler eklem şişlikleri :) Zamanla yapılan işler, vücudu hor kullanma gibi sebeplerle eklemlerde bazı arızalar meydana gelmeye başlar. El ve ayaklarda sıklıkla görülen eklem şişlikleri bitkisel tedavi yollarıyla düzelme gösterebilirler. Elbette ki öncelikli olarak doktora görünmenizi tavsiye ettikten sonra eklem şişliklerine ne iyi gelir diye merak edenler için eklem şişmesi bitkisel tedavi önerisi veriyoruz sizlere...GEREKLİ MALZEMELER : Sarımsak, Lahana, Arpa kepeği, sirke
HAZIRLANIŞ ŞEKLİ VE KULLANIMI ;
1- Lahana yaprağı ılık suda haşlanır. Ezilen sarımsak haşlanan lahana yaprağına yaydırılır. Şişen yer haşlanan lahana suyu ile masaj yapıldıktan sonra hazırlanan yakı şişen mahale konarak temiz bir bezle sarılır.
2- Sarımsaklar sirke ile birlikte iyice dövülür. Hazırlanan karışım merhem kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Elde edi( birliktelik )len merhemden şişmiş olan bölgeye sıcak su ile masaj yapıldıktan sonra sarılır.
3- Arpa kepeği sirke ile suyu çekilinceye kadar ateşte pişirilir. Elde edilen lapa bir tülbentle şiş olan yere sarı( birliktelik )lır.
4- Hafif ıslatılmış lahana yaprağı dize sarılır. On da( birliktelik )kika ara ile değiştİrin.


Ayrıca geçtiğimiz günlerde bir sabah programı yapan Dr.Gürkan Kubilay eklemlerin çayağacı yağı ile ovulmasının faydalı olduğunu belirtti. :tik:
 
Üst